En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 31.01.2015 13:37
Ankara İstanbul Arası 1 Saat Sürecek!

Ankara İstanbul Arası 1 Saat Sürecek!

Ankara İstanbul arası hızlı trenle süre 1 saate düşecek

Demiryolu ulaşımını daha hızlı ve daha güvenli hale getirecek bu projeler için 45 milyar dolarlık bir bütçe ayrıldı. Söz konusu projeler kapsamında Ankara-İstanbul ulaşım süresinin hızlı trenle ilk önce 3 saate daha sonra 1 saate düşürülmesi hedefleniyor

Demiryolu ulaşımını daha hızlı ve daha güvenli hale getirecek bu projeler için 2023'e kadar 45 milyar dolarlık bir bütçe ayrıldı.

Söz konusu projeler kapsamında Ankara-İstanbul ulaşım süresinin hızlı trenle ilk önce 3 saate daha sonra 1 saate düşürülmesi hedefleniyor.

Uluslararası Demiryolları Birliği'nin Ortadoğu Bölgesel Kurulu toplantısı İstanbul'da yapıldı. Türkiye 2023'e kadar demiryolu çalışmaları için 45 milyar dolarlık bütçe ayırdı.

Heyecan Verici Hedef
2013'te açılması planlanan Ankara-İstanbul Hızlı Tren projesiyle İstanbul Ankara arası 3 saate inecek. Bir sonraki hedefse heyecan verici...

Bu heyecan verici hedefle ilgili açıklama yapan TCDD Genel Müdür Vekili İsmet Duman, "Çinlilerle yaptığımız bu çalışmalar sonuç verirse kamuoyunun sürat demiryolu olarak bildiği Ayaş üzerinden geçen yaklaşık o bölgeden geçecek hatla Ankara-İstanbul arasını bir saate indirmeyi arzu ediyoruz" dedi.

İstanbul'un Trafiği de Rahatlayacak
Marmaray Projesi'nin 2013'te açılacak olmasıyla Çin'den İngiltere'ye kesintisiz ulaşım sağlanacak. Projeyle İstanbul'un geleceğinin de değişmesi bekleniyor.

İsmet Duman, "İki üç dakikada bir banliyö treni işleyecek. Modern istasyon ve modern araçlarla bir banliyö işletmeciliği yapılacak. İstanbul'un trafiğini rahatlatacak ana omurga haline gelecek" şeklinde konuştu.

Ankara-Konya Projesinde Sona Doğru
Ankara-Konya Hızlı Tren projesinde gelinen noktayla ilgili de bilgi veren TCDD Genel Müdür Vekili Duman, "Başbakanımızın verdiği talimat doğrultusunda 17 Aralık'taki Şebi Arus törenlerine Sayın Başbakanımızı hızlı trenimizle götürmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Bu arada yapılacak düzenlemelerle özel sektörün de demiryolu ulaşımına dahil edilmesi hedefleniyor.

Kaynak: Takvim

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Çin ve Rusya Arasına Yüksek Hızlı Tren Hattı Kuruluyor


Çin ve Rusya, Pekin ile Moskov arasında hizmet verecek ve iki şehir arasında yolculuk süresini 5 günden 2 güne indirecek yeni bir hızlı tren hattı inşa edecek..

 

Çin, Pekin ile Rusya Moskova arasına 242 milyar dolar yatırımla hızlı tren hattı kurulacağı ve bu yeni hat sayesinde iki ülke arsında 5 gün süren yolculuk süresinin 2 güne ineceği açıklandı. Dünyanın en uzun ve en pahalı yüksek hızlı tren hattı olarak hayata geçirlecek projede kurulacak 7000 kilometrelik hat Kazakistan'dan geçecek.
 
Asya ile Avrupa arasındaki ulaşımı kolaylaştıracağı düşünülen hat ile Çin'in Rusya pazarında hızlı tren teknolojisini de yaymayı hedeflediği belirtiliyor.  Ekim 2014 tarihinde yüksek hızlı tren bağlantısı için anlaşmaya varan Rusya ve Çin söz konusu projenin ilk etabı için başta Fransız Alstom'u görevlendirmiş, ancak Fransa'nın Mistral gemilerini teslim etmemesinin ardından fikir değiştirerek projenin tamamının CRH'nin kontrolüne geçmesi yönünde karar vermişti.
 
Yeni hızlı tren hattının Rusya'nın en batısındaki Saint Petersburg ile en doğusundaki Vladivostok'u birbirine bağlayan ünlü Trans-Sibirya hattının yerine geçmesi bekleniyor.
 
25-11-2010
Bu haber toplam 10806 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?