En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 18.03.2018 09:50
Abraham Paşa Çiftliği Restore Ediliyor

Abraham Paşa Çiftliği Restore Ediliyor

Beykoz'daki tarihi Abraham Paşa Çiftliği yenileniyor.

İl Özel İdaresi, Beykoz Fidanlığı içerisindeki Yeşilçam'ın pek çok filmine ev sahipliği yapan tarihi Abraham Paşa Çiftliği'ni restore ediyor. Restorasyon kapsamında binanın temellerini ortaya çıkarmak amacıyla kazılar yapılıyor. Tarihi yapının özgün sıva, taş, ahşap, derz malzemesi için analizlerinin yanı sıra, çatı ile ilgili araştırmalar, sıva raspası, pencere detay çözümleri gibi çalışmaları da sürdürülüyor. 2011 yılsonuna kadar tamamlanması planlanan proje için 3 milyon 211 bin TL bütçe ayrıldı. Beykoz'da, Abrahampaşa korusunun içinde yer alan bina, kamulaştırılarak hazineye devredildiği tarihten bu yana, çeşitli müdahaleler ve kötü kullanımlar sonucu plan ve yapısında fiziki değişikliklere uğradı. 1998 yılında çıkan yangında da binanın batı kanadının üst katındaki mekanlar ile çatısı tamamıyla ortadan kalktı.

Kaynak Sabah


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

3. Havalimanı Yakıt Çiftliği Projesinin ÇED Raporu Kabul Edildi


3. Havalimanı'nın yakıt ihtiyacını sağlayacak amacıyla kurulacak olan Yakıt Çiftliği projesinin ÇED raporu kabul edildi..

 

3. Havalimanı'nın yüksek oranlı yakıt ihtiyacını karşılamak amacıyla hayata geçirilmesi planlanan "Yakıt Çiftliği" projesi için hazırlanan Çevresel Etki Değerlemesi (ÇED) Raporu kabul edildi. 3. Havalimanı Yakıt Çiftliği projesi için İstanbul Atatürk Uluslararası Havalimanı’na ait yakıt talebi ve en yüksek yakıt tüketimine ilişkin temel veriler baz alınarak ihtiyaç duyulacak olan yakıt miktarı tahmin edildi. Rapora göre, deniz yolu vasıtası ile teslim edilecek partilerin minimum 60 bin metreküp ve maksimum ise 10 günlük bir teslimat süresine sahip olacağı kabul edildi.
 
Habertürk'ten Kübra Genç'in haberine göre, Yakıt Çiftliği projesi ile sadece uçak yakıtı depolanacak ve bu yakıt hidrant hatları ile uçaklara ikmal edilecek. Bu kapsamda herhangi bir üretim ya da işleme faaliyeti yapılmayacak.
 
Yakıt Çiftliği projesi 2 yılda inşa edilecek ve 2018 yılı ilk çeyreği sonunda tamamlanacak.
25-06-2011
Bu haber toplam 11592 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?