En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 26.01.2015 00:18
Aydın'ın Ilıdağ Köyünde Dükkan Metrekare Fiyatı Bin Lirayı Buldu

Aydın'ın Ilıdağ Köyünde Dükkan Metrekare Fiyatı Bin Lirayı Buldu

Aydın Köşk'e bağlı Ilıdağ Köyü'nde dükkanların metrekare fiyatları bin lirayı bulurken köyde arsa kalmadığı için köylüler çevre köylerden bahçe alıyor..
Yerleşim alanı dağlık olan, Aydın'ın Köşk ilçesine bağlı Ilıdağ köyünün merkezinde yaşanan arsa sıkıntısı gayrimenkullerin fiyatını uçurdu. Yerine göre bir dükkânın metrekaresi bin lirayı buluyor. Köy sınırlarında da yeterli arsa olmadığı için vatandaşların çoğu, çevre köylerden ve ilçelerden işlemek için bahçe alıyor.
 
Geçimin zeytin ve incirden elde edilen gelirlerle sağlandığı Ilıdağ köyünde bin 800 kişi yaşıyor. Köy merkezinde metrekaresi 250 lira ile bin lira arasında değişen gayrimenkul fiyatları, tarlalarda ortalama 80 lira civarında. Arsa pahalılığını yeterli arazi olmamasına bağlayan Ilıdağ Köyü Muhtarı Halil Tok, "Köyümüzün merkezi, Adnan Menderes Bulvarı gibi. Her yerin merkezi pahalı, bizim köyümüzün de merkezindeki gayrimenkuller ve arsalar pahalı. Köy merkezinde 60 metrekare dükkan, 60 bin liraya satılabiliyor. Bazı köylülerimiz de işlemek için dışarıdan bahçe alıyor." dedi.
 
Kaynak: CİHAN
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TMSF, Yalova'da Tarla ve Arsa Satıyor


Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Yalova'da bulunan tarla ve arsa vasfındaki taşınmazlarını 24 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek ihale ile satışa çıkaracağını duyurdu..

 

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Yalova İli, Çiftlikköy İlçesi, Kılıçköy Köyü'nde bulunan 1 adet tarla ve 7 adet arsa niteliğindeki taşınmazı ihale ile satışa çıkaracağını duyurdu.
 
Yayınlanan ihale ilanında göre satışa konu olan toplam 8 gayrimenkulün alanları 57 metrekare ile 73 bin 922 metrekare arasında farklılık gösteriyor.
 
Satışa konu olan gayrimenkullerin ihalesi ise 24 Şubat 2015 günü saat 14.00'te Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu İştirakler ve Gayrimenkuller Dairesi Başkanlığı Esentepe/İstanbul adresinde kapalı teklif ve açık artırma usullleri ile yapılacak.
 
İhale ayrıntılarına ulaşmak için TIKLAYINIZ
10-07-2013
Bu haber toplam 4422 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?