En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 23:31
Arnavutköy Devlet Hastanesi

Arnavutköy Devlet Hastanesi

200 bin nüfuslu Arnavutköy devlet hastanesine kavuştu

İstanbul'un merkeze en uzak ilçeleri arasında yer alan 200 bin nüfuslu Arnavutköy, yıllar sonra devlet hastanesine kavuştu. En yakın devlet hastanesinin 30 km uzaklıkta olduğu ilçede, artık birçok şikâyet yeni hastane sayesinde anında çözülüyor. Başhekim Dr. Yaşar Doğan, günlük ortalama 2 bin 200 hastaya baktıklarını belirterek, 42'si uzman 51 hekimle hizmet verdiklerini söyledi.

Arnavutköy, sağlık açısından en önemli problemini çözdü. İlçede devlet hastanesi olmaması ve acil sağlık hizmetleri için şehir merkezine gitme gereği Arnavutköylülerin en büyük şikâyetleri arasında yer alıyordu. Devlet Hastanesi Başhekimi Yaşar Doğan, binalarının 3. köprü güzergahında olduğunu belirterek, "Nüfus ve alan olarak geniş bir bölgeye hizmet vereceğiz. 5 km'lik uzaklıktaki 65 bin konutluk TOKİ Kayabaşı Konutları ile gün içinde 50 bin kişinin çalıştığı Hadımköy'deki sanayi bölgesi de hizmet alanımızda olacak." dedi.

Doğan, son birkaç aydır altyapılarının çok daha geliştiğini belirterek, "Artık hastalar en yakını 30 km uzaklıkta olan hastanelere gitmek zorunda kalmıyor. Ocak ayında açılacak acil servisle birlikte bu tür vakalara hastanemizde müdahale edeceğiz." şeklinde konuştu. Hastanenin 30 bin metrekarelik kapalı alana sahip olduğunu aktaran Doğan, İstanbul'un piknik alanlarının merkezinde olduklarını aktardı. Günübirlik piknikçiler için de her türlü sağlık hizmetini gerçekleştireceklerini ve merkez hastanelerin bu konudaki yoğunluğunu azaltacaklarını dile getirdi.

Hastanede ocak ayında açılacak acil servisle birlikte MR, tomografili, dijital röntgen hizmeti de başlayacak. Ayrıca hastane bünyesinde 8 adet diş ünitesi de hizmete girecek. Şu anda polikliniklerde beyin cerrahi, fizik tedavi, psikiyatri, göğüs hastalıkları, nöroloji gibi özellikli bölümler yer alıyor. Hastaneye 60 yataklı yenidoğan, çocuk ve yetişkin yoğun bakım merkezi de açılacak. Diyaliz ünitesi 6 yataklı olarak hizmete başlayacak hastanede, randevular telefon ve internet ile alınıyor.

Hastane kendi enerjisini üretmek için düğmeye de bastı. Türkiye'de yeşil hastane projesini uygulamaya koyan ilk hastane olan Arnavutköy Devlet Hastanesi, bu konuda başvurularını ilgili yerlere yaptı. İstanbul Kalkınma Ajansı'na projeyi sunan hastane, kabul edilmesi halinde rüzgar enerjisi ile elektrik üretecek.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Denizli'de Hastane İnşaatında Göçük


Denizli Çivril Devlet Hastanesi'nin ek bina inşaatında bugün saat 10:00'da göçük meydana geldi, 2 işçi hayatını kaybetti..

 

Bugün saat 10:00 sıralarında Denizli Çivril Devlet Hastanesi ek bina inşaatında, kanalizasyon çukuru kazılması sırasında göçük meydana geldi. Olay sırasında çalışan 2 işçi göçük altında kalırken olayı yerine gelen itfaiye ve AFAD ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışma sonucunda işçilerin cansız bedenlerine ulaşabildi.
 
Hastanenin 100 yataklı ek bina inşaatında  kanalizayon bağlantılarının yapılması sırasında 5 metrelik çukura giren Soner Aslan ve Yaşar Sarıkaya isimli işçiler, rögar bağlantılarını yapmaya çalışırken göçük meydana geldi. Kazılan çukur ile bina temeli arasında kalan ve üzerlerien tonlarca toprak dökülen işçiler Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Arama Kurtarma ekibi ile İl Afet Acil ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sonucunda çıkarılabildi. 
 
Olayda hayatını kaybeden evli ve bir çocuk babası 40 yaşındaki Soner Aslan ile evli ve iki çocuk babası 30 yaşındaki Yaşar Sarıkaya'nın yakınları sinir krizi geçirdi.
 
Kaza üzerine açıklamada bulunan AK Partili Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, üzgün olduklarını, iş güvenliği ile ilgili sıkıntılar olabileceğini, hayatını kaybeden işçilerin baret ve kıyafet giymiş olmalarına rağmen yumuşak zeminin gözden kaçtığını söyledi Başkan Güven, "inşaat güzel gidiyordu, haziran ayında teslim edilecekti, ancak bu olaya çok üzüldük" dedi. 
12-12-2010
Bu haber toplam 19152 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?