En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 24.02.2018 10:12
Balıkesir'e 850 Yatak Kapasiteli Hastane İnşa Edilecek

Balıkesir'e 850 Yatak Kapasiteli Hastane İnşa Edilecek

Balıkesir'e yapılacak olan 850 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin önünde engel kalmadı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, 850 yatak kapasiteli Eğitim ve Araştırma Hastanesinin, Balıkesir'e kazandırılmasının önünde engel kalmadığını bildirdi. 
 
Uğur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Balıkesir'in sağlık alanındaki eksikliklerin giderilmesi kapsamında önemli mesafeler alındığını söyledi. 
 
Balıkesir'deki mevcut 2 devlet hastanesinin bugüne kadar yapılan yatırımlarla günün koşullarına uygun hale getirilmeye çalışıldığını belirten Uğur, şöyle konuştu: 
 
"Bu hastanelerin fiziki yetersizlikleri nedeniyle kente yeni bir hastane yapılması kararlaştırıldı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile yaptığımız görüşmeler sonucunda, 850 yatak kapasiteli Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Balıkesir'e kazandırılmasının önünde engel kalmadı. Kampüs hastane niteliğinde yapılacak yeni hastane binasıyla ilgili proje hazırlıkları son aşamaya geldi. İzmir Yolu üzerindeki Adliye Sarayı yanında bulunan arazinin hastane yapılmak üzere Belediye tarafından Sağlık Bakanlığına devri gerçekleşti." 
 
Büyük bir eksikliği giderecek bölge hastanesinin temelinin bu yılın ilk yarısında atılacağını belirten Uğur, hastanenin, 2014 yılı içinde hizmete girmesinin hedeflendiğini bildirdi. 
 
Balıkesir'in 25 yıllık ihtiyacına cevap verecek yeni hastanenin yaklaşık 250 milyon liraya mal olacağını ifade eden Uğur, Balıkesir Devlet Hastanesinin eski binalarının da yıkılarak yerine günümüz koşullarına göre yeni ek binalar yapılmasının planlandığını anlattı. 
 
Uğur, Gaziosmanpaşa Mahallesi'ndeki Atatürk Devlet Hastanesi ile eski Doğum ve Çocuk Bakım Evinin ise yeni hastanenin hizmete girmesiyle TOKİ'ye devredilmesinin kararlaştırıldığını söyledi. 
 
Balıkesir'in sağlık alanında önemli kazanımlar elde ettiğini belirten Uğur, 
 
"Diş Hastanesi ile üniversitemiz bünyesindeki Tıp Fakültesi Hastanesinin yeni binası tamamlanmak üzere. Eğitim ve Araştırma Hastanesi için geri sayım başladı. Bunlar tamamlandığında Balıkesir, bölgenin sağlık üssü niteliğini kazanacak. Vatandaşlarımız dertlerine derman aramak için çevre illere gitmek zorunda kalmayacak" diye konuştu. 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Balıkesir'de Yaşlı Bir Adam Vekalet Verdiği Emlakçı Tarafından Dolandırıldı


Balıkesir’in Edremit ilçesinde 77 yaşındaki bir vatandaş, vekalet verdiği emlakçının 3 milyon liralık gayrimenkulünü kendi üzerine geçirdiğini iddia ederek suç duyurusunda bulundu..

 

Balıkesir’in Edremit ilçesinde aşayan 77 yaşındaki Mehmet Ayder, bir yıl önce  Edremit'te bir müteahhitten daire satın aldığını ve arsa almak istediğini bildiği için emlakçılık yapan kardeşi ile tanıştırdığını daha sonra kendisine bir arsa temin edildiğini, çocukları için 3 daire yapmak istediğini bu sebeple de arsa üzerinde 8 dairelik bir apartman yapılması için anlaştıklarını belirtti. 3 daireyi çocukları için alıp 5 daireyi de müteahhit ve emlakçıya vereceğini belirten yaşlı adam, emlakçının daha sonra kendisine başka bir arazi aldırıp 1 yıl beklemesini söylediğini, 1 yıl sonra söz konusu arazinin değerleneceğini ve bu arazinin parası ile apartmanı inşa edebileceklerini, kendisinin de güvendiği için emlakçının dediğini kabul ettiğini belirtti.
 
Emlakçının söz konusu arazinin alımı konusunda bütün işleri yapmak için umumi vekaletname gerektiğini söylediğini belirten yaşlı adam vekaletnameyi de verdiğini ancak gözleri çok iyi göremediği için genel vekaletname verdiğini çok çok sonra farkettiğini söyledi. Emlakıçının genel vekaletname ile sahip olduğu tüm malları sattığını belirten yaşlı adam, Antalya'daki arsasına 6 daire yapmak için istedikleri ikinci vekaletnameyi de verdiğini, onun da Türkiye için genel vekaletname olduğunu yine olayın üzerinden çok uzun zaman geçtikten sonra öğrendiğini söyledi. 
 
Emçakçı ve müteahhit kardeşinin oturduğu eve kadar alıp sattıklarını  iddia eden yaşlı adam, savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu, avukat ile 2-3 defa görüştüğünü ancak avukatın da kendisini 3 ay oyaladığını, bu süreç içinde tehdit edildiğini,  müteahhit ve emlakçının kendisine 'Biz sekiz kardeşiz. Bir tanemizi feda ederiz, icap ederse seni yok ederiz' dediklerini ifade etti.
 
Yaşlı adam, dolandırıcıların,  oturdukları evi kendilerine 75 bin lira karşılığında iade ettiklerini ancak evin değerinin yaklaşık 350 bin lira olduğunu söyledi.
 
18-01-2012
Bu haber toplam 5199 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?