En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 07.03.2015 03:41
Marmaray Projesi Video Indir

Marmaray Projesi Video Indir

Marmaray Projesi Video Indir , MAAŞLARINA zam yapılması ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi istemiyle bir ayı aşkın süredir iş bırakma eylemi yapan Marmaray projesinde çalışan bir grup işçi, basın açıklamasının ardından oturma eylemi yaptı.

Marmaray Projesi Video Indir

Haberinin Devamı ↓↓↓
Üsküdar'daki Demiryolları, Limanlar, Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü DLH Marmaray Bölge Müdürlüğü önünde toplanan işçilerden grup adına basın açıklaması yapan Aydın Erhan, iş bırakma eyleminde bir ayı geride bıraktıklarını ifade ederek, çok haklı ve onurlu bir mücadele yürüttüklerini belirtti. Bazı işçilerin oturma eylemine çocuklarıyla geldiği görüldü.

Sabah
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Marmaray'ı Halkalı'ya Kadar Uzatma Projesinde Çalışmalar Durdu


Marmaray'ı Halkalı'ya kadar uzatma projesinde yüklenici İspanyol firmanın maddi sorunları sebebiyle çalışmaların durma noktasına geldiği ve askıya alındığı iddia edildi..

 

 
Aydınlık’ın haberine göre, 2013 yılında kısmen hizmete açılan ve 5.5 milyar TL’ye mal olan Marmaray, sadece “Ayrılıkçeşme-Kazlıçeşme” arasındaki 14 km’lik bölümde ulaşım sağlıyor. Projeye göre Kazlıçeşme-Halkalı ve Haydarpaşa-Gebze arasındaki banliyö hatları da elektriksel, mekaniksel ve yapısal olarak iyileştirilecek ve Marmaray’a entegre edilecekti. 
 
Ancak, banliyö trenlerinin kaldırılmasıyla mağdur olan İstanbulluların sabırla beklediği Marmaray'ın Halkalı’ya kadar uzatılması projesinin de taahhüt edilen tarih olan 2015 yılında hizmete açılması mümkün görünmüyor. İki yakada da durma noktasına gelen banliyö hatlarının iyileştirilmesi çalışmaları kapsamında sökülen tren rayları ve yıkılan tren istasyonları tam bir görüntü kirliliği oluşturuyor. Çalışmaların askıya alınma nedeni ise  projenin demiryolu raylarını döşeme ihalesini alan İspanyol OHL firmasının mali açıdan zor duruma düşmesi.
 
Marmaray’ın 2015’te tamamen hizmete girmesi gerekiyor. Ancak  iki yakada da neredeyse durmuş vaziyette. 
Bu duruma gerekçe olarak ise nedeniyle çalışmaları askıya alması gösteriliyor. 
 
 
 
23-02-2010
Bu haber toplam 5148 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?