En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 19:20
Beyköy Toki Evleri

Beyköy Toki Evleri

Beyköy Toki Evleri Çevresi Güzelleştirme Ve Yardımlaşma Derneği Kendi Yöneticilerini Seçmek İçin İmza Topluyor

Toplu Konut İdaresi Beyköy Evleri Çevresi Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği kendi yöneticilerini seçmek için imza topluyor. Dernek Başkanı Özgüler, "Biz alt gelir gurubu muyuz?, yoksa üst gelir grubu muyuz? bilmiyoruz" dedi.
Toplu Konut İdaresi Beyköy Evleri Çevresi Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği kendi yöneticilerini seçmek için imza topluyor. Dernek Başkanı Özgüler, "Biz alt gelir gurubu muyuz?, yoksa üst gelir grubu muyuz? bilmiyoruz" dedi.
Beyköy TOKİ Evleri Çevresi Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bayram Ali Özgüler, "Aidatların 43 lira kadar yüksek olması, bu aidatlarımızın civar yerlerde 20 -25 lira gibi belirlenmesiyle kanıtlandı. Fakat Emlak Yönetim A.Ş belirtmemize rağmen Emlak A.Ş 'hayır biz bir bütçe belirledik bu parayı böyle toplamamız gerekiyor' diyorlar. Ama biz alt gelir grubu muyuz, üst gelir grubu muyuz çözemedik" dedi.
TOKİ'yle yazışmalar yaptıklarını söyleyen Özgüler, "Yazışmalar doğrultusunda 'Siz hak sahibisiniz ancak söz sahibi değilsiniz. Bunun için noter huzurunda imza toplayarak yüzde 51'e ulaşırsanız. Biz size her konuda yardımcı olabiliriz' denildi. Burada ki amacımızda kendi kendimizi yönetmek. Özellikle söylüyorum şuanda uğraşan hiçbir arkadaş yönetime talip değildir. Ada ada, bölge bölge herkes kendi belirleyeceği yöneticiyi koyma şansı var. Yeter ki şu haksız kazançları dize getirelim. Biz gerçekten yüksek derecede haksız kazanç görüyoruz" diye konuştu.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Beyköy İçme Suyu İçin Yeniden İhale Düzenlenecek


Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, 2010 yılında yapımına başlanan ve yarım kalan içme suyu projesi için tekrar ihale düzenleneceğini açıkladı..

 

Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, içme suyu projesini 2010 yılında tamamlamış olmalarına rağmen firmanın işi yarım bıraktığından dolayı Beyköy’de çalışma yapılamadığına dikkat çekti. Kılıç, yeniden düzenlenecek bir ihale ile beldede su sorununun giderilmesi için çaba harcadıklarını vurguladı. 
 
Osman Kılıç, beldede yaşanan su sorunu için Beyköylülere sağduyu çağrısı yaptı. “Biz suyla gelip suyla giden belediye başkanı olmak istemiyoruz” diyen Başkan Kılıç “Öncelikle bizim önemli olan Beyköy’de yıllardır sorun olan su sıkıntısını çözmek. Her belediye başkanı gibi içme suyu ilgili siyaset yaparak seçim çalışmalarında bulunmuş ve biz suyla gelip suyla giden belediye başkanı olmak istemiyoruz demiştik. Ama ne yazık ki biz içme suyu projemizi 2010 yılında tamamladık. İhalesi 2010 yılında yapılıp 2011 yılında başlayıp süreç 2012 ayının haziran ayında bitmesi gerekiyordu. Ama şu ana kadar yapılan işçiliğe bakıldığında bu süre içerisinde işin daha yüzde 50’si tamamlandı. Bu ihale iller bankasından yapıldığı için biz tabi ki ilaheyi alan firmaya çok müdahil olamıyoruz” şeklinde konuştu.
 
Kılıç, içme suyundaki sıkıntının nedeni ise şöyle açıkladı: “Firma işi yarım bıraktı 1,5 aydır çalışma yok. Yeniden ihale açılarak bu yıl içinde bitirmek için çaba sarf ediyoruz. Halkımız tarafından eleştirilere maruz kalıyoruz ama insanlarımız sağduyulu olsunlar. İller Bankası tarafından ihalesi yapılmış bir iş. Sadece Beyköy’de bu sıkıntı yok.?Düzce genelinde yaşanıyor.”
 
Kaynak: İHA
06-12-2010
Bu haber toplam 14847 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?