En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 30.03.2015 19:15
Aydın'ın Ilıdağ Köyünde Dükkan Metrekare Fiyatı Bin Lirayı Buldu

Aydın'ın Ilıdağ Köyünde Dükkan Metrekare Fiyatı Bin Lirayı Buldu

Aydın Köşk'e bağlı Ilıdağ Köyü'nde dükkanların metrekare fiyatları bin lirayı bulurken köyde arsa kalmadığı için köylüler çevre köylerden bahçe alıyor..
Yerleşim alanı dağlık olan, Aydın'ın Köşk ilçesine bağlı Ilıdağ köyünün merkezinde yaşanan arsa sıkıntısı gayrimenkullerin fiyatını uçurdu. Yerine göre bir dükkânın metrekaresi bin lirayı buluyor. Köy sınırlarında da yeterli arsa olmadığı için vatandaşların çoğu, çevre köylerden ve ilçelerden işlemek için bahçe alıyor.
 
Geçimin zeytin ve incirden elde edilen gelirlerle sağlandığı Ilıdağ köyünde bin 800 kişi yaşıyor. Köy merkezinde metrekaresi 250 lira ile bin lira arasında değişen gayrimenkul fiyatları, tarlalarda ortalama 80 lira civarında. Arsa pahalılığını yeterli arazi olmamasına bağlayan Ilıdağ Köyü Muhtarı Halil Tok, "Köyümüzün merkezi, Adnan Menderes Bulvarı gibi. Her yerin merkezi pahalı, bizim köyümüzün de merkezindeki gayrimenkuller ve arsalar pahalı. Köy merkezinde 60 metrekare dükkan, 60 bin liraya satılabiliyor. Bazı köylülerimiz de işlemek için dışarıdan bahçe alıyor." dedi.
 
Kaynak: CİHAN
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

ABD'de Konut Fiyatları Ücretlere Göre 13 Kat Arttı


Konut sektörünün 2008 yılında meydana gelen ekonomik kriz sonrasında toparlanmaya çalıştığı ABD'de konut fiyatları ücretlerden 13 kat daha fazla artış gösterdi..

 

 
RealtyTrac’in yayımladığı rapora göre, ABD'de ev satın almak pek çok insan için hayal olmayı sürdürüyor.  Rapora göre,  2012’nin ikinci çeyreğinden 2014’ün ikinci çeyreğine kadar olan süreçte ücretler yüzde 1,3 artış kaydederken aynı dönemde konut fiyatları yüzde 1.7 arttı.
 
ABD Çalışma Bakanlığı’nın haftalık verileri kulanılarak hazırlanan rapora göre, konut piyasalarının yüzde 76’sında konut fiyatlarındaki artış, ücret artışını geride bırakırken özellikle Merced, California, Memphis, Tennessee, Santa Cruz, California; ve Augusta, Georgia. Diğerleri ise; Detroit, Houston ve Miami bölgelerinde konut fiyatları artışı ile ücret arasındaki artış ciddi oranlara ulaşıyor.
 
Verileri değerlendiren RealtyTrac Başkan Yardımcısı Daren Blomquist, geleneksel alıcılardan gelen taleplerin artabilmesi için ya ücretlerin yükseleceği ya da konut fiyatlarındaki artışın yavaşlaması gerektiğini söyledi. Blomquist, fazilerin gerilesinin de üçüncü bir seçenek olarak işe yarayabileceği görüşünde.
 
 
10-07-2013
Bu haber toplam 4422 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?