En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 21.11.2014 18:24
Beylikdüzü'nde Emlak Fiyatları Yüzde 100 Arttı

Beylikdüzü'nde Emlak Fiyatları Yüzde 100 Arttı

2 yıl öncesine kadar İstanbul'un kiralık ve satılık konut fiyatı bakımından en uygun bölgeleri arasında yer alan Beylikdüzü ulaşım olanaklarının gelişmesi sebebiyle ciddi anlamda prim yaptı..

 

İstanbul Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Odası 2. Başkanı Nizameddin Aşa, Beylikdüzü'nde son 2 yılda  gelişen ulaşım olanakları sebebiyle emlak fiyatlarının ciddi bri artış gösterdiğini açıkladı.. 
 
Aşa, yaptığı açıklamada, ulaşım imkanlarının İstanbullular'ın emlak alırken ya da kiralarken, göz önünde bulundurdukları önemli bir kriter olduğunu kaydetti. "Metrobüs hattı gelecek", "Metrobüs yapıldı, yapılıyor" söylentileriyle, Beylikdüzü'nde emlak fiyatlarında büyük artış gözlendiğini ifade eden Aşa, şöyle konuştu: "İki yıl önceye kadar Beylikdüzü, hem satılık hem de kiralık bakımından çok uygun bir bölgeydi. Şehir içinde bin 500, 2 bin liraya kiralayabileceğiniz bir evi 800-900'e bulabiliyordunuz. Fiyat düşüktü ama ulaşım sıkıntılıydı. 'Metrobüs hattı gelecek' söylentileriyle, fiyatlar artmaya başladı. İstanbul'da son 2 yıl baz alındığında en fazla prim yapan bölge, Beylikdüzü oldu. Emlak fiyatları, yüzde 100'e yakın oranda arttı, diyebilirim. Ancak Beylikdüzü'nün de her bölgesi aynı oranda değer kazanmadı. E-5'e yakın yerleri prim yaptı. Kuzeye doğru gittiğinizde fiyatlarda yükseliş yok, hatta bazı iskontolar söz konusu oldu."
 
-"Beylikdüzü'nü Ataşehir izledi"-
Nizamettin Aşa, son 2 yılda en çok prim yapan bölge sıralamasında Beylikdüzü'nü, Ataşehir'in izlediğini kaydederek, finans merkezi olması, kente yakınlığı ve gerçekleştirilen projelerle cazip hale gelen Ataşehir'in de yüzde 50'ye yakın oranda prim yaptığını anlattı.
 
Son 5 yıl göz önüne alındığında ise Kağıthane'nin en çok kazandıran bölge olduğuna dikkati çeken Aşa, "Merkeze yakın olan lokasyonlar, müthiş bir dönüşüm yaşıyor. Bu dönüşümü, şartlar, fiyatlar zorluyor. Kağıthane'de de olan bu. Kağıthane'ye yapılan tünel de bu bölgenin değer kazanmasında çok etkili oldu. Son 5 yılda en çok kazandıran bölge, Kağıthane oldu" diye konuştu.
 
-"Konuk sektörünü sıkıntılı bir süreç bekliyor"-
Konut ve inşaat piyasası açısından sıkıntılı bir dönem beklediklerini savunan Aşa, "Sıkıntı, sektöre yansımış durumda. Satışlar oldukça düşük. Kiralık piyasası canlı olmasına karşın, satılığa talep yok. Kolay kolay ihtiyaç sahibi olmayan kişiler ev satamıyor. İnşaat firmaları da benzer sıkıntıları yaşıyor. Ana lokasyonları dışarıda tutarsak, piyasa lüks konuta doydu. Önümüzdeki dönemde, gerçek ihtiyaç sahiplerine yönelik, metrekaresi 2 bin lira civarında, aylık ödemesi de bin 500-2 bin lira aralığındaki projeler kazandırabilir" şeklinde konuştu.
 
Kaynak: AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Gökdeniz Kartal'da 16.000 TL Peşinatla Konut


Kartal'de hızla yükselen Gökdeniz Kartal'da daire sahibi olmak isteyenlere 4 farklı ödeme seçeneği sunulmakta olup fiyatlar ise 332.000 liradan başlıyor..

 

Gülsa İnşaat&Bay Yapı Ortaklığı'nın Kartal Esentepe Mahallesi’nde gerçekleştirmekte olduğu Gökdeniz Kartal projesi, 5.000 metrekaresi yeşil alana ayrılmış 7.080 metrekarelik arsa üzerinde 35.00 metrekare inşaat alanı olarak yükseliyor. 26 katlı 2 blok olarak tasarlanan projede 204 konut, yüzme havuzu, çocuk havuzu, fitness merkezi, sauna, tenis - basketbol alanları, cafe, TV salonu, çocuk parkı, yürüyüş parkuru, yaz bahçesi ve otopark alanından meydana geliyor.
 
Gökdeniz Kartal Ulaşım
Adalar manzarası ile dikkat çeken Gökdeniz Kartal, metro, deniz otobüsü, E5, sahil yolu, marina, adliye, hastane, sinema ve kültür merkezi gibi birimlere 7 dakikalık yürüme mesafesinde konumlanmakta olup Sabiha Gökçen Havalimanı ve Kadıköy'e 15 dakika, Boğaz Köprüsü'ne 20 dakika, TT Arena'ya ise 35 dakika uzaklıkta yükseliyor.
 
70 milyon TL'lik yatırım değeri ile yükselen Gkdeniz Kartal projesinde konut fiyatları 332.000 TL’den, peşinatlar ise 16.000 TL’den başlangıç gösteriyor. 4 farklı ödeme planı sunulan projede yüüzde 50 peşinat + 52 ay 0 faiz, yüzde 4 indirim + yüzde 5 peşinat +yüzde 20 teslimde ödeme + yüzde 75 banka kredisi, yüzde 40 peşinat +yüzde 60 teslimde banka kredisi ile ödeme ve yüzde 7 indirim + yüzde 25 peşinat + yüzde 75 banka kredisi ile ödeme seçenekleri ile ev sahibi olunabiliyor.
 
Gökdeniz Kartal'da  84 metrekare alanlı 1+1 daireler 332.000 TL'den, 93 ila 142 metrekare arasında değişen alanlı 2+1 daireler 404.000 TL'den, 170 ila 178 metrekare arasında değişen alanlı 3+1 daireler ise 368.000 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.
 
Gökdeniz Kartal Teslim Tarihi
İnşaatına Mayıs 2014'te başlanan projenin, Şubat 2016'da teslm edilmesi planlanıyor.
 
29-10-2012
Bu haber toplam 3837 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?