En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 22.04.2018 23:11
Ankara İstanbul Arası 1 Saat Sürecek!

Ankara İstanbul Arası 1 Saat Sürecek!

Ankara İstanbul arası hızlı trenle süre 1 saate düşecek

Demiryolu ulaşımını daha hızlı ve daha güvenli hale getirecek bu projeler için 45 milyar dolarlık bir bütçe ayrıldı. Söz konusu projeler kapsamında Ankara-İstanbul ulaşım süresinin hızlı trenle ilk önce 3 saate daha sonra 1 saate düşürülmesi hedefleniyor

Demiryolu ulaşımını daha hızlı ve daha güvenli hale getirecek bu projeler için 2023'e kadar 45 milyar dolarlık bir bütçe ayrıldı.

Söz konusu projeler kapsamında Ankara-İstanbul ulaşım süresinin hızlı trenle ilk önce 3 saate daha sonra 1 saate düşürülmesi hedefleniyor.

Uluslararası Demiryolları Birliği'nin Ortadoğu Bölgesel Kurulu toplantısı İstanbul'da yapıldı. Türkiye 2023'e kadar demiryolu çalışmaları için 45 milyar dolarlık bütçe ayırdı.

Heyecan Verici Hedef
2013'te açılması planlanan Ankara-İstanbul Hızlı Tren projesiyle İstanbul Ankara arası 3 saate inecek. Bir sonraki hedefse heyecan verici...

Bu heyecan verici hedefle ilgili açıklama yapan TCDD Genel Müdür Vekili İsmet Duman, "Çinlilerle yaptığımız bu çalışmalar sonuç verirse kamuoyunun sürat demiryolu olarak bildiği Ayaş üzerinden geçen yaklaşık o bölgeden geçecek hatla Ankara-İstanbul arasını bir saate indirmeyi arzu ediyoruz" dedi.

İstanbul'un Trafiği de Rahatlayacak
Marmaray Projesi'nin 2013'te açılacak olmasıyla Çin'den İngiltere'ye kesintisiz ulaşım sağlanacak. Projeyle İstanbul'un geleceğinin de değişmesi bekleniyor.

İsmet Duman, "İki üç dakikada bir banliyö treni işleyecek. Modern istasyon ve modern araçlarla bir banliyö işletmeciliği yapılacak. İstanbul'un trafiğini rahatlatacak ana omurga haline gelecek" şeklinde konuştu.

Ankara-Konya Projesinde Sona Doğru
Ankara-Konya Hızlı Tren projesinde gelinen noktayla ilgili de bilgi veren TCDD Genel Müdür Vekili Duman, "Başbakanımızın verdiği talimat doğrultusunda 17 Aralık'taki Şebi Arus törenlerine Sayın Başbakanımızı hızlı trenimizle götürmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Bu arada yapılacak düzenlemelerle özel sektörün de demiryolu ulaşımına dahil edilmesi hedefleniyor.

Kaynak: Takvim


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Antalya Yüksek Hızlı Tren Projesi Hayata Geçirilecek


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Antalya'nın yüksek hızlı tren hattı ile Afyonkarahisar üzerinden Eskişehir'e bağlanacağını açıkladı..

 

Eskişehir Valisi Azmi Çelik'i makamında ziyaret eden Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan,  Eskişehir'in Afyonkarahisar üzerinden Antalya'ya yani Akdeniz'e yüksek hızlı tren ile bağlanacağını açıkladı.
 
Milyonlarca insanın yüksek hızlı tren ile yolculuk yapar hale geldiğini vurgulayan Bakan Arslan, bundan çok memnun olduklarını belirtti. Ankara, Eskişehir, Bilecik, Kocaeli, İstanbul’un yüksek hızlı tren ile birbirine bağlandığını belirten Bakan Arslan, bununla yetinmeyeceklerini ve Eskişehir’i Afyonkarahisar üzerinden Antalya’ya yani Akdeniz’e bağlayacaklarını söyledi.
 
Öte yandan Bakan Arslan, TÜLOMSAŞ tarafından üretilen yerli dizel motorun seri üretime hazır olduğunu da açıkladı.
 
 
 
 
25-11-2010
Bu haber toplam 10869 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?