En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 02:18
Arazi Toplulaştırma Genel Müdürlüğü Kurulacak

Arazi Toplulaştırma Genel Müdürlüğü Kurulacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 2023 yılında 14 milyon hektar arazinin toplulaştırılması hedefi kapsamında arazi toplulaştırma genel müdürlüğü kurulacağını söyledi..

 

2023 yılında toplam 14 milyon hektarlık arazinin toplulaştırılması hedefinin belirlendiğini belirten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bugünün yaklaşımı ile bu hedefin gerçekleşmesinin zor olduğunu bu sebeple de yalnız toplulaştırma ile ilgilenilecek, yalnız toprakla meşgul olacak bir genel müdürlük kuracaklarını açıkladı.
 
Yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını açıklayan Bakan Çelik, kırsal kalkınma destekleri verdiklerini, gençlerimizin şehirde iş arayan değil, kırsalda çok rahat geçimini temin edebileceği planlı programlı yeni bir süreç başlatacaklarını söyledi.
 
Dün (16 Mart Çarşamba)  Ziraat, Veteriner, Su Ürünleri Fakülteleri Dekanları toplantısının açılışında konuşan Bakan Çelik, kurulacak arazi toplulaştırma genel müdürlüğü ile ölçeğin büyütüleceğini ve verimin artırılacağını söyledi.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

1000 Dolar Bozdurana 1000 Metrekare Tapulu Arazi


Demokrasi ve Adalet Platformu Başkanı Hüseyin Yüksek, 1000 dolar bozdurduğuna dair makbuz getiren ilk 57 kişiye İzmir ve kandıra'da 1000 metrekare tapulu arazi vereceklerini açıkladı..

 

Demokrasi ve Adalet Platformu Başkanı Hüseyin Yüksek tarafından yapılan açıklamada, "Bozdur dövizini ülke ekonomisine katkı sağla" çalışması kapsamında 1000 dolar bozduran ve makbuzunu getiren ilk 57 kişiye Kocaeli'nin Kandıra ve İzmit ilçelerinden 1000 metrekare müstakil tapulu araziler verileceği bildirildi.
 
Sinoplu olması sebebiyle ilin plaka kodu olan 57 kişiye arazi vereceklerini belirten Hüseyin Yüksek, bu kampanya ile TL'nin daha çok değer kazanmasını amaçladıklarını ve Türkiye'ye kimsenin diz çöktüremeyeceğini göstermek istediklerini ifade etti.
 
Türkiye'yi kimsenin hafife almaması gerektiğini vurgulayan Hüseyin Yüksek, Türkiye'nin kendi içinde milli ve yerli yatırımları ile ekonomisini hiçbir dış ticarete bağlı kalmadan büyüyebileceğini ve güçlenebileceğini savundu.
 
17-03-2016
Bu haber toplam 6 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?