En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.02.2018 17:12
Alanya'da 3 Bin 2B Başvurusu

Alanya'da 3 Bin 2B Başvurusu

6 Bin 500'den fazla 2B arazisinin bulunduğu Alanya'da bugüne kadar yaklaşık 3 bin hak sahibi 2B başvurusunda bulundu..

 

Alanya sınırları içerisinde bulunan 2B taşınmazlarının başvuru işlemleri sürüyor. Alanya Milli Emlak Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Alanya'da 6 bin 500'ü aşkın 2B kapsamında taşınmaz bulunduğu, bu taşınmazlar üzerinde hak sahibi olan vatandaş sayısı 8 bin 500 civarında olduğu belirtildi. Şu ana kadar yaklaşık 3 bin hak sahibinin başvuru işlemlerini gerçekleştirdiğinin belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Gerek 2B taşınmaz sayısı, gerekse yapılan başvuru sayısı bakımından Alanya, ülkemiz genelinde önemli bir konumda.
 
Başvuru işlemleri için başvuru ücretinin ödenmesi öncelikli şart iken, Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün yaptığı çalışmalar neticesinde, başvuru ücreti son başvuru tarihi 30 Ekim 2012 tarihine kadar eşit taksitler şeklinde ödenebilecek. Yeni yapılan bu düzenleme ile 30 Ekim 2012 tarihine kadar başvuru bedelinin ödendiğine dair banka dekontunun Alanya Milli Emlak Müdürlüğü'ne teslim edilmesi şartıyla başvuru dilekçeleri ilgili müdürlükçe kabul edilecek. Hak sahibi olan vatandaşların mağdur olmamaları için başvurularını son günlere bırakmaması gerekiyor.” 
 
YAYLA VE KÖYLERE GİDİYORLAR
Öte yandan Alanya Milli Emlak Müdürlüğü personellerinden Defterdarlık Uzman Yardımcısı Akif Kamil Özyürek, Defterdarlık Uzman Yardımcısı İbrahim Gökçe, Teknisyen Davut Oklu ve Milli Emlak Şef Görevlisi Cemil Şener'den oluşan iki ayrı ekip, gerek köy ve belediyelerde gerekse yaylalarda bilgilendirme toplantıları yaparak, gelen başvuruları kabul ediyor. Ekip bu hafta da yayla ve köylere giderek vatandaşları bilgilendirecek.
 
Kaynak: Yeni Alanya

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Antalya Alanya'da Satılık Meyve Bahçesi


Antalya Alanya'da Antalya-Mersin yolunun hemen yanında denize yürüyüş mesafesinde konumlu 1.100 metrekarelik meyve bahçesi satışa çıkıyor..

 

Alanya Milli Emlak Müdürlüğü, Antalya İli, Alanya İlçesi, Mahmutlar Mahallesi, 2572 parselde yer alan 1.100 metrekare alanlı araziyi satışa çıkardığını duyurdu.
 
Satışa konu olan arazinin fiili durumu yeşil alan ve meyve bahçesi olarak kayıtlatra geçerken, arazinin değeri 2 milyon 35 bin TL, geçici teminatı ise 610 bin TL olarak bildirildi.
 
İhalesi 8 Kasım 2016 Salı günü saat 09.30'da Alanya Milli Emlak Müdürlüğü'nde açık teklif usulüyle gerçekleştirilecvek olan söz konusu arazi, Antalya-Mersin yolunun hemen yanında denize yürüyüş mesafesinde bulunmakta olup 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar planında Tercihli Kullanım Alanında kalıyor.  Ayrıca TAKS:0,25 KAKS:1,50 olmak üzere 6 kat olup, parsel çekme sınırı içinde kaldığı için tek başına inşaat yapılamıyor.
 
15-08-2012
Bu haber toplam 5067 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?