En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 25.02.2018 05:40
Bodrum'da İmara Aykırı Bölümleri Bulunan İş Yerleri Yıkıldı

Bodrum'da İmara Aykırı Bölümleri Bulunan İş Yerleri Yıkıldı

Bodrum Belediyesi ekipleri, özellikle yaz sezonunda binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Gümbet Mahallesi'ndeki eğlence mekanlarının imara aykırı olduğu bildirilen bölümlerini yıkmaya devam ediyor.
Yıkımlardan sorumlu Bodrum Belediye Meclisi üyesi Mehmet Özsert, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gümbet Mahallesi'nde yapılacak yeni düzenlemelerle buranın yeni ve güzel bir plana kavuşturulacağını söyledi.Yaklaşık 130 işletmenin imara aykırı bölümlerinin belediye ekiplerince yıkıldığını belirten Özsert, Bugüne kadar Gümbet'te 120-130 imara aykırı yapı yıkıldı. Yıkımlarımız şubatın sonuna kadar devam edecek. Pazartesi gününden sonra da Adnan Menderes Caddesi'nde iyileştirme çalışması yapacağız. Gümbet Meydanı için de güzel bir proje hazırladık. Bu projeyi uygulamak için yıkımları bir an önce bitirmemiz gerekiyor dedi.Bu arada, İl Özel İdaresine ait Gümbet Meydanı'nda eğlence mekanı olarak kullanılan binanın kaçak olduğu iddia edilen bölümleri yıkıldı.Mehmet Özsert, yıkım kararının daha önce kiracılara bildirildiğini ifade ederek, Yapının 1985'ten beri Muğla Özel İdaresine ait olduğunu zannediyorum.Kaçak bölümü vardı, şu anda kaçak bölümlerini alıyoruz. İmar müdürlüğümüz ile valilik arasında gerekli yazışmalar yapılmıştır diye konuştu.İl Özel İdaresine ait binada eğlence mekanı işleten Murat Gökyokuş ise yıkım yapılacağının yıl başında kendilerine bildirildiğini söyledi.Gökyokuş, Biz de Valiliğin kiracısı olduğumuz için bunu valiliğe dilekçe yazarak bildirdik. Valiliğin konudan haberi var dedi.

AA 
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kuzey Marmara Otoyolu İmar Plan Değişikliği Askıya Çıktı


Kuzey Marmara Otoyolu’nun bağlantı yoluna ilişkin nazım imar planı değişikliği 9 Mart 2017 tarihinden 7 Nisan 2017 tarihleri arasında 30 gün süreyle askıda..

 

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tazılı bir açıklama yaparak Kuzey Marmara Otoyolu’nun bağlantı yoluna ilişkin nazım imar planı değişikliğin askıya çıkarıldığını duyurdu. Açıklamada, İstanbul İli, Beykoz İlçesi, Kuzey Marmara Otoyolu Hüseyinli-Şile (Kömürlük) Bağlantı Yoluna ilişkin Bozhane, Göllü, Kılıçlı ve İshaklı Köyleri 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı Değişikliği'nin 9 Mart 2017 tarihinden 7 Nisan 2017 tarihleri arasında 30 gün süre ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ilan panosu ve web sitesinde askıda olacağı belirtildi.
 
Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü söz konusu imar planına itirazda bulunacakların askı süresi boyunca itirazları için İl Müdürlüğü'ne başvurda bulunabileceklerini belirtti.
 
 
22-02-2010
Bu haber toplam 5415 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?