En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 01.03.2015 08:51
Emlak Müşavirleri

Emlak Müşavirleri

Emlak Müşavirleri , Emlak müşavirleri ile ilgili meslek yasası taslağını başbakan Erdoğan'a sunduklarını açıklayan Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan mesleğin bu yasaya ihtiyacı olduğunu belirtti.

Emlak Müşavirleri

Haberinin Devamı ↓↓↓
 
 
Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan, "emlak müşavirlerinin meslek yasasına ihtiyacı olduğunu ifade ederek yasa taslağının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulduğunu belirtti.
 
Taylan, yaptığı yazılı açıklamada, emlak müşavirlerinin alım, satım, kiralama ve danışmanlık işlemlerinin en önemli ayağını oluşturan meslek mensupları olduğunu belirtti. Türkiye genelindeki oda ve derneklerin mutabakatı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün de görüşüyle hazırlanan 'meslek yasası"na ilişkin taslak metnini, Başbakan Erdoğan'a sunduklarını ifade eden Taylan, gayrimenkul sektöründeki olası ekonomik kayıp ve kaçakların önlenmesi, emlak müşavirlerinin hak ettiği kariyer ve unvanı kazanması, hizmet kalitesinin yükseltilmesi, vatandaşların ve meslek mensupların dünyadaki örneklerine bakıldığında benzer hizmetleri en üst noktada alması açısından yasal düzenleme yapılmasına ihtiyaç bulunduğunu bildirdi. Taslakta yer alan düzenlemeler hakkında bilgi veren Taylan, şunları kaydetti: "Emlak müşaviri yeminli ve üniversiteli olacak, sektöre yeni girecek olanlara 1 yıllık eğitim ve staj zorunluluğu getirilecek, emlak müşaviri olmak isteyenlerin emlak müşavirliği lisans sınavını kazanmış olması gerekecek ve her ofiste lisanslı bir emlak müşaviri bulunacak. Emlak müşaviri mesleki sorumluluk sigortası yaptıracak ve teminat verecek. Emlak Müşavirleri Birliği kurulacak, birliğin internet sayfasında tüm emlak müşavirlerinin kayıt ve sicili bulunacak ve vatandaşa açık olacak, hizmet ücretleri Türkiye'nin her yerinde aynı olacak."
 
Kaynak: AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Emlak Konut'un Sarıyer İstinye Arsasında İhale Süreci Devam Ediyor


Emlak Konut GYO'nun Sarıyer İstinye'de bulunan arsasının Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesine ilişkin açılan yürütmeyi durdurma davası devam ediyor..

 

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO),  Sarıyer İstinye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin iptali ve yürütmesinin durdurulmasına yönelik davaya ilişkin yazılı bir açıklama yaparak ihale sürecinin devam ettiğini duyurdu.
 
Açıklamada, 3 Mart 2015 tarihinde ilk oturumu gerçekleştirilecek olan İstanbul Sarıyer İstinye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemi ile Sarıyer Belediye Başkanlığı tarafından, İstanbul 3. İdare Mahkemesi'nde açılan davada Emlak Konut GYO ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'na 15 günlük savunma süres,i verildiği ve bu sürenin 11 Mart 2015 tarihinde sona ereceği belirtildi.
 
Dava dilekçesinde, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB), söz konusu taşınmazların Emlak Konut GYO'ya satışına ilişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) kararının iptali talebiyle Danıştay 13. Dairesi'nde dava açıldığı ve davanın devam ettiği belirtilen açıklamada ihale sürecinin devam ettiği vurgulandı.
 
 
 
26-08-2013
Bu haber toplam 3822 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?