En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.03.2018 15:59
Antalya'da Lüks Villa Satışları Yükseldi

Antalya'da Lüks Villa Satışları Yükseldi

Ekonomik krizde lüks konut alımını kesen Avrupalı müşteriler, yeniden Türkiye'den villa almaya başladı.

Kriz sonrası en uygun yatırım alanının gayrimenkul olduğunu gören Avrupalılar, Antalya'daki lüks projelere büyük ilgi gösteriyor. Belek'teki süper lüks villaların büyük bölümü proje aşamasında satılıyor. Lüks konut üreticisi şirketler, son dönemlerdeki satışlardan oldukça memnun. Bölgede lüks villa inşaatı yapan Hitit Holding, 300 bin ile 650 bin Euro arasında değişen Caratpark projesinin yarıya yakınını bir yıl içinde sattı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Sait Börekci, Avrupalının gayrimenkul almasını Türkiye'ye güvenin artmasına bağlıyor. Börekci, lüks villalara daha çok golf oynamak için gelen Hollanda, Belçika, Almanya, İngiltere ve Danimarkalıların ilgi gösterdiğini kaydediyor. Şirket, müşterinin ayağına gitmek için Hollanda'da ofis açmış. Buradan bütün Avrupa'ya villa sattıklarını vurgulayan Börekci, "İnşaatı canlı olarak müşterilere izletiyoruz. Ayrıca kaliteli yapılar inşa ediyoruz. Bütün bunlar yabancıya güven veriyor. Müşteri bulmada sıkıntı yaşamıyoruz." diyor.

Müşterilerine jest yapmak için Belek'teki golf kulüpleriyle anlaştıklarını da dile getiren Sait Börekci, villa alanlara bir yıllık ücretsiz, ikinci yıl yüzde 50 indirimli golf kulübü hediye ettiklerini ifade ediyor. Müşterileri arasında dünyaca ünlü 76 yaşında İsviçreli bir yazarın da olduğunu aktaran Börekci, şu bilgileri veriyor: "UNICEF çocuk programları yapan çok bilinen bir yazar var. Cenevre'de yaşıyor. Haziran ayında yerleşecek. Aldığı villada bir kitap yazmayı planlıyor. Kendisinin söylediğine göre, bu kitabın yüzde 90'ı Türkiye'yle bağlantılı olacak."


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Beykoz'da İcradan Satılık Villa 4,5 Milyon TL


Beykoz İcra Dairesi, 2 bin 291 metrekare alana sahip dubleks bir villayı, 25 Nisan günü 4 milyon 500 bin lira fiyatla icradan satışa çıkaracak..

 

Beykoz İcra Dairesi tarafından yayınlşanan ihle ilanına göre, İstanbul Beykoz ilçesi, Çavuşbaşı Mahallesi'nde yer alan 2 bin 291 metrekarelik arsa paylı dubleks villa tipindeki gayrimenkul 25 Nisan 2017 günü saat 15.30-15.35 arasında gerçekleştiriecek ihale ile satışa çıkarılacak. 
 
Bahçe katı, zemin kat, 1. Normal kat, 2. Normal kat ve çatı katından meydana gelen villanın yüzölçümü 2 bin 291 metrekare olup fiyatı 4 milyon 500 bin lira olarak açıklandı. 
 
Satışa  konu olan  villaya ilk ihalede alıcı çıkmaması halinde ise 23 Mayıs 2017 günü saat 15.30-15.35 arasında Beykoz İcra Müdürlüğü'nde ikinci bir ihale gerçekleştirilecek.
 
03-04-2011
Bu haber toplam 8181 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?