En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 17.03.2018 16:12
Antalya Devlet Hastanesi Yılıyor

Antalya Devlet Hastanesi Yılıyor

Antalya Devlet Hastanesi'nin yıkım işlemleri başladı.
Denetimlerde depreme dayanıksız olduğu tespit edilen ve boşaltılan eski Antalya Devlet Hastanesinin yıkımına başlandı. Hastanenin yerine Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı 300 yataklı kadın, doğum ve çocuk hastanesi yapılacak. 
 
Antalya Sağlık Müdürü Adem Bilgin, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, 2005 yılında depreme dayanıksız olduğu tespit edilen ve Sağlık Bakanlığının uygun görüşü doğrultusunda eski devlet hastanesi binasının yıkım işleminin başladığını söyledi. 
 
Yıkımın tamamlanmasının ardından binanın yerine Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı 300 yataklı kadın, doğum ve çocuk hastanesi yapılacağını vurgulayan Bilgin, "Yıkılan hastanenin yerine kadınlara ve çocuklara hizmet verecek modern bir hastane yapılacak" dedi. 
 
Bilgin, yıkım işlemlerinin ekim ayında bitmesinin planlandığını dile getirerek, daha sonra yeni hastane için ihaleye çıkılacağını bildirdi. 
 
Antalya Devlet Hastanesi, 2009 yılından itibaren bahçesine yaptırılan 904 yataklı eğitim ve araştırma hastanesinde hizmet vermeye başlamıştı. 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bursa Şehir Hastanesi 1 Yıl İçinde Açılacak


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Şehir Hastanesi’nde inşaat çalışmalarının devam ettiğini ve hastanenin bir yıl içinde hizmete açılacağını söyledi..

 

Bursa Şehir Hastanesi’nin inşaatı hakkında bilgi veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Şehir Hastanesi'nin bir yıl içinde tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.
 
Bursa Şehir Hastanesi'nin inşaatının devam ettiğini belirten Bakan Müezzinoğlu, Bursa Şehir Hastanesi'nin hizmete açılması ile Bursa'nın sağlık hizmeti sıkıntısının büyük oranda çözülmüş olacağını ifade etti.
 
Bakan Müezzinoğlu, açıklamaların ardından Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve beraberindekilerle Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi'nin temelini attı.
 
 
 
16-08-2011
Bu haber toplam 7593 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?