En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 15:53
Alaçatı'da 500 Bin TL'den Ucuz Ev Bulunmuyor

Alaçatı'da 500 Bin TL'den Ucuz Ev Bulunmuyor

Veryeriler İnşaat'ın sahibi Alphan Veryeri, Alaçatı Köyiçi'nde 500 bin liranın altında ev bulmanın mümkün olmadığını söylüyor.

 

Çeşme-Alaçatı, son yıların en çok tercih edilen tatil beldelerinden. Turist sayısı her yıl artan belde, otel ve konut yatırımlarının da gözdesi haline geldi. Bölgede 8 yıldır inşaat yapan Veryeriler İnşaat'ın sahibi Alphan Veryeri, Alaçatı'da 'ışığı' ilk görenlerden. Veryeri, 2000'lerin başında Alaçatı'yı hedef seçip, ilk işlerini yapmaya başladıklarında, kendisine 'niye burada inşaat yapıyorsun' diye sorduklarını, ancak 2-3 yıl içinde bögedeki talebi herkesin keşfettiğini belirtiyor.  İstanbullular, Alaçatı'ya gelmeye başladıktan sonra bölgede fiyatların ciddi bir yükseliş trendine girdiğini ifade eden Veryeri, '2000'lerin başında 10 bin lira olan arsalar, şimdi 350 bin TL. Zaman zaman kendimize keşke o yılarda arsa toplasaymışız diyoruz' diye anlatıyor.
ARZ YOK, TALEP ÇOK
Alaçatı'da arz talep dengesinin bozulmaya başladığını vurgulayan Veryeri, 'Artık Köyiçi'nde arz yok denecek kadar az. Çünkü arazi kalmadı. Talep ise her geçen gün artıyor' diyor. Alaçatı Köyiçi'nde 500 bin TL'den aşağı ev bulmanın mümkün olmadığına dikkat çeken Veryeri, 'Tarihi evlerde ise fiyatların 8 milyon euro'ya kadar çıktığını duydum' diye konuşuyor.
 
Hem yazlık hem kışlık
BUGÜNE kadar Veryeriler İnşaat olarak Alaçatı Köyiçi'nde 180 ev bitirdiklerini, 210'a doğru gittiklerini vurgulayan Veryeri, evleri yazlık mantığıyla yapmadıklarını belirterek evleri şöyle anlatıyor: İnsanların yaz kış yaşayabilecekleri taş evler yapıyoruz. Kalöriferini, klimasını koyuyoruz. Tamamen doğal malzeme kullanıyoruz. Ahşapla taşın sıcaklığını bir araya getirdik. Evlerin büyüklüğünü ise 90-150 metrekare arasında yapıyoruz. Çünkü kimse yazlıkta büyük ev istemiyor. Fiyatlarımız ise 500 bin ile 625 bin TL arasında.'
 
İş dünyasının tercihi
ALPHAN Veryeri, Çeşme Alaçatı'nın İzmirli iş adamlarının yanı sıra İstanbul iş ve sanat dünyasının da tercih ettiği bir yer haline geldiğini ifade ederek, 'Koç Holding'in CEO'su Turgay Durak, Demet Akbağ, Erol Sabancı gibi isimlerin Alaçatı'da evleri var. Ayrıca pek çok büyük grup da otel yatırımı için Alaçatı ve çevresine geldi' diyor. Yabancıların ise Alaçatı'yı yeni yeni keşfetmeye başladığını anlatan Alphan Veryeri, 'Alaçatı, Avrupa seyahat dergilerinde Akdeniz'in yeni gözdesi olarak anılmaya başlandı. Önümüzdeki yıllarda buradaki konutların en az yarısının yüzde 50 fiyat farkıyla el değiştireceğini, yabancılara satılacağını düşünüyorum' diye devam ediyor.
 
Akşam
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Mimarin Köyce Alaçatı Villaları 800.000 Liradan Başlıyor


İzmir Alaçatı'da yükselen ve villaların hemen teslim edildiği Mimarin Köyce Alaçatı projesinde fiyat listesi 800.000 liradan başlangıç gösteriyor..

 

Suv Yapı'nın İzmir Alaçatı'da 16 bin metrekare alan üzerinde hayata geçirmekte olduğu Mimarin Köyce Alaçatı projesinde 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon  olarak planlanan toplam 64 konut  bulunuyor. Alaçatı Çarşı'ya 1,3 kilometre mesafede konumlandırılan Mimarin Köyce Alaçatı projesinde 350 metrekarelik plaj, açık yüzme havuzu, jakuzi, çocuk yüzme havuzu, sauna, buhar odası, masaj odası, spor salonu, bay ve bayan giyinme odaları, duşları, oyun salonu gibi sosyal olanaklar da bulunuyor.
 
 
Mimarin Köyce Alaçatı Fiyatlar
Konutların hemen teslim satıldığı Mimarin Köyce Alaçatı'da satılık konut fiyatları ise 800.000 liradan başlayıp 1.240.000 liraya kadar yükseliyor. 
 
10-08-2011
Bu haber toplam 8895 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?