En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 01.03.2015 08:52
Ankara İstanbul Arası 1 Saat Sürecek!

Ankara İstanbul Arası 1 Saat Sürecek!

Ankara İstanbul arası hızlı trenle süre 1 saate düşecek

Demiryolu ulaşımını daha hızlı ve daha güvenli hale getirecek bu projeler için 45 milyar dolarlık bir bütçe ayrıldı. Söz konusu projeler kapsamında Ankara-İstanbul ulaşım süresinin hızlı trenle ilk önce 3 saate daha sonra 1 saate düşürülmesi hedefleniyor

Demiryolu ulaşımını daha hızlı ve daha güvenli hale getirecek bu projeler için 2023'e kadar 45 milyar dolarlık bir bütçe ayrıldı.

Söz konusu projeler kapsamında Ankara-İstanbul ulaşım süresinin hızlı trenle ilk önce 3 saate daha sonra 1 saate düşürülmesi hedefleniyor.

Uluslararası Demiryolları Birliği'nin Ortadoğu Bölgesel Kurulu toplantısı İstanbul'da yapıldı. Türkiye 2023'e kadar demiryolu çalışmaları için 45 milyar dolarlık bütçe ayırdı.

Heyecan Verici Hedef
2013'te açılması planlanan Ankara-İstanbul Hızlı Tren projesiyle İstanbul Ankara arası 3 saate inecek. Bir sonraki hedefse heyecan verici...

Bu heyecan verici hedefle ilgili açıklama yapan TCDD Genel Müdür Vekili İsmet Duman, "Çinlilerle yaptığımız bu çalışmalar sonuç verirse kamuoyunun sürat demiryolu olarak bildiği Ayaş üzerinden geçen yaklaşık o bölgeden geçecek hatla Ankara-İstanbul arasını bir saate indirmeyi arzu ediyoruz" dedi.

İstanbul'un Trafiği de Rahatlayacak
Marmaray Projesi'nin 2013'te açılacak olmasıyla Çin'den İngiltere'ye kesintisiz ulaşım sağlanacak. Projeyle İstanbul'un geleceğinin de değişmesi bekleniyor.

İsmet Duman, "İki üç dakikada bir banliyö treni işleyecek. Modern istasyon ve modern araçlarla bir banliyö işletmeciliği yapılacak. İstanbul'un trafiğini rahatlatacak ana omurga haline gelecek" şeklinde konuştu.

Ankara-Konya Projesinde Sona Doğru
Ankara-Konya Hızlı Tren projesinde gelinen noktayla ilgili de bilgi veren TCDD Genel Müdür Vekili Duman, "Başbakanımızın verdiği talimat doğrultusunda 17 Aralık'taki Şebi Arus törenlerine Sayın Başbakanımızı hızlı trenimizle götürmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Bu arada yapılacak düzenlemelerle özel sektörün de demiryolu ulaşımına dahil edilmesi hedefleniyor.

Kaynak: Takvim

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Sabiha Gökçen, 2014'te de En Hızlı Büyüyen Havalimanı Oldu


Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, 2009, 2010, 2011, 2012 ve 2013 yıllarının ardından 2014 yılında da Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanı seçildi..

 

Airports Council International (ACI) Europe tarafından yapılan açıklamaya göre,  İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havaliamanı, yolcu sayısı artışında 2014 yılında yüzde 25i4 oranındaki büyüme ile 10-25 milyon yolcu kapasitesine sahip havalimanları arasında bir kez daha birinci oldu.
 
Sabiha Gökçen Havalimanı'nı ise  Yunanistan’ın Atina ve Belçika’nın Brüksel Havalimanları  takip etti. İstanbul Sabiha Gökçen 2014 yılında 23 milyon yolcuya hizmet vermişti.
 
Konuyla ilgili açıklamada bulunan İSG Genel Müdürü Gökhan Buğday, son 6 yılda beşinci kez Avrupa'nın en hızlı büyüyen havalimanı oldukları için çok mutlu olduklarını belirterek  Sabiha Gökçen'i tercih eden yolculara ve çalışanlara teşekkrü etti.
 
 
25-11-2010
Bu haber toplam 10806 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?