En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 21.12.2014 01:06
Aydın'ın Ilıdağ Köyünde Dükkan Metrekare Fiyatı Bin Lirayı Buldu

Aydın'ın Ilıdağ Köyünde Dükkan Metrekare Fiyatı Bin Lirayı Buldu

Aydın Köşk'e bağlı Ilıdağ Köyü'nde dükkanların metrekare fiyatları bin lirayı bulurken köyde arsa kalmadığı için köylüler çevre köylerden bahçe alıyor..
Yerleşim alanı dağlık olan, Aydın'ın Köşk ilçesine bağlı Ilıdağ köyünün merkezinde yaşanan arsa sıkıntısı gayrimenkullerin fiyatını uçurdu. Yerine göre bir dükkânın metrekaresi bin lirayı buluyor. Köy sınırlarında da yeterli arsa olmadığı için vatandaşların çoğu, çevre köylerden ve ilçelerden işlemek için bahçe alıyor.
 
Geçimin zeytin ve incirden elde edilen gelirlerle sağlandığı Ilıdağ köyünde bin 800 kişi yaşıyor. Köy merkezinde metrekaresi 250 lira ile bin lira arasında değişen gayrimenkul fiyatları, tarlalarda ortalama 80 lira civarında. Arsa pahalılığını yeterli arazi olmamasına bağlayan Ilıdağ Köyü Muhtarı Halil Tok, "Köyümüzün merkezi, Adnan Menderes Bulvarı gibi. Her yerin merkezi pahalı, bizim köyümüzün de merkezindeki gayrimenkuller ve arsalar pahalı. Köy merkezinde 60 metrekare dükkan, 60 bin liraya satılabiliyor. Bazı köylülerimiz de işlemek için dışarıdan bahçe alıyor." dedi.
 
Kaynak: CİHAN
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Sultangazi'de Konut ve Ticaret Alanı İmarlı Arsa Satışta


Sultangazi Belediye Başkanlığı, Habipler'de bulunan 960 metrekare alanlı, konut ve ticaret alanı imarlı arsayı ihale ile satışa çıkarıyor..

 

 
 
Sultangazi Belediye Başkanlığı,  Habipler’de mülkiyeti belediyeye ait olan, konut ve ticaret alanı imarlı 960 metrekare alanlı arsayı ihale ile satışa sunacağını duyurdu.
 
Söz konusu arsanın tahmini fiyatı 3 milyon 192 bin lira, geçici teminatı da 95 bin 760 lira olarak kayıtlara geçti.
 
Satışa konu olan arsanın ihalesi 31 Aralık 2014 tarihinde saat 11:20'de, İstanbul, Sultangazi, Uğur Mumcu Mahallesi, Atatürk Bulovarı, No: 54,  adreesindeki hizmet binasında gerçekleştirilecek.
 
İhale ayrıntılarına ulaşmak için TIKLAYINIZ
 
 
10-07-2013
Bu haber toplam 3522 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?