En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 26.01.2015 22:29
Bayrampaşa Cezaevi'nin Yerine Ekolojik Konut Projesi

Bayrampaşa Cezaevi'nin Yerine Ekolojik Konut Projesi

Bayrampaşa Cezaevi, İBB Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü'nce hazırlanacak projeye göre 3 bin 500 konutun olduğu ekolojik bir konut projesine dönüştürülecek..

 

Adalet Bakanlığı'ndan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne devredildikten sonra kentsel dönüşüm alanı olarak planlanan Bayrampaşa Cezaevi'nin yerine konut yapılması için sona yaklaşılıyor. üç bin 500 adet yeni konut yapılması düşünülen cezaevinin arsasına inşa edilecek proje için ihale düzenledi. 
 
İBB Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü tarafından hazırlanan şartlara göre hazırlanacak proje sonrasında inşaat faaliyetleri başlatılacak. Bayrampaşa kentsel dönüşümü için hayata geçirilecek projenin yapımına 2013 yılı sonunda başlanacak. Kentsel dönüşüm müdürlüğünün hazırladığı şartnameye göre, 112 bin metrekarelik alana 600 bin metrekareye yakın inşaat yapılacak. Düşük orta ve üst gelir gruplarının birlikte yaşayabilecekleri bir konseptle hazırlanan proje içerisinde 70, 80, 90, 100 ve 110 metrekarelik konutlar yapılacak. 3 bin 500 konutun yapımı planlanan yerleşim alanında 15 bin kişilik yeni bir mahalle oluşturulması hedefleniyor. 
 
TİCARET MERKEZİ DE OLACAK 
Bölgede yapılacak konutların daire tipleri ve sayıları da belirlendi. Buna göre, 700 tane 70 metrekarelik 2+1, bin 50 adet 80 metrekarelik 2+1, 350 tane 90 metrekarelik 3+1, 525 tane 100 metrekarelik 3+1 ve 525 tane de 110 metrekarelik 3+1 ddiare yapılacak. Ayrıca yaklaşık 90 bin metrekarelik de bir ticaret merkezi inşaatı yapılacak. 
 
Kurulacak yeni şehirdeki tüm yapılar tamamen engellilerin rahatlıkla erişeceği şekilde dizayn edilecek. Konutlardan özel otoparklara, park alanlarından otobüs duraklarına kadar tüm yapılar engellilerin erişeceği özelliklerde olacak. Kentsel dönüşüm projelerine emsal olması açısından yüksek imar hakkı verilen arazide 600 bin metrekare inşaat yapılacak.
 
Kaynak: Sabah
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Türkiye Somali'de 10 Bin Konut İnşa Edecek


Somali Mogadişu'ya giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk etapta 10 bin konut olmak üzere Somali'de yeniden yapılanma sürecine katkı sağlanacağını açıkladı..

 

Somali'de bomba yüklü araç ile Türk ekibine yapılan saldırının ardından Somali ziyaretini iptal etmeyen ve Mogadişu'ya giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, 3,5 yıl aradan sonra Mogadişu'da olmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyerek, Somalililere misafirperverlikleri ve muhabbetleri için teşekkür etti. 
 
Türkiye'nin, 3 yılı aşkın süredir, Somali'deki yeniden yapılanma sürecine katkı sağladığını vurgulayan Erdoğan, Somali'de konut yapılması konusunu Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud ile görüştüklerini ve ilk etapta 10 bin konut olmak üzere şehrin görünümünü değiştirecek bir çalışma başlatacaklarını söyledi. Proje kapsamında 45 - 65  - 85 metrekare alanlı alt gelir gruplarına yönelik konutlar inşa edilebileceğini belirten Erdoğan, 1-2 yıl içinde, bu 10 bin konutun tamamlanıp daha sonra ikinci etap için çalışmaların başlayacağına inandığını belirtti.
 
 
 
02-08-2012
Bu haber toplam 4980 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?