En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 17.03.2018 14:33
Ankara'ya Modern Asfalt

Ankara'ya Modern Asfalt

Melih Gökçek cadde ve bulvarların modern asfaltla donatılacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 2011 yılının Başkent’te “Modifiye Yılı” olacağını belirtti. Gökçek, cadde ve bulvarların modern asfalt ile donatılacağını ve hem görüntü hem kalite açısından sürücülerin Ankara yollarında konforlu sürüş keyfi yaşayacaklarını söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yaptığı açıklamada, geçen yıl yapılan modifiye asfalt çalışmalarının bu yıl daha da artacağını belirtti. Başkan Gökçek, modifiye plentinin kapasitesinin artırıldığını, bu sezon yaklaşık 1 milyon ton sert taş esaslı (bazalt) modifiye edilmiş bitümlü asfalt kaplamanın planlandığını bildirdi.

Yeni yerleşim birimlerinin çoğalması ve şehrin büyümesi nedeniyle her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni yol açım çalışmalarının yapılacağını belirten Başkan Gökçek, yaklaşık 200 kilometre yeni yol açımı hedeflediklerini de kaydetti. Başkan Gökçek yapılacak çalışmalarla 2011 yılında İstanbul Yolu, Eskişehir Yolu, Havaalanı Yolu, Simon Bolivar Caddesi, Mithatpaşa Caddesi, Ziya Gökalp Caddesi, Fatih Caddesi, Kızlarpınarı Caddesi, Etlik Caddesi, Ayaş Yolu, Samsun Yolu’na modifiye asfalt serilmesinin planlandığını bildirdi.

"ASFALT, SAĞLAM VE KONFORLU OLACAK"

Sert taş esaslı (bazalt) modifiye edilmiş bitümlü asfalt kaplama ile yapılan yolların daha sağlam ve modern olacağını belirten Başkan Gökçek, bu asfaltın aşırı trafik yüküne ve soyulmaya karşı daha dayanıklı olduğunu söyledi.

Modifiye asfaltın normal bitüm sıcak karışım (BSK) asfalta göre içerisinde barındırdığı bitüm oranının fazla olduğunu belirten Başkan Gökçek, “Daha az gözenekli ve daha az geçirgen olmakla beraber, kaplama yüzeyi pürüzsüz olduğundan sürüş açısından daha sessiz ve konforlu olmaktadır.” dedi. Modifiye edilmiş bitümlü asfalt kaplamanın estetik yönden güzel olduğunu ifade eden Gökçek, “Renginin koyu olması nedeniyle trafik çizgileri atılınca daha güzel ve estetik görüntü ortaya çıkıyor.” dedi.

Sert taş esaslı (bazalt) modifiye aşınma tabakası için bazı teknik özelliklerin gerekli olduğuna da değinen Başkan Gökçek, her hava koşulunda modifiye aşınma tabakası sermenin mümkün olmadığını, bunun için hava sıcaklığının 20 derecenin üzerinde olması gerektiğini söyledi.

Normal asfalt çalışmasından farklı olarak, modifiye aşınma tabakasının seriminde soğuk derz oluşmaması için yolun tamamen kapatılarak finişerlerin yol genişliği boyunca aynı anda asfalt serimi yapması gerektiğini de ifade eden Başkan Gökçek, yapımı planlanan çalışmaların hava şartlarının elverişli olması ile birlikte Emniyetle yapılacak işbirliği sonucunda yapılacağını ve vatandaşların mağdur olmaması için gerekli önlemlerin alınacağını da kaydetti.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ankara Mebuskent Evlerinin Yüzde 70'i Satıldı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da tavsiye ettiği yatay mimari konseptini Ankara'da hayata geçiren Mebuskent projesinde bulunan 332 villanın yüzde 70’i satıldı..

 

Ankara Batıkent Çakırlar bölgesi Karacakaya mevkiinde Aymor Grup projesi olarak yükselen Mebuskent, konutların yanı sıra  müstakil bahçeler, çocuklar için rahat oyun alanları, geniş yeşil alanlar, , 5 bin metrekarelik alışveriş merkezi, spor kompleksi, sauna-Spa hizmeti ve Türk hamamı, botanik parkı, 13.650 metrekarelik alanda golf sahası yüzme havuzu, yürüyüş ve bisiklet yolları, açık hava dinlenme alanları, otopark ve güvenlik hizmetleri ile de dikkat çekiyor.
 
 
Aile başına 25 ağaç düşen ve tamamen bisikletli hayata göre planlanan Mebuskent projesinde  toplam yeşil alan oranı yüzde 87'ye ulaşırken beton bölümlerin payı ise yüzde 13 olarak sınırlandırıldı.
 
 
21-04-2011
Bu haber toplam 7653 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?