En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 06.03.2015 00:30
Aydın'ın Ilıdağ Köyünde Dükkan Metrekare Fiyatı Bin Lirayı Buldu

Aydın'ın Ilıdağ Köyünde Dükkan Metrekare Fiyatı Bin Lirayı Buldu

Aydın Köşk'e bağlı Ilıdağ Köyü'nde dükkanların metrekare fiyatları bin lirayı bulurken köyde arsa kalmadığı için köylüler çevre köylerden bahçe alıyor..
Yerleşim alanı dağlık olan, Aydın'ın Köşk ilçesine bağlı Ilıdağ köyünün merkezinde yaşanan arsa sıkıntısı gayrimenkullerin fiyatını uçurdu. Yerine göre bir dükkânın metrekaresi bin lirayı buluyor. Köy sınırlarında da yeterli arsa olmadığı için vatandaşların çoğu, çevre köylerden ve ilçelerden işlemek için bahçe alıyor.
 
Geçimin zeytin ve incirden elde edilen gelirlerle sağlandığı Ilıdağ köyünde bin 800 kişi yaşıyor. Köy merkezinde metrekaresi 250 lira ile bin lira arasında değişen gayrimenkul fiyatları, tarlalarda ortalama 80 lira civarında. Arsa pahalılığını yeterli arazi olmamasına bağlayan Ilıdağ Köyü Muhtarı Halil Tok, "Köyümüzün merkezi, Adnan Menderes Bulvarı gibi. Her yerin merkezi pahalı, bizim köyümüzün de merkezindeki gayrimenkuller ve arsalar pahalı. Köy merkezinde 60 metrekare dükkan, 60 bin liraya satılabiliyor. Bazı köylülerimiz de işlemek için dışarıdan bahçe alıyor." dedi.
 
Kaynak: CİHAN
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İngiltere'de Konut Fiyatları Yüzde 5,7 Yükseldi


Konut fiyatlarının Şubat 2015 döneminde yıllık bazda yüzde 5,7 arttığı İngiltere'de söz konusu artış son 17 ayın en düşük artışı olarak kayıtlara geçti..

 

Nationwide Building Society tarafından bugün (2 Mart Pazartesi günü) yapılan açıklamaya göre İngiltere’nin konut fiyatlarındaki artış Şubat ayında yavaşlayarak son 17 ayın en düşük artışını kaydetti. Şubat ayında yüzde 5,7 oranında artan konut fiyatları Ocak ayında ise yıllık bazda yüzde 6,8 oranında artış kaydemişti.
 
 
Şubat ayında konut fiyatlarının Ocak ayına göre yüzde 0,1 oranında gerilediği İngiltere'deyenilenen mortgage kuralları sebebiyle konut alımı zorlaştırılmıştı. Öte yandan borçlanma maliyetlerinin rekor düşük seviyede olması, emlak vergisi maliyetlerinin düşürülmesi ve mali krizin ardından ilk defa fiyat artırımına gidilmesi ise konut piyasasını destekleyen unsurlar arasında yer alıyor.
 
 
 
10-07-2013
Bu haber toplam 4422 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?