En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 02:16
Alaçatı 4 Mevsimlik Yaşam Yeri Oluyor

Alaçatı 4 Mevsimlik Yaşam Yeri Oluyor

Denizi, sörfü ve renkli mekanlarıyla son yıllarda tam bir cazibe merkezi haline gelen Alaçatı, İstanbullular için akıllı yatırımın adresi oldu.

Alaçatı’da yaptığı taş evlerle adından sıkça söz ettiren Veryeriler İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alpan Veryeri, “Artık İstanbullular burayı kısa süreli tatil mekanı olarak değil, yılın 12 ayı yaşanacak bir belde olarak görüp yatırım yapıyorlar” diyor.

Son yılların gözde tatil mekanı Alaçatı’da, kısa süreli tatil anlayışı yerini Alaçatılı olmaya bırakıyor. Alaçatı’yı yılın 12 ayı yaşanılacak yer olarak konumlandırıp yatırım yapanların sayısı giderek artıyor. Yazlık evlerin inşaatı ve satışındaki artış da bunu kanıtlıyor.  

İstanbul’da doğadan ve doğallıktan uzak yaşayanlar, Alaçatı’nın nimetlerinden daha çok yararlanmak için burada yerleşik hayata geçiyor. Özellikle beyaz yakalı kesimin tercihi olan Alaçatı’da gayrimenkul alımı yaygınlaşmaya başladı. Alaçatı’ya 9 yılda 150 taş ev kazandıran Veryeriler İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alpan Veryeri, şu ana kadar satışlarının yüzde 90’ını İstanbul’da ikamet edenlere gerçekleştirdiklerini, talebin yüzde 5’inin İzmir’den, diğer yüzde 5’ininse yurtdışından geldiğini ifade ediyor.


İstanbul’un bütün iyi tarafları burada
Kısa süreli tatil için gelenlerin artık Alaçatı’da ev sahibi olmak istediklerine değinen Veryeri, “Bütün yıl İstanbul’da trafik, kalabalık, kirlilik ve gürültüyle bunalan insanlar burada kendilerine bambaşka bir yaşam kuruyorlar. Üstelik İstanbul’un güzel taraflarından feragat etmeden! Burada İstanbul’dakilere taş çıkartacak restoranlar, barlar ve eğlence mekanları var. Arnavut kaldırımlı dar sokakları, mavi bayraklı sahilleri, sıcak komşulukları ile şehrin tersine hayatın yavaş aktığı bir yer burası” diyor.

Taş evler yazın serin kışın sıcak
Evleri tasarlarken Alaçatı’nın mimari dokusunu bozmadan, eski Rum mimarisinin özelliklerini devam ettirdiklerini belirten Veryeri, taş evin özelliklerine ilişkin şu bilgileri veriyor: “Taş evler son derece sağlam yapılar ve ciddi bir ısı yalıtımına olanak sağlıyor. Kullanılan mekanların kışın sıcak, yazın serin olmasına katkıda bulunuyor
 


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Mimarin Köyce Alaçatı Villaları 800.000 Liradan Başlıyor


İzmir Alaçatı'da yükselen ve villaların hemen teslim edildiği Mimarin Köyce Alaçatı projesinde fiyat listesi 800.000 liradan başlangıç gösteriyor..

 

Suv Yapı'nın İzmir Alaçatı'da 16 bin metrekare alan üzerinde hayata geçirmekte olduğu Mimarin Köyce Alaçatı projesinde 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon  olarak planlanan toplam 64 konut  bulunuyor. Alaçatı Çarşı'ya 1,3 kilometre mesafede konumlandırılan Mimarin Köyce Alaçatı projesinde 350 metrekarelik plaj, açık yüzme havuzu, jakuzi, çocuk yüzme havuzu, sauna, buhar odası, masaj odası, spor salonu, bay ve bayan giyinme odaları, duşları, oyun salonu gibi sosyal olanaklar da bulunuyor.
 
 
Mimarin Köyce Alaçatı Fiyatlar
Konutların hemen teslim satıldığı Mimarin Köyce Alaçatı'da satılık konut fiyatları ise 800.000 liradan başlayıp 1.240.000 liraya kadar yükseliyor. 
 
17-08-2010
Bu haber toplam 8688 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?