En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 19.12.2014 00:28
Ankara İstanbul Arası 1 Saat Sürecek!

Ankara İstanbul Arası 1 Saat Sürecek!

Ankara İstanbul arası hızlı trenle süre 1 saate düşecek

Demiryolu ulaşımını daha hızlı ve daha güvenli hale getirecek bu projeler için 45 milyar dolarlık bir bütçe ayrıldı. Söz konusu projeler kapsamında Ankara-İstanbul ulaşım süresinin hızlı trenle ilk önce 3 saate daha sonra 1 saate düşürülmesi hedefleniyor

Demiryolu ulaşımını daha hızlı ve daha güvenli hale getirecek bu projeler için 2023'e kadar 45 milyar dolarlık bir bütçe ayrıldı.

Söz konusu projeler kapsamında Ankara-İstanbul ulaşım süresinin hızlı trenle ilk önce 3 saate daha sonra 1 saate düşürülmesi hedefleniyor.

Uluslararası Demiryolları Birliği'nin Ortadoğu Bölgesel Kurulu toplantısı İstanbul'da yapıldı. Türkiye 2023'e kadar demiryolu çalışmaları için 45 milyar dolarlık bütçe ayırdı.

Heyecan Verici Hedef
2013'te açılması planlanan Ankara-İstanbul Hızlı Tren projesiyle İstanbul Ankara arası 3 saate inecek. Bir sonraki hedefse heyecan verici...

Bu heyecan verici hedefle ilgili açıklama yapan TCDD Genel Müdür Vekili İsmet Duman, "Çinlilerle yaptığımız bu çalışmalar sonuç verirse kamuoyunun sürat demiryolu olarak bildiği Ayaş üzerinden geçen yaklaşık o bölgeden geçecek hatla Ankara-İstanbul arasını bir saate indirmeyi arzu ediyoruz" dedi.

İstanbul'un Trafiği de Rahatlayacak
Marmaray Projesi'nin 2013'te açılacak olmasıyla Çin'den İngiltere'ye kesintisiz ulaşım sağlanacak. Projeyle İstanbul'un geleceğinin de değişmesi bekleniyor.

İsmet Duman, "İki üç dakikada bir banliyö treni işleyecek. Modern istasyon ve modern araçlarla bir banliyö işletmeciliği yapılacak. İstanbul'un trafiğini rahatlatacak ana omurga haline gelecek" şeklinde konuştu.

Ankara-Konya Projesinde Sona Doğru
Ankara-Konya Hızlı Tren projesinde gelinen noktayla ilgili de bilgi veren TCDD Genel Müdür Vekili Duman, "Başbakanımızın verdiği talimat doğrultusunda 17 Aralık'taki Şebi Arus törenlerine Sayın Başbakanımızı hızlı trenimizle götürmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Bu arada yapılacak düzenlemelerle özel sektörün de demiryolu ulaşımına dahil edilmesi hedefleniyor.

Kaynak: Takvim

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Fikirtepe'de Dönüşüm Hızlı İlerliyor


Fikirtepe'de kentsel dönüşüm projesi olarak yükselecek Yenitepe Kadıköy'e ruhsat alan Nuhoğlu İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, bölgede sürecin şu anda çok hızlı ilerlediğini söyledi..

 

Dönüşümü merakla beklenen ve zaman zaman sorunların yaşandığı Fikirtepe’de çalışmalara devam eden Nuhoğlu İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, Yenitepe Kadıköy projesine ruhsat aldıklarını ve projeyi 24 ayda tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.
 
Milliyet'ten Duygu Erdoğan'ın haberine göre,Kadıköy Fikirtepe’deki Yenitepe Kadıköy projesine ruhsat alan Nuhoğlu İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, bölgede bulunan 60 adadan beşinin ruhsat aldığını belirterek, ruhsat alan firmaların Nuhoğlu İnşaat'ın dışında Teknik Yapı, Baysaş, Anka ve Emay olduğunu söyledi.
 
İlerleyen günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ruhsat sürecinin de tamamlanarak 2’inci adada yıkım, kazı ve iksa çalışmalarına başlamayı planladıklarını belirten Nuhoğlu, Fikirtepe'de dönüşüm sürecin bir süredir hızlı ilerlediğini söyledi. Yenitepe Kadıköy'in yüzde 40'ı satılırken kat sahiplerinin boşalttığı adada, 1 yıllık peşin kira ödemeleri de yapılmaya başlandı.
 
Konut, ofis ve ticari alanlardan meydana gelen Yenitepe Kadıköu projesinin fiyatları konusunda da açıklama yapanh Nuhoğlu, bölgede metrekare fiyatlarının 6 bin 500 lira ile 7 bin lira arasında seyrettiğini ve bu ortalamalar ile satış yapacaklarını ancak vadelendirme ve ödeme seçeneklerine göre fiyatı alıcıların belirleyeceğini söyledi.
 
Fikirtepe’de tıkanan süreç ve firmalarla anlaşamayan ev sahipleri sebebiyle zamanın yanında ciddi maddi kayıp da olduğunu belirten Nuhoğlu, 50-60 bin konutluk bir alanda söz edildiğini ve her adada 3 yıldır her ay 600 bin lira kayıp olduğunu  ancak şu anda sürecin çok hızlı ilerlediğini belirtti.
 
 
25-11-2010
Bu haber toplam 9906 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?