En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.03.2018 15:49
Beyoğlu Güzelleşiyor Projesinde 4 Bin Bina YENİLENDİ

Beyoğlu Güzelleşiyor Projesinde 4 Bin Bina YENİLENDİ

Beyoğlu Belediyesi'nin yürüttüğü 'Beyoğlu Güzelleşiyor' projesi kapsamında bugüne kadar 4 bin tarihi bina bakımsız görünümünden kurtulmuş oldu.
2010'da kültür başkenti olmaya hazırlanan İstanbul'un en gözde semtlerinden olan Beyoğlu'nun Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, 2010 olmasaydı da biz aynı hedefte yürüyecektik dedi. 'Beyoğlu Güzelleşiyor' projesiyle, belediyenin öncülüğünde çıkan yasa sonucunda tarihi binaların basit onarımları hızlandı. Başkan Demircan, Beyoğlu'nun çehresini değiştiren projeye ilişkin olarak şunları söyledi: Bu projeyle aynı zamanda tabela kirliliği ortadan kalktı. Badanasız boyasız bakımsız binalar bir bir güzelleşti. Sokaklar aydınlandı, kaldırımlar ve yollar Avrupa standardına ulaştırıldı.

KALİTEYİ YÜKSELTTİK

Son seçimlerde ikinci kez Başkanlık görevini üstlenen Demircan, son günlerde İstiklal Caddesi'nde Beyoğlu Eğlence Yerleri Derneği (BEYDER) tarafından organize edilen protesto yürüyüşlerine de dikkat çekti. Demircan, Belediyenin ruhsat denetlemelerine karşı yapılan bu yürüyüşleri şu sözlerle eleştirdi: Beyoğlu'nun 5 yılda böylesine güzel olmasını BEYDER'le birlikte sağladık. Yaptığımız denetlemeleri eleştirenler, işletmelerini güzelleştirmeyen ve yatırım yapmayanlardır. Beyoğlu'nda kaliteyi yükselttik. Bu kaliteyi de düşürmek istemiyoruz.
Erhan Öztürk Sabah
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
13-07-2009
Bu haber toplam 5754 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?