En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 17:22
Antalya Evrenseki'de Parsel Fiyatları 3 Kat Arttı

Antalya Evrenseki'de Parsel Fiyatları 3 Kat Arttı

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Evrenseki Belde Belediyesi, 3 yıl içinde 2 km'lik kıyı kenardaki işgalleri yıkarak bölgeye modern halk plajı, yürüme ve bisiklet yolu yaptı.

Evrenseki Belediye Başkanı Recep Barut, bölgeye modern tesis kurmak için 4,5 milyon liralık yaptırım yaptıklarını belirtti. Akdeniz Bölgesi'nde en modern halk plajı ve sportif etkinlik tesislerinin beldelerinde bulunduğunu belirten Barut, yeni otel yapımlarıyla birlikte Evrenseki'de yatak kapasitesinin 15 bine yükselediğini kaydetti.

Barut, "Kıyı kenar düzenlemesi çalışmaları yapılırken önceleri turizmciler karşı çıktı. Projelerimizi kararlılıkla uygulamaya geçirince turizmciler destek vermeye başladı. 12 yıllık belediye başkanlığımın 3 yılını Evrenseki'de kıyı kenar düzenlemesi ve bölgemize modern tesisler kazandırmak için harcadım. Yeni tesislerle birlikte Evrenseki dünya turizminde marka oldu. Yatak fiyatlarında 8 euroluk artış oldu. Bölgemizde arsa fiyatlarında da artış oldu. Beldemizde parsel fiyatları 200 bin liradan 600 bin liraya yükseldi" diye konuştu.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Antalya İlçe İlçe Konut Fiyatları - Şubat 2017


Hürriyet Emlak Şubat 2017 Emlak Endeksi'ne göre Antalya'da konut fiyatları yıllık bazda yüzde 6 oranında artarken son bir ayda ilçe bazında en büyük fiyat artışı Kemer'de kaydedildi..

 

Hürriyet Emlak Şubat 2017 Emlak Endeksi verilerine göre, geçtiğimiz Şubat ayında Antalya'da satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 6 oranında artışla metrekare bazında ortalama 1.859 lira seviyesine ulaşırken konutların amortisman süresi ise ortalama 18 yıl olarak belirlendi.
 
Söz konusu dönemde kiralık konut fiyatlarında yüzde 1 artış meydana gelen turizmin başkenti Antalya'da kiralar ise 8 lira/metrekare oldu.
 
Antalya'da son bir aylık dönemde konut fiyatlarının en çok arttığı ilçeler ise sırasıyla yüzde 6,5 ile Kemer, yüzde 3,2 ile Serik ve yüzde 2,4 ile Konyaaltı oldu.
 
 
Antalya satılık konut fiyatları ve fiyat artış oranları:
 
 
28-01-2011
Bu haber toplam 8754 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?