En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.03.2018 06:03
Antalya Aquarium'un Temeli 29 Kasım'da Atılıyor

Antalya Aquarium'un Temeli 29 Kasım'da Atılıyor

20 binden fazla balık ve sualtı canlısının bulunacağı Antalya Aquarium'un temeli 29 Kasım'da düzenlenecek törenle atılacak.
Antalya Aquarium Projesi'nin temeli, 29 Kasım Salı günü düzenlenecek törenle atılacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin, Arapsuyu Olbia Kanyonu'nda yap-işlet-devret modeliyle yaptıracağı Antalya Aquarium Projesi'nin temeli, 29 Kasım Salı günü düzenlenecek törenle atılacak.
Avrupa'nın önemli akvaryumlarından biri olması beklenen projede, sualtı dünyası hakkında detaylı bilgi sunulacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya Aquarium'un, kentin yeni cazibe merkezlerinden biri olacağını belirterek, projenin turizm başkentine önemli katkı sağlayacağını savundu.
Antalya Aquarium, 12 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. 5 milyon litre su kapasitesiyle Avrupa'nın en büyük ikinci akvaryum tankı bulunacak. Projede 131 metre uzunluğuyla Avrupa'nın en uzun akvaryum tüneli yer alacak. Köpekbalıkları için özel tasarlanmış tankına yanı sıra Antalya Aquarium'da; dünya denizleri, okyanuslar, Türkiye denizleri, nehirleri, gölleri, zehirli türler ve denizanaları gibi 36 farklı temada akvaryum bulunacak.
Antalya Aquarium'da ayrıca, balık dokunma havuzları, dalgıçlık okulu, restoran, fastfood, kafeteryalar, 5D sinema salonu, bin metrekarelik sualtı dünyası konseptli çocuk oyun ve eğlence alanı, paintball ve sergi alanları olacak. 20 binden fazla balık ve sualtı canlısının bulunacağı Antalya Aquarium'da, vatoz ve köpekbalıklarıyla yüzme imkanı da sağlanacak. Antalya Aquarium'da ayrıca, bin 500 metrekare kapalı alan içerisinde, gerçek kar yağan ve özel ısı dengeleyici kıyafetler giyilerek ziyaret edilebilecek kafeterya ve restoranlar da bulunacak. İsteyenlerin kızağa binebileceğini ya da kardan adam yapıp vakit geçirebilecekleri İglo Köyü ile Noel Baba'nın evinin de yer alacağı 'Soğuk Dünya' konsepti yer alacak.
Antalya Aquarium, 5 milyon litrelik ana tankıyla Avrupa'nın ikinci, dünyanın 5'inci büyük akvaryumu olacak.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Antalya İlçe İlçe Konut Fiyatları - Şubat 2017


Hürriyet Emlak Şubat 2017 Emlak Endeksi'ne göre Antalya'da konut fiyatları yıllık bazda yüzde 6 oranında artarken son bir ayda ilçe bazında en büyük fiyat artışı Kemer'de kaydedildi..

 

Hürriyet Emlak Şubat 2017 Emlak Endeksi verilerine göre, geçtiğimiz Şubat ayında Antalya'da satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 6 oranında artışla metrekare bazında ortalama 1.859 lira seviyesine ulaşırken konutların amortisman süresi ise ortalama 18 yıl olarak belirlendi.
 
Söz konusu dönemde kiralık konut fiyatlarında yüzde 1 artış meydana gelen turizmin başkenti Antalya'da kiralar ise 8 lira/metrekare oldu.
 
Antalya'da son bir aylık dönemde konut fiyatlarının en çok arttığı ilçeler ise sırasıyla yüzde 6,5 ile Kemer, yüzde 3,2 ile Serik ve yüzde 2,4 ile Konyaaltı oldu.
 
 
Antalya satılık konut fiyatları ve fiyat artış oranları:
 
 
22-11-2011
Bu haber toplam 7374 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?