En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 30.03.2015 05:19
Emlak Müşavirleri

Emlak Müşavirleri

Emlak Müşavirleri , Emlak müşavirleri ile ilgili meslek yasası taslağını başbakan Erdoğan'a sunduklarını açıklayan Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan mesleğin bu yasaya ihtiyacı olduğunu belirtti.

Emlak Müşavirleri

Haberinin Devamı ↓↓↓
 
 
Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan, "emlak müşavirlerinin meslek yasasına ihtiyacı olduğunu ifade ederek yasa taslağının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulduğunu belirtti.
 
Taylan, yaptığı yazılı açıklamada, emlak müşavirlerinin alım, satım, kiralama ve danışmanlık işlemlerinin en önemli ayağını oluşturan meslek mensupları olduğunu belirtti. Türkiye genelindeki oda ve derneklerin mutabakatı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün de görüşüyle hazırlanan 'meslek yasası"na ilişkin taslak metnini, Başbakan Erdoğan'a sunduklarını ifade eden Taylan, gayrimenkul sektöründeki olası ekonomik kayıp ve kaçakların önlenmesi, emlak müşavirlerinin hak ettiği kariyer ve unvanı kazanması, hizmet kalitesinin yükseltilmesi, vatandaşların ve meslek mensupların dünyadaki örneklerine bakıldığında benzer hizmetleri en üst noktada alması açısından yasal düzenleme yapılmasına ihtiyaç bulunduğunu bildirdi. Taslakta yer alan düzenlemeler hakkında bilgi veren Taylan, şunları kaydetti: "Emlak müşaviri yeminli ve üniversiteli olacak, sektöre yeni girecek olanlara 1 yıllık eğitim ve staj zorunluluğu getirilecek, emlak müşaviri olmak isteyenlerin emlak müşavirliği lisans sınavını kazanmış olması gerekecek ve her ofiste lisanslı bir emlak müşaviri bulunacak. Emlak müşaviri mesleki sorumluluk sigortası yaptıracak ve teminat verecek. Emlak Müşavirleri Birliği kurulacak, birliğin internet sayfasında tüm emlak müşavirlerinin kayıt ve sicili bulunacak ve vatandaşa açık olacak, hizmet ücretleri Türkiye'nin her yerinde aynı olacak."
 
Kaynak: AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Emlak Konut Başakşehir Hoşdere 4. Etap İhalesinin 2. Oturumu Yapıldı


Emlak Konut GYO'nun Başakşehir Hoşdere 4. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhalesi'nin ikinci oturumunda en yüksek teklif Dağ Mühendislik'ten geldi..

 

İlk oturumu 17 Mart'ta gerçekleştirilen Emlak Konut GYO'nun Başakşehir Hoşdere 4. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhalesi'nin 2. oturumu bugün gerçekleştirildi. 5 firmanın teklifte bulunduğu ihalede en yüksek teklifi Emlak Konut GYO'ya 275 milyon lira öneren Dağ Mühendislik oldu.
 
Toplamda 189 bin 901 metrekare alana sahip olan arsa üzerinde konut alanı, ilköğretim tesis alanı, özel sağlık tesis alanı, ticaret alanaı, eğitim öncesi tesis alanı ve park alanları kapsamında toplam 225 bin 663 metrekare inşaat yapılabiliyor.
 
Emlak Konut Hoşdere 4. Etap arsa ihalesinin 2. oturumuna katılan firmalar ve teklifleri şu şekilde:
 
Yılmaz İnşaat: Satış toplam geliri olarak 680 milyon liraöneren firma Emlak Konut GYO'ya ise bunun yüzde 15'ini yani 170 milyon lira önerdi.
 
İzka İnşaat - Sıtar İnşaat Ortaklığı: Satış toplam geliri olarak 831 milyon lira teklif eden ortaklık Emlak Konut GYO'ya ise bunun yüzde 25'ini yani 207 milyon 750 bin lira önerdi. 
 
Cihan İnşaat - Kadifeteks Mencusat - Yöryapı İnşaat Ortaklığı: Satış toplam geliri olarak 900 milyon lira teklif eden ortaklık Emlak Konut GYO'ya bunun yüzde 27'sini yani 243 milyon lira önerdi.
 
Dağ Mimarlık - Dağ Mühendislik Ortaklığı: Satış toplam geliri olarak 1 milyar 90 milyon lira öneren ortaklık Emlak Konut GYO'ya bunun yüzde 25,26'sını yani 275 milyon 334 bin lira önerdi.
 
Başyapı İnşaat - Akkom Mühendislik Ortaklığı: Satış toplam geliri olarak 911 milyon 111 bin 111 lira önerden ortaklık  Emlak Konut GYO'ya bunun yüzde 27'sini yani 246 milyon lira teklif etti.
 
26-08-2013
Bu haber toplam 3822 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?