En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 06:18
Anadolu Yakası'nın Müstakil Yaşam Merkezi 'Sancaktepe'

Anadolu Yakası'nın Müstakil Yaşam Merkezi 'Sancaktepe'

Özel sektör tarafından başlatılan kentsel dönüşüm ve markalı müstakil lüks konut projeleri Sancaktepe'yi Anadolu Yakası'nın gözdesi haline getiriyor..

 

Kentsel dönüşümün özel sektör tarafından başlatıldığı ve lüks markalı konut projeleriyle dikkat çeken Sancaktepe, Anadolu Yakası’nın Göktürk’ü olmaya aday. 
 
- Müstakil yaşam vaad eden markalı konut projelerinin Anadolu Yakası’ndaki adresi oldu.
- Dün temeli atılan Üsküdar-Sancaktepe metrosu bölgeye ulaşımı kolaylaştırırken bölgedeki değerleri artıracak.
- Kamu tarafında yapılan hastane yatırımları sağlık hizmetlerine ulaşımı kolaylaştıracak.
- Özyeğin Üniversitesi’nin başı çektiği eğitim yatırımları bölgenin çehresini değiştirecek.
- Metrekare fiyatları daha devam eden projelere rağmen 3 bin 200 TL’ye kadar ulaştı.
- Bölge yüzde 20.07 kira artışıyla da lider oldu.
 
Anadolu Yakası’nda kentsel dönüşümün özel sektör tarafından başlatıldığı yerlerin başında gelen Sancaktepe’nin çehresi son birkaç yılda değişti. Bölgedeki eski yapı ve sanayi tesislerinin yerini İstanbul’un en modern yapıları almaya başladı. ‘Şehirden hem uzak hem de içinde’ konseptiyle yapılan yapılarda müstakil hayata vurgusu dikkat çekiyor.
 
Yakın bir zamana kadar niteliksiz konut stokunun olduğu Sancaktepe’de bölgenin çehresini değiştiren projeler ile birlikte metrekare fiyatları 3 bin 200 TL seviyelerine kadar çıktı. Anadolu Yakası’nın Göktürk’ü olarak konumlandırılan bölgede oldukça büyük markalı konut projeleri yer alıyor.
 
Metronun temeli dün atıldı İnşaat projelerinin ardından altyapı çalışmalarının da arttığı bölgede dün temeli atılan Üsküdar- Sancaktepe metrosuyla altyapıda sınıf atlayacak. 2015 yılında açılacak metro istasyonu merkezden bölgeye ulaşımı kolaylaştırması açısından önem taşıyor. Üstelik metro yatırımı bölgedeki konutların da değerini artıracak bir unsur olarak dikkat çekiyor.
 
Hastane, okul gibi kamu yatırımların arttığı bölgede son olarak Milli Savunma Bakanlığı arazisi Sağlık Bakanlığı’na devredilerek şehir hastanesinin kurulması hedefleniyor. Ayrıca markalı konut projelerinin içinde özel okul ve özel hastane gibi bölge insanını ihtiyaçlarını karşılayacak ünitelere de yer veriliyor.
 
Kira artışından lider Sancaktepe’de halkın sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak büyük bir alışveriş merkezi (AVM) henüz bulunmuyor. Daha çok markalı konut projelerinin içinde ev sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılayacak projelere yer veriliyor.
 
Selin Yapı’nın yaptığı Rings İstanbul projesinin içinde yer alacak AVM ise bölgede bu alanda yapılan en büyük AVM olacak. Sinpaş Grubu Sancaktepe bölgesi ve çevresinde geliştirdiği 8 proje ile bölgenin gelişimine katkıda bulunuyor. Sancaktepe’de yaşamın başladığı projelerde kiralar ise hızla artarken bölge yüzde 20,07 kira artışıyla lider oldu.
 
Ayrıca Hüsnü Özyeğin Üniversitesi başta olmak üzere özel üniversitelerin bölgede yatırıma başlaması ise öğretim görevlileri ve öğrencileri hedefleyen projeleri de tetikleyecek.
 
 
Kaynak: Sabah

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Denizli'de 18 Bin 332 Konut İnşa Edecek


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, gelen talepler doğrultusunda 20 bin konut ihtiyacı odluğu belirlenen Denizli'de TOKİ tarafından 18 bin 32 adet konut inşa edileceğini söyledi..

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından 2 miyar liranın üzerinde bir yatırım yaplarak toplamda 18 bin 332 adet konut inşa edileceğini açıkladı.
 
Denizli'deki bir otelde TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile basın toplantısı düzenleyen Bakan Zeybekci, dar gelirli ailelerden gelen talepler üzerine uzun süredir TOKİ ile görüştüklerini elen talepler doğrultusunda 20 bine yakın bir konut ihtiyacı olduğunun belirlendiğini söyledi. 
 
Bu kapsamda Denizli ve ilçelerinde TOKİ imzası ile inşa edilecek olan18 bin 332 konutun 12 bin 500’ünün kent merkezinde konumlanacağını söyleyen Bakan Zeybekçi, ilave talep gelmesi halinde konut sayısının artabileceğini, ayrıca konutların büyük bir kısmının 2 oda 1 salon formunda olacağını belirtti.
 
 
 
08-06-2012
Bu haber toplam 6492 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?