En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 26.11.2014 23:25
Ankara İstanbul Arası 1 Saat Sürecek!

Ankara İstanbul Arası 1 Saat Sürecek!

Ankara İstanbul arası hızlı trenle süre 1 saate düşecek

Demiryolu ulaşımını daha hızlı ve daha güvenli hale getirecek bu projeler için 45 milyar dolarlık bir bütçe ayrıldı. Söz konusu projeler kapsamında Ankara-İstanbul ulaşım süresinin hızlı trenle ilk önce 3 saate daha sonra 1 saate düşürülmesi hedefleniyor

Demiryolu ulaşımını daha hızlı ve daha güvenli hale getirecek bu projeler için 2023'e kadar 45 milyar dolarlık bir bütçe ayrıldı.

Söz konusu projeler kapsamında Ankara-İstanbul ulaşım süresinin hızlı trenle ilk önce 3 saate daha sonra 1 saate düşürülmesi hedefleniyor.

Uluslararası Demiryolları Birliği'nin Ortadoğu Bölgesel Kurulu toplantısı İstanbul'da yapıldı. Türkiye 2023'e kadar demiryolu çalışmaları için 45 milyar dolarlık bütçe ayırdı.

Heyecan Verici Hedef
2013'te açılması planlanan Ankara-İstanbul Hızlı Tren projesiyle İstanbul Ankara arası 3 saate inecek. Bir sonraki hedefse heyecan verici...

Bu heyecan verici hedefle ilgili açıklama yapan TCDD Genel Müdür Vekili İsmet Duman, "Çinlilerle yaptığımız bu çalışmalar sonuç verirse kamuoyunun sürat demiryolu olarak bildiği Ayaş üzerinden geçen yaklaşık o bölgeden geçecek hatla Ankara-İstanbul arasını bir saate indirmeyi arzu ediyoruz" dedi.

İstanbul'un Trafiği de Rahatlayacak
Marmaray Projesi'nin 2013'te açılacak olmasıyla Çin'den İngiltere'ye kesintisiz ulaşım sağlanacak. Projeyle İstanbul'un geleceğinin de değişmesi bekleniyor.

İsmet Duman, "İki üç dakikada bir banliyö treni işleyecek. Modern istasyon ve modern araçlarla bir banliyö işletmeciliği yapılacak. İstanbul'un trafiğini rahatlatacak ana omurga haline gelecek" şeklinde konuştu.

Ankara-Konya Projesinde Sona Doğru
Ankara-Konya Hızlı Tren projesinde gelinen noktayla ilgili de bilgi veren TCDD Genel Müdür Vekili Duman, "Başbakanımızın verdiği talimat doğrultusunda 17 Aralık'taki Şebi Arus törenlerine Sayın Başbakanımızı hızlı trenimizle götürmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Bu arada yapılacak düzenlemelerle özel sektörün de demiryolu ulaşımına dahil edilmesi hedefleniyor.

Kaynak: Takvim

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

3 Boyutlu Yazıcılar İle Düşük Maliyetli ve Hızlı Ev Üretmek Mümkün


Son yılların en önemli icatları arasında yer alan 3 boyutlu yazıcılar vasıtasıyla yoksul insanlar için çamurdan ve sebze atıklarından ev üretmek için harekete geçildi..

 

Teknolojinin hayatımıza sunduğu en önemli icatlardan biri olan 3 boyutlu yazıcılarda oyuncaktan, şekerlemeye, arabadan protez uzuvlara, silahtan kıyafete pek çok şey üretilebiliyor. 3 boyutlu yazıcı ürünlerini başka bir noktaya taşıyan Hollandalı ve İtalyan iki şirket ise yoksullar için söz konusu yazıcıdan ev yazdırmaya başladı.
 
Sabah'tan Selçuk Eren'in haberine göre, İtalya merkezli WASP isimli bir şirket milyonlarca yoksul insanın ev sahibi olmasını sağlayacak proje için çalışmalara başladı. Şu an prototipi üretilmekte olan 3 boyutlu yazıcı ürünü evler, ileride ihtiyaç duyulan bölgeye yazıcı nakledilerek kısa sürede inşa edilebilecek.
 
Sadece bu proje için geliştirilen 3 metre uzunluğundakikollara sahip 3 boyutlu yazıcı küçük bir kulübeyi yazmayı tamamladı. Söz konusu kulübenin ham maddesinin çamur olduğunu açıklayan WASP şirketi yetkilisi, üretilen kulübenin balçıktan yapılan geleneksel evlere göre çok daha kullanışlı, dayanıklı ve güvenli olduğunu söyledi. 3 boyutlı yazıcı ile inşa eidlen evlerin bir diğer avantajı ise inşaat malzemesi sevkiyatına ihtiyaç duyulmadan, kısa sürede yapılabilmesi.
 
Geleneksel evlerin neredeyse sıfır maliyetle üretilebileceğini vurgulayan WASP şirketi yöneticisi Massimo Moretti, evlerin hammaddesi olan çamurun her yerde bulunabilen ve maliyetsiz bir malzeme olduğunu, 2 kişinin yazıcı kurulumunu 2 saatte yapabildiğini söyledi.  
 
Sebze Atıklarından Kanal Evi
Öte yandan 3 boyutlu yazıcı vasıtasıyla bir ev projesi geliştirmek için çalışmalara başlayan Hollandalı mimarlar, Amsterdam'da '3D Canal House' isimli bir proje üzerinde çalışıyor. Toplam 13 odasnın yer aldığı bir kanal evi inşa etmek için kolları sıvayan mimarlar, evi çamurdan değil biyolojik atıklardan üretiyor. Projenin arkasındaki Dus Architects isimli şirketin yöneticisi Hedwig Heinsman, yüzde 80 sebze yağından meydana gelen biyoplastiklerle baskı yaptıklarını, evin içerisindeki mobilyaların da yine 3 boyutlu yazıcı ile meyve ve sebze atıklarından üretileceğini söyledi. 2016 yılında tamamlanması planlanan proje, doğal afet sonrası kurulacak yaşam alanları için de örnek teskil edecek.
 
3 Boyutlu Yazıcı İle 5 Bin Dolara 10 Daire
Dünyanın önür ucunde Çinli WinsSun isimli şirket ise geliştirdiği 3 boyutlu yazıcı ile 24 saat içerisinde tek katlı 10 daire yapmayı başardı. Dairenin maliyetinin sadece 5 bin dolar olduğunu açıklayan şirket, 3 boyutlu yazıcıdan ev üretme projesinin ülkedeki karbon emisyonunu da en aza indireceğini söyledi.
 
 

Hollanda'da inşa edilen 3D Canal House projesinden kareler:

 

 

25-11-2010
Bu haber toplam 9453 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?