En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 21.04.2018 06:28
Bağdat Caddesi'nde Kiraları Yüzde 35 Düştü, 42 Mağaza Kiralandı

Bağdat Caddesi'nde Kiraları Yüzde 35 Düştü, 42 Mağaza Kiralandı

Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER) raporuna göre son dönemde kiraların yüzde 35 gerilediği Bağdat Caddesi'nde 1 yılda 42 mağaza daha kiralandı..

 

Son dönemde kira ücretlerinin ortalama yüzde 35 gerilediği Bağdat Caddesi'nde son 1 yılda 42 mağaza daha kiralanırken caddenin toparlanma sürecine girmesi dikkat çekti. Doluluk oranının yüzde 80'e ulaştığı Bağdat Caddesi'nde 2017 yılında dünyaca ünlü bazı markalar yeni mağazalarını açacağı öğrenildi.
 
Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER) tarafından hazırlanan rapora göre, Bağdat Caddesi'nde yer alan toplam 332 mağazanın 264'ü dolu olup kalan 68'i ise kiracı bekliyor.  Rapora göre, kentsel dönüşüm yasasıyla birlikte İstanbul'un en büyük şantiye alanlarından biri haline gelen Bağdat Caddesi'nde Avrupa'nın en genç nüfusu bulunuyor.
 
Son 2 yılda zor  günler geçiren  ve bazı uluslararası markaların terk ettiği Bağdat Caddesi'nde erişilebilir marka sayısının azalırken kiraların yeniden düşmeye başlaması ile önemli gelişmeler de yaşanıyor.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İBB: Vatan Caddesi'ndeki Arsayı Satın Almadık


İstanbul Büyükşehir Belediyesinden (İBB) yapılan açıklamada, Vatan Caddesi'nde bulunan bir arsanın İBB tarafından satın alındığına dair haberlerin asılsız olduğu bildirildi..

 

Bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerde Vatan caddesi'nde bulunan bir arsanın İBB tarafından satın alındığı iddia edilmişti. Bunun üzerien İBB'nin resmi twitter hesabından yayınlanan açıklamada, söz konusu haberlerin asılsız olduğu ve konuya ilişkin yasal sürecin başlatıldığı duyuruldu.
 
Açıklamada, İstanbul Fatih İlçesi Vatan Caddesi üzerindeki arsa konu edilerek sosyal medyada İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) hakkında ortaya atılan iddiaların tamamının asılsız olduğu, akıl ve izandan yoksun hezeyanlardan oluşan iftiralara ilişkin gerekli hukuki sürecin başlatıldığı ifade edildi.
19-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?