En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.03.2018 15:54
Beyoğlu'nda 5 Katlı 2 Bina Çöktü

Beyoğlu'nda 5 Katlı 2 Bina Çöktü

Beyoğlu İstiklal Caddesi yanındaki Kurabiye Sokak'ta bulunan ve tadilat yapıldığı öğrenilen 5 katlı binalar büyük bir gürültüyle çöktü..

 

Beyoğlu İstiklal Caddesi yanında bulunan Kurabiye Sokak'taki 5 katlı 2 adet bina büyük bir gürültüyle olduğu yere çöktü. Binaların yakınında bulunan otoparkta çalışanlar ise binaların çatırdama seslerini önceden fakettikleri için olası bir felaketin önüne geçmiş oldu. Olay sonrasında çöken binanın olduğu alana gelerek ilk açıklamayı yapan  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ilk alınan bilgilere göre binalarda kimse olmadığını, daha önceden komşu ve işyeri sahipleri çıktığı için ölen veya yararalanan olmadığını, ancak her ihtimale karşı enkaz altına bakılacağını söyledi.
 
 
Vali Şahin, yaşanan olay sonrasında Tarlabaşı'nda yapılan kentsel dönüşümün ne kadar gerekli olduğunun bir kez daha görüldüğünü vurgulayarak, yıkılan binalardan birinin otel olarak diğerinin ie lokanta ve depo olarak kulalnıldığını ve içlerinde kimse bulunmadığını söyledi.
 
 
Olay yerine gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ise binaklar çökmeden önce  otopark görevlilerinin sarsıntıyı hissederek herkesi ıuyardığını ve faciayı önlediklerini , normalde binaların kullanımda olduğunu ancak ölen veya yaralanan olmadığını belirtti.
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Beyoğlu Sütlüce'de Kentsel Dönüşüme Başladı


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında inşa edeceği 397 konut ile 20 dükkân için ihale gerçekleştirdi..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde uygulanacak olan “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında yaptıracağı 397 konut ile 20 dükkânın yapım işi için 15 Mart 2017 tarihinde ihale düzenledi.
 
 
Söz konusu ihale kapsamında ihale kapsamında 43 adet 1+1, 318 adet 2+1, 31 adet 3+1 ve 5 adet ise 4+1 konut, 20 dükkan ile dini tesis(külliye), otopark ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer aldı.
 
 
TOKİ ile Beyoğlu Belediyesi arasında 02.06.2015 tarihinde imzalanan protokol kapsamında başlatılan İstanbul Beyoğlu, Örnektepe-Sütlüce Kentsel Dönüşüm Projesi ile uygulama alanındaki plansız, tapusuz çoğunluğu ruhsatsız 282 konut ve 18 dükkân için yerinde dönüşüm uygulanacak.
12-02-2016
Bu haber toplam 12 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?