En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 21.04.2018 06:27

"Batı’daki gelişmiş ülkelerin çoğu yabancılara mülk satarak ilerledi"

Ağaoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, sadece hıyar domates ihraç ederek ülkeye yeteri kadar döviz getirilemeyeceğini bunun en kalıcı yolunun yabancıya konut satmak olduğunu, batılı ülkelerin de böyle ilerlediğini söyledi..

 

 
Bursa Uludağ'da gerçekleştirilen yıllık basın buluşmasında ekonomi ve Ağaoğlu Şirketler Grubu hakkında açıklamalarda bulunan Ağaoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, yabancılara gayrimenkul satışını teşvik edecek düzenlemeler sayesinde gayrimenkul sektörünün Türkiye'ye ciddi miktarda döviz kazandıracağını, Ağaoğlu'nun ise en fazla döviz getiren gruplar arasında yer aldığını söyledi. Ağaoğlu olarak 102 farklı yabancı ülke vatandaşına konut satarak 3 milyar liralık dövizi Türkiye'ye kazandırdıklarını da ifade eden Ali Ağaoğlu, bu konuda çalışmalarının devam ettiğini söyledi. 
 
Batı’daki gelişmiş ülkelerin çoğunun yabancılara mülk satarak ilerlediğini savunan Ali Ağaoğlu, bunun en güzel örneğinin İspanya olduğunu ayrıca bugün Londra'nın yüzde 10'unu yabancıların oluşturduğunu belirtti.Dövizin sadece hıyarı domatesi ihraç ederek gelmeyeceğini ifade eden Ali Ağaoğlu, bunun en kalıcı yolunun yabancılara konut satışı olduğunu belirtti.
 
Daha önce konut alana oturma izni verilmesinin gayrimenkul sektörüne ve ekonomiye ciddi katkısı olduğunu anımsatan Ali Ağaoğlu, bugün ise belli miktarın üzerinde yatırım yapana vatandaşlık verildiğini, bu rakam bizde 1 milyon dolar iken Yunanistan'da 250 milyon euro olduğunu ayrıca ABD de belli miktarda yatırım yapıldıktan bir süre sonra da vatandaşlık hakkı verildiğini söyledi. KDV istisnası, oturma izni gibi uygulamaların dünyada zaten uygulanmakta oluğunu belirten Ali Ağaoğlu, yabancı yatırımcıların Türkiye'de yatırım yapma konusunda çok istekli olduklarını, ancak ortamın daha stabil olmasını beklediklerini söyledi.
 
 
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ali Ağaoğlu, Damadına 8 Milyon Dolarlık Köşk Hediye Etti


Kızı Sena Ağaoğlu'nu Çırağan Sarayında özel bir törenle evlendiren Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu düğünde damadına 8 milyon dolarlık bir köşk hediye etti..

 

Önceki akşam kızı Sena Ağaoğlu'nu evlendiren Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu düğünde damadı Koray Kırcal'a 8 milyon dolar değerinde bir köşk hediye etti. Emirgan'dan aldığı üç katlı köşkün tapusunu dmadına veren ünlü işadamı Ali Ağaoğlu'nun kızı Sena Ağaoğlu düğün için Çırağan Sarayı'nı tercih ederken gelinin hazırlanmak için “Dünyanın En Lüks 10 Süiti” arasında gösterilen ve geceliği 50 bin dolar olan Sultan Süiti'ni tercih ettiği öğrenildi.
 
 
Nikahı Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar kıyarken nikâh şahitliklerinin ise Hüseyin Ağaoğlu, Nurcihan Özhabeş, Mustafa Sadık Özhabeş, Ümran İnal ve Süleyman Kırcal olduğu düğün de Serdr Ortaç'ın da sahne alması dikkat çekti.
 
 
Sena Ağaoğlu'nun Zuhair Murad imzalı olan ve 37 kilo ağırlığında olduğu belirtilen gelinliği de gecenin dikkat çeken  konuları arasındaydı. Söz konusu gelinliğin fiyatının 300 bin euro olduğu iddia edildi.
20-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?