En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 27.03.2015 07:16
Marmaray Projesi Video Indir

Marmaray Projesi Video Indir

Marmaray Projesi Video Indir , MAAŞLARINA zam yapılması ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi istemiyle bir ayı aşkın süredir iş bırakma eylemi yapan Marmaray projesinde çalışan bir grup işçi, basın açıklamasının ardından oturma eylemi yaptı.

Marmaray Projesi Video Indir

Haberinin Devamı ↓↓↓
Üsküdar'daki Demiryolları, Limanlar, Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü DLH Marmaray Bölge Müdürlüğü önünde toplanan işçilerden grup adına basın açıklaması yapan Aydın Erhan, iş bırakma eyleminde bir ayı geride bıraktıklarını ifade ederek, çok haklı ve onurlu bir mücadele yürüttüklerini belirtti. Bazı işçilerin oturma eylemine çocuklarıyla geldiği görüldü.

Sabah
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Yalıtımsız Çatılar Sebebiyle 3 Marmaray Parası Kaybedildi


Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Nazım Yavuz, yalıtımsız çatılar sebebiyle son 10 yılda kaybedilen paraya 3 tane Marmaray, 5 tane 3. köprünün yapılabileceğini söyledi..

 

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Nazım Yavuz, son 10 yılda yalıtımsız ve hatalı çatıların ülke ekonomisine verdiği zararın 26 milyar liraya ulaştığını belirterek, çatı ve yalıtım uygulamasının standartlara uygun yapılması halinde tüketici bütçesine de önemli katkı sağlayacağını söyledi.
 
Milliyet'ten Mithat Yurdakul'un haberine göre, Yalıtımsız çatılar sebebiyle kaybedilen paranın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 25 milyar liralık 2014 bütçesinden ve TSK’nın silah ihtiyacını karşılayan Milli Savunma Bakanlığı’nın 22 milyar liralık 2015 bütçesinden daha fazla olduğunu belirten Yavuz, söz konusu paranın İstanbul’a yapılacak 3. köprünün maliyetinin de yaklaşık 5 katına denk olduğunu ve 26 milyarlık bu maliyetle 3 tane Marmaray yapılabildiğini ifade etti.
 
Merdiven Altı Firmalara Dikkat Edin
Enerji verimliliği konusunda son yıllarda ciddi adımlar atıldığını belirten Nazım Yavuz,  yaklaşık 1500 firmanın faaliyet gösterdiği çatı sektöründe merdiven altı üretim yapan firmalar da bulunduğunu vurgulayarak, “Uygun fiyatlı olduğu düşüncesiyle çatılarda merdiven altı üretimle yapılan uygulamaların yarardan çok zarara neden olduğunu unutmamalı. Araştırmamıza göre çatılarda yapılan yalıtım iyileştirmelerine rağmen yaklaşık 7 milyon yalıtımsız ve hatalı çatının ülke ekonomisine verdiği zarar, doğalgaz birim fiyatlarının da devamlı artması sebebi ile 2013’te yaklaşık 4 milyar TL, geçtiğimiz 10 yılda 26 milyar TL oldu. 2014’te zararın daha büyük olacağını tahmin ediyoruz” dedi.
 
Yaltım Yüzde 50 Tasarruf Sağlar
Yalıtımı olmayan binaların kat adetine bağlı olarak en az ortalama yüzde 20 ile 30 aralığında enerji israfına neden olduğunu söyleyen Yavuz, çatı ve binada yapılacak tadilat ve yalıtım uygulamalarının enerjide en az yüzde 50 tasarruf sağlayacağını belirtti.
23-02-2010
Bu haber toplam 5148 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?