En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 06:19
Afyon Termal Huzurevi

Afyon Termal Huzurevi

Afyonkarahisar'ın Sandıklı İlçesi'ndeki Hüdai Kaplıcaları'nın bulunduğu alana yapılan termal huzurevinin inşaatı devam ediyor.


Yıllar önce inşaatına başlanan ancak tamamlanamayan termal huzurevi inşaatı TOKİ tarafından yeniden ihale edildikten sonra inşaat çalışmalarına hız verildi. Türkiye'de bir ilk olan termal huzurevi inşaatının büyük bölümü tamamlandığını kaydeden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Zekeriya Aslan, "Sandıklı Hüdai Kaplıcaları'na yaptırılan termal huzurevi tamamlandığı zaman içerisinde uzman hekimleri, sağlık üniteleri ve kaplıca olanaklarıyla Türkiye'nin birçok ilinde bulunan huzur evlerindeki yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların buraya gelerek dönüşümlü tedavi olmasını sağlayacak" dedi. Aslan, ayrıca termal huzurevinin yüzde 20'sinin ilçe halkının kullanımına açılacağını ve termal huzurevinin 2011 yılında hizmete girmesinin hedeflendiğini bildirdi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Afyon Emekli Konutlarına 2 Haftada 2.300 Kişi Başvurdu


TOKİ'nin emeklileri ev sahibi yapmak için başlattığı uygulama kapsamında Afyon'da hayat geçirilecek olan TOKİ Afyon Emekli Konutları'na 2 haftada 2 bin 300 başvuru geldi..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başaknlığı tarafından Afyon'da inşa edilecek olan TOKİ Afyon Emekli Konutları için 9 Aralık 2015 tarihinde  tarihinde başlayan başvuru süresi 30 Aralık 2015 tarihine kadar devam edecek olup şimdiye kadar toplam 2 bin 300 kişi başvuruda bulundu. 3 bin seviyesine ulaşması beklenen başvurular Halk bankası yetkili şubeleirne yapılıyor.
 
TOKİ'nin ‘Emekli Grubu Konut Projesi’ kapsamında Kanlıca Mahallesi-Hıdırlık mevkiinde inşa edeceği 300 konut daha önce 1 Kasım Genel Seçimlerinde gündeme getirilmiş, seçim sonrasında da hemen çalışmalara başlanmıştı.
 
Emekliler için ilk etapta 17 ilde 4 bin 354 konutun yapılacağını açıklayan TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, 2+1 şeklinde planlanan konutlar için ön talep bbaşvurularında sadece kimlik kartı gösterilip 500 liralık bir ödeme yapılmaısnın yeterliolduğunu söylemişti.
 
Öte yandan başvuru sayısının konut sayısıdan fazla olması halinde 27 Ocak 2016’da “hak sahibi belirleme kurası” çekileceği de belirtildi.
28-12-2010
Bu haber toplam 11103 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?