En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 21.03.2018 03:10
Burdur Yangın Söndürme Ekiplerine Yeni Bina

Burdur Yangın Söndürme Ekiplerine Yeni Bina

Bucak Orman İşletme Müdürlüğü ile Bucak Belediyesi tarafından yaklaşık 6 ay önce imzalanan protokol gereği üç dönümlük arsaya karşılık belediye, yangın söndürme ekipleri için bina yaptırıyor.

Bucak Orman İşletme Müdürü İsmet Erol ile Bucak Belediye Başkanı Ramazan Ayaz, Seydiköy Orman deposunun yanına yapılan yangın söndürme ekibi binasında incelemelerde bulundu.

Erol, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 6 ay önce yapılan anlaşmayla kendilerinin belediyeye Şirlek yolu üzerinde orman arazisinden üç dönümlük bir arsa verildiğini ve bunun karşılığında da belediyeden yangın söndürme ekipleri için bina yapılması istendiğini belirtti.

Seydiköy orman deposunun yanına yapılan binanın büyük bir kısmının bittiğini söyleyen Erol, önümüzdeki günlerde binayı teslim alacaklarını bildirdi. Bucak Belediye Başkanı Ayaz da yangın söndürme ekibi için yapılan binanın bir-iki ay içinde tamamlanacağını söyledi. Ayaz, Orman İşletme Müdürlüğü'nden aldıkları arsayı en iyi şekilde değerlendireceklerini kaydetti.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Burdur'da Deprem Oldu


AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden alınan verilere göre, saat 01:14'te merkez üssü Burdur Yeşilova'da 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi..

 

 
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem -Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi'nden alınan verilere göre, merke züssü Burdur'un Yeşilova ilçesine bağlı Düden köyünün 4,1 kilometre kuzeybatısı olan bir deprem kaydedildi. Saat 01:14'te meydana gelen ve Richter ölçeğine göre 4,2 büyüklüğünde olduğu tespit edilen deprem yerin  6,7 kilometre derinliğinde gerçekleşirken ilk belirlemelere göre herhangi bir can veya mal kaybına neden olmadı.
 
Saat 01:14'te meydana gelen 4.2 büyüklüğündeki depremin ardından saat 02:38'de ise 3,6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Burdur merkez ve diğer ilçelerde hissedilen sarsıntılar sahura hazırlanan vatandaşlarda kısa süreli paniğe sebep oldu
 
Öte yandan Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı Deprem Dairesi de saat 01.14′te merkez üssü Yeşilova ilçesi olan depremin büyüklüğünü 4,2 olarak açıklarken depremin yerin 29,38 kilometre derinliğinde gerçekleştiğini keydetti.
 
29-12-2010
Bu haber toplam 6894 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?