En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 24.11.2014 19:47
Emlak Müşavirleri

Emlak Müşavirleri

Emlak Müşavirleri , Emlak müşavirleri ile ilgili meslek yasası taslağını başbakan Erdoğan'a sunduklarını açıklayan Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan mesleğin bu yasaya ihtiyacı olduğunu belirtti.

Emlak Müşavirleri

Haberinin Devamı ↓↓↓
 
 
Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan, "emlak müşavirlerinin meslek yasasına ihtiyacı olduğunu ifade ederek yasa taslağının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulduğunu belirtti.
 
Taylan, yaptığı yazılı açıklamada, emlak müşavirlerinin alım, satım, kiralama ve danışmanlık işlemlerinin en önemli ayağını oluşturan meslek mensupları olduğunu belirtti. Türkiye genelindeki oda ve derneklerin mutabakatı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün de görüşüyle hazırlanan 'meslek yasası"na ilişkin taslak metnini, Başbakan Erdoğan'a sunduklarını ifade eden Taylan, gayrimenkul sektöründeki olası ekonomik kayıp ve kaçakların önlenmesi, emlak müşavirlerinin hak ettiği kariyer ve unvanı kazanması, hizmet kalitesinin yükseltilmesi, vatandaşların ve meslek mensupların dünyadaki örneklerine bakıldığında benzer hizmetleri en üst noktada alması açısından yasal düzenleme yapılmasına ihtiyaç bulunduğunu bildirdi. Taslakta yer alan düzenlemeler hakkında bilgi veren Taylan, şunları kaydetti: "Emlak müşaviri yeminli ve üniversiteli olacak, sektöre yeni girecek olanlara 1 yıllık eğitim ve staj zorunluluğu getirilecek, emlak müşaviri olmak isteyenlerin emlak müşavirliği lisans sınavını kazanmış olması gerekecek ve her ofiste lisanslı bir emlak müşaviri bulunacak. Emlak müşaviri mesleki sorumluluk sigortası yaptıracak ve teminat verecek. Emlak Müşavirleri Birliği kurulacak, birliğin internet sayfasında tüm emlak müşavirlerinin kayıt ve sicili bulunacak ve vatandaşa açık olacak, hizmet ücretleri Türkiye'nin her yerinde aynı olacak."
 
Kaynak: AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Emlak Vergisi Borcunu Yapılandırmak İçin Son Gün 1 Aralık


Emlak, ilan, reklam, temizlik vergi borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen vatandaşların 1 Aralık 2014 tarihi mesai bitimine kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor..

 

Torba Yasa’dan faydalanarak emlak, ilan, reklam, temizlik vergi borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen vatandaşlara, sn gün yoğunluğu sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için işlerini son güne bırakmamaları konusunda çağruıda bulunuldu. 
 
1 Aralık 2014 tarihinde sona erecek olan yapılandırma uygulaması sadece emlak, ilan, reklam, temizlik, vergi borçlarını kapsamakta olup vatandaşın bu uygulamadan yararlanabilmesi için bizzat bağlı bulunduğu belediyenin Mali Hizmetler Müdürlüğü'ne giderek başvuruda bulunması gerekiyor.
 
Vergi borcu bulunan vatandaşlara koalylık sağlayan ve farklı taksit - vade seçeneklerinin yer aldığı yapılandırma planı kapsamında iki ayda bir ödeme öngörülmekte olup,  6 taksit 12 ay vade, 9 taksit 18 ay vade, 12 taksit 24 ay vade ve 18 taksit 36 ay vade seçenekleri yer alıyor.
26-08-2013
Bu haber toplam 2469 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?