En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.03.2018 05:50
Beyoğlu Sokakları Trafiğe Kapatılıyor

Beyoğlu Sokakları Trafiğe Kapatılıyor

ArkiPARC 2011'de konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, metronun Yenikapı'ya ulaşmasının ardından Beyoğlu İlçesi içindeki 100 sokağı daha trafiğe kapatarak 'insanlar için yaşanacak' alanlar yaratacaklarını söyledi.

Ağaoğlu Şirketler Grubu ve Rönesans Gayrimenkul Yatırım'ın ana sponsorluğunda gerçekleştirilen ArkiPARC 2011'in son gününe "Çevre Coğrafyalarda Geliştirici Olmak" başlıklı oturum damgasını vurdu.

ArkiPARC 2011 Çevre Coğrafyalarda Geliştirici Olmak oturumuna, IMS İcra Kurulu Üyesi Gürer Ünal moderatör olarak, Türk Mall Real Estate Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Levent Eyüboğlu, AIM Gayrimenkul Yatırım Merkezleri kurucusu Melih Özkan ve Rönesans İnşaat Grup Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu da panelist olarak katıldı.

Ünal'ın "Çevre coğrafyalarda geliştirici olmak süreci nasıl başladı" sorusuyla açtığı oturum, konuşmacılar arasında yer alan Türk Mall Real Estate Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Levent Eyüboğlu'nun "Türkiye'de kazandığımız tecrübeler olmasaydı, yurtdışına kendimizi kabul ettiremezdik. Nitekim Kuzey Afrika, Çin ve Balkanlar'da Dünya ülkeleri arasında en çok Türkiye'ye önem veriliyor" açıklamasıyla hareket kazandı.

Firmaların uluslararası hareket kabiliyeti olması gerektiğini belirten Rönesans Grup Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Ülke olarak en önemli rekabet gücümüz hızımız. Bu konu özelinde ve genel olarak gayrimenkul sektöründe bizim için en önemli tehlike Arap Emirlikleri'dir. Yakın coğrafyalarda özellikle ticari gayrimenkul fırsatlarını değerlendiren bir firma olarak, farklılaşmanın 'fikir'le olduğunu da vurgulamak isterim."

"Libya'ya dış müdahalelerle egemenlik kurulursa zorlanırız"

ArkiPARC 2011 Çevre Coğrafyalarda Geliştirici Olmak oturumunun en önemli başlıklarından biri de, sıcak bölge Libya'daki Türk yatırımlarının ne yönde etkileneceği tartışması oldu. Türk Mall Real Estate Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Levent Eyüboğlu, "Libya'daki sıcak savaş ile ilgili Türk firmaları olarak herhangi bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum. Kısa bir süreliğine çekildik. Verilen bu arayı da zarar olarak görmüyoruz. Hatta Libya'daki bu durum bizim için daha iyi olacak. Halk tüketim gücü kazanacak. Sular durulduğunda, yatırımcı ve geliştiriciler olarak bölgeye daha sağlam döneceğiz" dedi.

Konuya farklı bir bakış açısıyla yaklaşan Rönesans Grup Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu ise, "Libya'ya dış müdahalelerle egemenlik kurulursa zorlanırız" diyerek bölgedeki dengeleri dikkatle izlediklerini kaydetti.

Markus Lehto: "AVM sokakları kimliksiz ve ruhsuz"

ArkiPARC'11 etkinliğinin ilk gününün (30 Mart Çarşamba) son oturumu Cadde Perakendeciliği oturumunda ise, artan alışveriş merkezlerinin cadde perakendeciliğini yok ettiğinin altı çizilerek yeni dönemde gerçekleştirilecek uygulamalardan bahsedildi. Urbanista Yönetici Ortağı Markus Lehto'nun moderatörlüğünü yürüttüğü oturuma konuşmacı olarak Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Amsterdam Belediyesi Ana Cadde Teşebbüsleri Direktörü Peter Groenendaal da katıldı.

Teknolojinin mimariyi, şehir planlamasını değiştirdiğine dikkat çeken Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, "1950'lerden sonra görkemini kaybeden İstiklal Caddesi araçların işgali altındaydı. Ta ki biz İstiklal Caddesi'ni araç trafiğine kapatana kadar. Araç olunca insanların yürüyecek alanları kalmıyor, yaşam alanları kısıtlanıyor. Bu konudaki çalışmalarımız devam edecek. İstiklal Caddesi'nin yanı sıra metro Yenikapı'ya gelince, ilçedeki 100 sokağı daha araç trafiğine kapatacağız." dedi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Beyoğlu Sütlüce'de Kentsel Dönüşüme Başladı


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında inşa edeceği 397 konut ile 20 dükkân için ihale gerçekleştirdi..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde uygulanacak olan “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında yaptıracağı 397 konut ile 20 dükkânın yapım işi için 15 Mart 2017 tarihinde ihale düzenledi.
 
 
Söz konusu ihale kapsamında ihale kapsamında 43 adet 1+1, 318 adet 2+1, 31 adet 3+1 ve 5 adet ise 4+1 konut, 20 dükkan ile dini tesis(külliye), otopark ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer aldı.
 
 
TOKİ ile Beyoğlu Belediyesi arasında 02.06.2015 tarihinde imzalanan protokol kapsamında başlatılan İstanbul Beyoğlu, Örnektepe-Sütlüce Kentsel Dönüşüm Projesi ile uygulama alanındaki plansız, tapusuz çoğunluğu ruhsatsız 282 konut ve 18 dükkân için yerinde dönüşüm uygulanacak.
31-03-2011
Bu haber toplam 4773 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?