En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 29.11.2014 11:41
Aydın'ın Ilıdağ Köyünde Dükkan Metrekare Fiyatı Bin Lirayı Buldu

Aydın'ın Ilıdağ Köyünde Dükkan Metrekare Fiyatı Bin Lirayı Buldu

Aydın Köşk'e bağlı Ilıdağ Köyü'nde dükkanların metrekare fiyatları bin lirayı bulurken köyde arsa kalmadığı için köylüler çevre köylerden bahçe alıyor..
Yerleşim alanı dağlık olan, Aydın'ın Köşk ilçesine bağlı Ilıdağ köyünün merkezinde yaşanan arsa sıkıntısı gayrimenkullerin fiyatını uçurdu. Yerine göre bir dükkânın metrekaresi bin lirayı buluyor. Köy sınırlarında da yeterli arsa olmadığı için vatandaşların çoğu, çevre köylerden ve ilçelerden işlemek için bahçe alıyor.
 
Geçimin zeytin ve incirden elde edilen gelirlerle sağlandığı Ilıdağ köyünde bin 800 kişi yaşıyor. Köy merkezinde metrekaresi 250 lira ile bin lira arasında değişen gayrimenkul fiyatları, tarlalarda ortalama 80 lira civarında. Arsa pahalılığını yeterli arazi olmamasına bağlayan Ilıdağ Köyü Muhtarı Halil Tok, "Köyümüzün merkezi, Adnan Menderes Bulvarı gibi. Her yerin merkezi pahalı, bizim köyümüzün de merkezindeki gayrimenkuller ve arsalar pahalı. Köy merkezinde 60 metrekare dükkan, 60 bin liraya satılabiliyor. Bazı köylülerimiz de işlemek için dışarıdan bahçe alıyor." dedi.
 
Kaynak: CİHAN
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Gelibolu'da Deniz Kenarında Satılık Arsa


Gelibolu Belediyesi, Hamzakoy Plajı Kemal Reis Caddesi üzerinde eniz kıyısında bulunan 1 adet arsayı, 4,9 milyon lira fiyatla satışa çıkarmaya hazırlanıyor..

 

Gelibolu Belediyesi, mülkiyeti belediyeye ait olan ve Hocahamza Mahallesi, Hamzakoy Plajı Kemal Reis Caddesi üzerinde konumlanan 1 adet arsa niteliğindeki taşınmazı ihale ile satışa çıkaracak.
 
Deniz kenarında konumlanan arsa 4 bin 724 metrekare yüzölçümüne sahip olup 271 ada, 3 parselde kayıtlı durumda.
 
Tahmini fiyatı 4 milyon 900 bin lira, geçici teminatı ise 147 bin lira olarak belirlenen arsanın ihalesi ise 8 Aralık 2014 tarihinde saat 14.00'te, Gelibolu Belediyesi Encümen Salonu'nda gerçekleştirilecek.
 
 
İhale ayrıntılarına ulaşmak için TIKLAYINIZ
10-07-2013
Bu haber toplam 3069 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?