En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 17.03.2018 14:25
Ankara'ya Dev Fuar Alanı!

Ankara'ya Dev Fuar Alanı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek fuar alanının temelinin atılmasının ardından 8 ayda tamamlanacağını söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başkent'e yapımı planlanan uluslararası dev fuar alanının, temel atılmasının ardından 8 ayda tamamlanacağını söyledi.

Ankara'ya yapılması planlanan dev uluslararası fuar alanıyla ilgili çalışmalar başladı. Konuyla ilgili Gençlik Parkı içindeki Büyükşehir Belediyesi kabul salonunda yapılan toplantıya Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti Ankara Milletvekili Salih Kapusuz, Ankara Vali Vekili Mehmet Ali Ulutaş, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ATO Başkanı Salih Bezci, ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, Sanayi veTicaret Bakanlığı Müsteşarı Hüsnü Tekin, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Dış Ticaret Müsteşarlığı yetkilileri ile ilgili kurum ve kuruluşlardan çok sayıda temsilci katıldı.

GÖKÇEK: FUAR ALANI 8 AYDA BİTER

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'in konuşmasının ardından basına kapalı olarak devam eden toplantının bitiminde Ankara Büyükşehir belediye Başkanı Melik Gökçek açıklamalarda bulundu. Bakan Çiçek başkanlığında, çeşitli sivil toplum kuruluşları ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok güzel bir toplantı gerçekleştirdiklerini kaydeden Gökçek, "Bugünkü toplantının iki nedeni vardı. Birincisi fuar alanı, ikincisi ise serbest bölge idi. Bunlarla ilgili çok güzel ve çok ciddi atılımlar gerçekleşti. Bu tür toplantılar yarından itibaren seri şekilde devam edecek." dedi.

"Fuar alanının arazisinin temini ile derhal inşaat çalışmalarına başlanacak." diyen Gökçek, "Bununla ilgili olarak da bugün çok ciddi bir adım attık. İnşallah temeli attıktan sonra 8 ayda Ankaramız fuar alanına kavuşur." ifadelerini kullandı.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ankara Mebuskent Evlerinin Yüzde 70'i Satıldı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da tavsiye ettiği yatay mimari konseptini Ankara'da hayata geçiren Mebuskent projesinde bulunan 332 villanın yüzde 70’i satıldı..

 

Ankara Batıkent Çakırlar bölgesi Karacakaya mevkiinde Aymor Grup projesi olarak yükselen Mebuskent, konutların yanı sıra  müstakil bahçeler, çocuklar için rahat oyun alanları, geniş yeşil alanlar, , 5 bin metrekarelik alışveriş merkezi, spor kompleksi, sauna-Spa hizmeti ve Türk hamamı, botanik parkı, 13.650 metrekarelik alanda golf sahası yüzme havuzu, yürüyüş ve bisiklet yolları, açık hava dinlenme alanları, otopark ve güvenlik hizmetleri ile de dikkat çekiyor.
 
 
Aile başına 25 ağaç düşen ve tamamen bisikletli hayata göre planlanan Mebuskent projesinde  toplam yeşil alan oranı yüzde 87'ye ulaşırken beton bölümlerin payı ise yüzde 13 olarak sınırlandırıldı.
 
 
22-06-2011
Bu haber toplam 23613 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?