En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 17.12.2017 13:37
Alo Tapu Telefon Destek Hattı Açıldı

Alo Tapu Telefon Destek Hattı Açıldı

Vatandaşlarımızın Tapu ve Kadastro ile ilgili sıkıntı ve sorunlarını anlatabilmeleri veya e-mail yolu ile yazılabilen Alo Tapu hattı hizmete girmiş olup telefon ve e-maillerinizi beklemektedir.


Sorunlarınız uygun görüldüğü takdirde en kısa zamanda cevaplanacaktır.İşte İllerin tapu müdürlükleri telefon numaraları ve e-mail adresleri:

BAYINDIRLIK VE İSKAN BAKANLIĞI
İlgili Müsteşar Yardımcısı : Sadık YAMAÇ Tel : (0312) 419 49 59
BÖLGE NO
BÖLGE ADI BAĞLI İL MÜDÜRLÜKLERİ ALO TAPU NUMARASI E-POSTA
0 TAPU ve KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ   Santral: (0 312) 413 60 00 tapu@tkgm.gov.tr
0 TAPU KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ   Kadastro Şikayet Hattı: (0 312 ) 419 99 29 tapu@tkgm.gov.tr
0 TAPU KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ   Tapu Şikayet Hattı: (0 312 ) 419 99 59 tapu@tkgm.gov.tr
1 ANKARA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Ankara | Bolu | Çankırı | Düzce | Kırıkkale (0 312) 425 34 67 ankara@tkgm.gov.tr
2 İSTANBUL II. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İstanbul-Anadolu | İstanbul-Avrupa | Kocaeli | Sakarya (0 212) 638 22 99 istanbul@tkgm.gov.tr
3 İZMİR III. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İzmir | Aydın | Manisa (0 232) 446 47 00 izmir@tkgm.gov.tr
4 BURSA IV. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Bursa | Balıkesir | Çanakkale | Yalova (0 224) 221 42 05 bursa@tkgm.gov.tr
5 KONYA V. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Konya | Aksaray | Karaman (0 332) 321 70 00 konya@tkgm.gov.tr
6 ANTALYA VI. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Antalya | Burdur | Isparta (0242) 238 63 14 antalya@tkgm.gov.tr
7 DİYARBAKIR VII. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Diyarbakır | Batman | Siirt | Şırnak (0 412) 223 10 92 diyarbakir@tkgm.gov.tr
8 ERZURUM VIII. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Erzurum | Ağrı | Ardahan | Erzincan | Iğdır | Kars (0 442) 233 13 29 erzurum@tkgm.gov.tr
9 TRABZON IX. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Trabzon | Artvin | Bayburt | Giresun | Gümüşhane | Rize (0 462) 230 20 32 trabzon@tkgm.gov.tr
10 SAMSUN X. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Samsun | Amasya | Ordu | Sinop (0 362) 445 22 32 samsun@tkgm.gov.tr
11 KAYSERİ XI. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Kayseri | Kırşehir | Nevşehir | Niğde (0 352) 222 37 05 kayseri@tkgm.gov.tr
12 HATAY XII. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Hatay | Adana | İçel | Osmaniye (0 326) 213 90 75 hatay@tkgm.gov.tr
13 GAZİANTEP XIII. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Gaziantep | Kahramanmaraş | Kilis (0 342) 220 78 48 gaziantep@tkgm.gov.tr
14 EDİRNE XIV. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Edirne | Kırklareli | Tekirdağ (0 284) 214 67 70 edirne@tkgm.gov.tr
15 VAN XV. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Van | Bitlis | Hakkari | Muş (0 432) 214 02 84 van@tkgm.gov.tr
16 ELAZIĞ XVI. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Elazığ | Bingöl | Malatya | Tunceli (0 424) 248 38 00-04 elazig@tkgm.gov.tr
17 ESKİŞEHİR XVII. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Eskişehir | Afyon | Bilecik | Kütahya (0 222) 227 58 58 eskisehir@tkgm.gov.tr
18 DENİZLİ XVIII. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Denizli | Muğla | Uşak (0 258) 265 73 19 denizli@tkgm.gov.tr
19 KASTAMONU XIX. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Kastamonu | Bartın | Karabük | Zonguldak (0 366) 214 65 42 kastamonu@tkgm.gov.tr
20 SİVAS XX. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Sivas | Tokat (0 346) 224 39 27 sivas@tkgm.gov.tr
21 ŞANLIURFA XXI. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Şanlıurfa | Adıyaman | Mardin (0 414) 313 20 26 sanliurfa@tkgm.gov.tr
22 YOZGAT XXII. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Yozgat | Çorum (0 354) 214 05 57 yozgat@tkgm.gov.tr
   

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
26-01-2010
Bu haber toplam 147294 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
  • #

    120 Ay

    0,82

    #
  • #

    120 Ay

    0,76

    #
  • #

    120 Ay

    0.85

    #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?