En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 24.02.2018 20:07
Bayrampaşa Baştan İnşa Edilecek

Bayrampaşa Baştan İnşa Edilecek

Bayrampaşa'nın çiçeği burnunda Belediye Başkanı Atilla Aydıner, Bayrampaşa'nın Türkiye'nin ilgi odağı haline geleceğini söyledi.

Yeni açılacak alışveriş merkezleri, oteller, eğlence merkezleri ile ilçenin çehresinin değişeceğine dikkat çekti. Depreme karşı kentsel yenileme çalışmalarına önem verdiklerini belirten Aydıner, Bayrampaşa'nın çehresini değiştirecek projeler hakkında bilgi verdi. Öncelikle deprem odaklı kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirmek istediklerini aktaran Aydıner şöyle konuştu:

"İstanbul'da deprem kaçınılmaz. Depreme önlem almak için öncelikle Bayrampaşa'da fiziki ömrünü tamamlamış veya tamamlamak üzere olan binaları yıkıyoruz. İkinci olarak parsellerin birleştirilmesi ile bunları kentsel yenileme alanı içinde değerlendireceğiz. Üçüncü olarak da yeni binaların altını otopark haline getireceğiz ki depremden sonra kullanılabilsin. Bayrampaşa süreç sonunda yeniden yapılacak."

Bayrampaşa Cezaevi'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edildiğini hatırlatan Aydıner, 112 dönümlük bir arazinin Bayrampaşalılar için üç yeni hizmet alanı olacağını belirtti. Aydıner, cezaevi alanına 350-400 yataklı eğitim ve araştırma hastanesi, depreme dayanıklı konutlar ve yeşil alanların yapılacağını söyledi. Bayrampaşa'daki mevcut hastanenin büyütülerek eğitim ve araştırma hastanesi haline getirileceğini ifade eden Aydıner, arazinin diğer bölümlerinde camisi, okulu, spor alanları, yeşil alanları olacak sağlıklı konutlar yapılacağını belirtti. Başkan Atilla Aydıner yapılacak konutların satışı hakkında ise şunları söyledi: "Bu konutlar dışarıdan gelenlere satılmayacak. Bayrampaşa içerisindeki ömrünü tamamlamış evlerde oturanlar taşınacak. Buralar takas yoluyla veya farklı bir duruma göre verilecek. Önümüzdeki dönemde nasıl olacağına dair bir projelendirme çalışması yapıldı. Önümüzdeki dönemlerde de startını vereceğiz. Bayrampaşa için önemli bir yer."

İlçedeki Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi'nin 19 Mayıs'a kadar tamamlanacağını dile getiren Aydıner şöyle konuştu: "Yeni projelerimizin içinde Altıntepsi Sağlık Ocağı'nın bulunduğu alanla ilgili çalışmalar var. Mevcut bina yıkılacak ve yerine bilgi merkezi, verem savaş dispanseri ve sağlık ocağını tekrar burada konuşlandıracağız. Belki buraya bir de kütüphane de ekleyeceğiz. Kartaltepe'de muhtarlığımızın, sağlık ocağımızın ve Kartaltepe Spor Kulübü'müzün bulunduğu binanın yeniden yapımına bu yıl içinde başlanacak."

Bayrampaşa trafiğinin kilit noktalarından biri olan Tuna Caddesi ve Abdi İpekçi Caddesi'nde trafiğin yer altına alınacağını kaydeden Aydıner, projenin ihalesinin yapıldığını söyledi.

Semt pazarlarını 'Beşi Bir Yerde' projeleriyle bir araya topladıklarını belirten Aydıner şu bilgileri verdi: "Bayrampaşa sokaklarındaki pazarları özel yapılan tesislerine almak için çalışmalar yapıyoruz. Altıntepsi'de, Orta Mahalledeki pazarları da buraya topluyoruz. 6 araçla ring halinde pazara servis olacak. Beşi Bir Yerde'lerde otopark, kurban kesim alanı, deprem anında sığınma yerleri, pazarlar ve yeşil alanlar mevcut."

Kaynak: Zaman


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bayrampaşa Cezaevi Arazisinde 2300 Konut Yapılacak


Ekim ayında başlayacak inşaat çalışmaları ile 2300 konut inşa edilecek olan Bayrampaşa Cezaevi arazisinde yükselecek konutlar ticari amaçla satılmayacak..

 

Eski Bayrampaşa Cezaevi arazisi üzerinde hayata geçirilecek olan proje için ilk kazma Ekim ayında vurulacak olup söz konusu arazi üzerinde toplam 2300 konut inşa edilecek ve bu konutların hiçbiri ticari amaçla satılmayacak.
 
Bayrampaşa'nın çehresi tamamen değişmesini sağlayacak olan kentsel dönüşüm projesi kapsamında 2300 konutun yanı sıra kültür ve merkezi, devlet hastanesi, okul, cami, meydan, yer altı otoparkı ve dükkanlar da yapılacak. Proje tamamlandığında söz konusu alanda yaklaşık 10 bin kişi yaşayacak.
 
Proje hakkında bilgi veren Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Eski Cezaevi Alanı Kentsel Dönüşüm Projesi'nin KİPTAŞ tarafından yapılacağını  ve hastane hariç 2019 yılına kadar tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi. Proje kapsamında inşa edilecek olan dairelerin ticari amaçla satılmayacağını da vurgulayan Başkan Aydıner, inşa edilen dairelere mahalle sakinlerinin taşınacağını, mahalle sakinlerinin boşalttığı  dairelerin de dönüştürülerek bu döngünün devam ettirileceğini söyledi.
25-03-2011
Bu haber toplam 13641 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?