En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.03.2018 15:52
Beyoğlu'nda Acele Kamulaştırma Yapılacak

Beyoğlu'nda Acele Kamulaştırma Yapılacak

Kabataş İskeleleri ile Meydan Düzenleme Projesi kapsamında Beyoğlu'nda bulunan bazı taşınmazlar İBB tarafından acele kamulaştırılacak..

 

Bakanlar Kurulu, İstanbul ili Beyoğlu ilçesinde bulunan ve Kabataş İskeleleri ile Meydan Düzenleme Projesi kapsamında yer alan bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verdi.
 
 
31 Ekim 2016 günü alınan ve Resmi Gazete'nin bugünkü sayısınd ayayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, İstanbul İli, Beyoğlu İlçesi, Ömer Avni Mahallesi, Meclis-i Mebusan mevkii 2153 ada, 1 parselde yer alan 1.568 metrekarelik alan üzerindeki PO Gaz petrol ofisine İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı tarafından acele kamulaştırma uygulanacak.
 
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İBB'den Kabataş Projesi ÇED Raporu Açıklaması


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), "Kabataş Meydan Düzenlemesi ve Transfer Merkezi" projesine ilişkin ÇED raporuna yönelik açıklamada bulundu..

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), tamamlandığında günde 1 milyon yolcunun faydalanacağı "Kabataş Meydan Düzenlemesi ve Transfer Merkezi" projesi ile ilgili yürütülen çalışmaların kurul tarafından durdurulduğu iddiası üzerine yazılı bir açıklamada bulunarak böyle bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi.
 
Açıklamada, Kabataş projesine ilişkin tüm detayların Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne sunularak, "ÇED Raporu gerekli değildir" belgesi alındığı vurgulanırken bazı basın yayın organlarında yer alan tarihi yapıların zarar gördüğü ve çalışmaların kurul tarafından durdurulduğu" iddiasının gerçeği yansıtmadığı, haberlerde iddia edildiği gibi kurulun çalışmayı durdurmadığı, sadece tarihi yapılar hasar görüyor şeklindeki iddialara istinaden inceleme yapılmasını istediği belirtildi.
 
Proje kapsamında, Kabataş'a günde 1 milyon yolcunun faydalanabileceği dev bir transfer merkezi ile yeni bir meydan kazandırılacağı belirtilirken,  90 bin metrekarelik alanın yeniden düzenleneceği, proje kapsamındaki transfer merkezinin, Fındıklı Molla Çelebi Camisi'nin kuzey kısmından başlayıp, Kabataş Bezm-i Alem Valide Sultan Camsi'ne bitişik Kabataş Balıkçı Barınağı'nı da içerisine alacak şekilde hayata geçirileceği bildirildi.
 
 
 
16-11-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?