En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.02.2018 17:07
Apartmanda Evcil Hayvan Besleyecekler Yönetmeliğe Dikkat

Apartmanda Evcil Hayvan Besleyecekler Yönetmeliğe Dikkat

Apartman dairesinde evcil hayvan beslemeyi planlayanların önce apartman yönetmeliğini okumasında fayda var..

 

Evde kedi ve köpek beslemek son derece doğal bir durum olmasına rağmen aynı apartman veya sitenin paylaşıldığı komuların da bu konuda söz hakkı bulunuyor. Böyle bir durumda mağdur olmamak için apartman/site yönetmeliği okunarak evcil hayvan beslemeye engel teşkil eden herhangi bir kural olup olmadığına bakmakta fayda var..
 
Mutlaka kulağımıza çalınmıştır... Kedisi ya da köpeği için evinden taşınmak zorunda kalan ya da mahkeme kararı ile sorunu çözen kişilerin hikayesini duyarız.
 
Eğer ev sahibi iseniz ve sıfır konut değilse, siz evi satın almadan önce, belirlenmiş bir apartman yönetmeliği mevcuttur. Bu yönetmelikte, evcil hayvan beslenemez maddesi mevcutsa, bu eve yerleşmemeyi ya da satın almamayı tercih edebilirsiniz. Ancak bu maddeye rağmen o eve yerleştiğiniz takdirde apartman yönetim planını değiştirmek gereği doğacaktır. Bu değişikliğe bir kişinin itirazı dahi olsa, maddenin değişmesi mümkün olmayacaktır.
 
Sıfır konut projelerinde ise henüz apartman yönetmeliği oluşturulmamışsa, evde hayvan besleme konusundaki genel eğilimi öğrenmeli ve yönetmeliği aksi bir karar girmemesi için uğraşmalısınız. Çünkü, yönetmelikteki kararların sonradan güncellenebilmesi kolaylıkla sağlanabilen bir konu değil. Sonradan yapılan eklemeler de geçerli olmayabiliyor.
 
Hayvanseverler için bu tip bir sorunda işe yarayabilecek bir maddeyi de hatırlatmadan geçmeyelim;
5199 numaralı Hayvanları Koruma Kanunu’nun beşinci fıkrasında bakıma muhtaç olan hayvanların evden atılamayacagina dair bir uyarı var. Yani, evcil hayvanınızın yaşı, sağlık durumu gibi nedenleri kullanarak, bu kararı bozabilirsiniz.
 
Kaynak: Sahibinden.com/projeler

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Obama, Washington'daki 5,3 Milyon Dolarlık Evde Yaşayacak


ABD Başkanı Barack Obama, görevi devrettikten sonra Washington'da, ailesi ile birlikte 2 yıl önce satın aldığı 9 yatak odalı evde yaşayacak..

 

 
 
ABD Başkanı Barack Obama, 8 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilen seçimler sonucunda seçilen Donald Trump'ın taşınması için Beyaz Saray'dan ayrılıyor. Başkanlık görevini 2 aylık geçiş dönemi sonrasında Trump'a devredek olan Obama, hayatını Washington'da 2 yıl önce satın aldığı bir evde ailesi ile birlikte yaşamaya devam edecek. Bu kararında 14 yaşındaki kızı Sasha'nın lise eğitimini sekteye uğratmak istememesi olduğu belirtiliyor.
 
Obama'nın 5,3 milyon dolar fiyata satın aldığı yeni evde 9 yatak odası, bir egzersiz odası ve 8 banyosu bulunmakta olup söz konusu ev 8 bin 200 metrekare alan üzerine kurulmuş durumda. 1928 yılında inşa edilen evin üst katında bir de çalışma odası bulunuyor.
 
İşte Obama'nın ailesi ile birlikte yaşayacağı ev:
 
 
 
 
 
 
 
 
07-02-2013
Bu haber toplam 5787 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?