En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.03.2018 15:52
Beyoğlu'na Kentsel Dönüşüm Piyangosu

Beyoğlu'na Kentsel Dönüşüm Piyangosu

Beyoğlu'unda başlatılan kapsamlı kentsel dönüşüm projesi sayesinde ilçede hızlı bir yenilenme süreci başlarken taşınmazların değeri de tavan yaptı..

 

 
İstanbul'un en eski semtleri arasında yer alan Beyoğlu, kentsel dönüşüm projeleri ile yenileniyor. İstanbul’un merkezi konumunda tarihi binaların yer aldığı ilçe İstiklal Caddesi, Piyalepaşa, Okmeydanı, Tarlabaşı, Haliç, Galata ve Hasköy gibi semtleri ile kentin en popüler ilçeleri arasında yer alıyor.
 
Dünya gazetesinin haberine göre;  yenileme projesi kapsamında önemli çalışmalara imza atan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, bölgede dönüşüm çalışmalarının aralıksız devam ettiğini, bu proje kapsamında son 10 yılda 100 bin kişiye istihdam sağlandığını, bugün toplam 1.1 milyon metrekarelik inşaat yapılmakta olduğunu söyledi.
 
Haliçport ve Galataport projelerinin 2023 yılında kadar realize olacağını da belirten Demircansöz konusu projeleirn 40 milyar liralık büyüklüğe sahip olduğunu, Okmeydanı'nın yenilendiğinde çok özel bir bölge olacağını ve belediye olarak yatırımcıları desteklediklerini söyledi.
 
Piyalepaşa'da dönüşüm başlıyor
 
İstanbul Piyalepaşa'da dev bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçirecek olan Polat Holding, 80 dönüm arazide 500 milyon dolar yatırım yapacak. Holding bünyesinde faaliyet gösteren Piyalepaşa Gayrimenkul tarafından gerçekleştirlecek projede 950 bağımsız birim yer alacak. Proje hakkında açıklamalarda bulunan Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel, kentsel dönüşüm uygulayacakları Piyalepaşa'daki binaların tamamın neredeyse 40-50 yıllık ve ruhsatsız olduğunu belirterek, imarı çıkan projeye İBB'nin de onay verdiiğini ve satış sürecinin başladığını söyledi.
 
Tarlabaşı'nda teslim için geri sayım başladı
 
İstanbul’un en önemli dönüşüm projeleri arasında yer alan Tarlabaşı projesini hayata geçirmekte olan  Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, dönüşümün uzun soluklu bir süreç olduğunu, Tarlabaşı projesine ilk olarak 2007 yılındabaşladıklarını ve çalışmalaırn bugün de devam ettiğini, proje alanında 500 hak sahibi olduğunu ve  Beyoğlu Belediyesi vasıtasıyla hak sahiplerinin tamamı ile anlaşma sağlandığını söyledi. İnşaatı ve satışları devam eden Tarlabaşı 36 projesinde teslimlerin 2016 yılı başındabaşlayacağını söyleyen Yetgin, Taksim Meydanı'na 350 metre mesafede yükselen projenin 220 metrelik dev bir cepheye sahip olduğunu, ofis bölümünün LEED Gold Sertifikası alacağını ve ofis birimleirnin yüzde 80'inin satıldığını söyledi.
 
Haliç'e duvarsız mahalle
 
Beyoğlu’nun yabancı yatırımcıları arasında yer alan Alman ortaklı Amplio, daha önce hayata geçirdiği Örnektepe’deki Hilton Garden Inn otelinin hemen arkasındaki alanda kentsel dönüşüm projesi geliştirmek için çalışıyor. Beyoğlu ve Haliç'i üzeri tozla kaplanmış altın olarak gördüklerini belirten Amplio Yönetim Kurulu Başkanı Alaaddin Babaoğlu, örnek dönüşüm yapmak istedikleri projenin çevresinin duvarlarla kapalı olmayacağını söyledi.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Beyoğlu Sütlüce'de Kentsel Dönüşüme Başladı


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında inşa edeceği 397 konut ile 20 dükkân için ihale gerçekleştirdi..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde uygulanacak olan “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında yaptıracağı 397 konut ile 20 dükkânın yapım işi için 15 Mart 2017 tarihinde ihale düzenledi.
 
 
Söz konusu ihale kapsamında ihale kapsamında 43 adet 1+1, 318 adet 2+1, 31 adet 3+1 ve 5 adet ise 4+1 konut, 20 dükkan ile dini tesis(külliye), otopark ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer aldı.
 
 
TOKİ ile Beyoğlu Belediyesi arasında 02.06.2015 tarihinde imzalanan protokol kapsamında başlatılan İstanbul Beyoğlu, Örnektepe-Sütlüce Kentsel Dönüşüm Projesi ile uygulama alanındaki plansız, tapusuz çoğunluğu ruhsatsız 282 konut ve 18 dükkân için yerinde dönüşüm uygulanacak.
12-03-2015
Bu haber toplam 63 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?