En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 23.12.2014 05:05
Emlak Müşavirleri

Emlak Müşavirleri

Emlak Müşavirleri , Emlak müşavirleri ile ilgili meslek yasası taslağını başbakan Erdoğan'a sunduklarını açıklayan Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan mesleğin bu yasaya ihtiyacı olduğunu belirtti.

Emlak Müşavirleri

Haberinin Devamı ↓↓↓
 
 
Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan, "emlak müşavirlerinin meslek yasasına ihtiyacı olduğunu ifade ederek yasa taslağının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulduğunu belirtti.
 
Taylan, yaptığı yazılı açıklamada, emlak müşavirlerinin alım, satım, kiralama ve danışmanlık işlemlerinin en önemli ayağını oluşturan meslek mensupları olduğunu belirtti. Türkiye genelindeki oda ve derneklerin mutabakatı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün de görüşüyle hazırlanan 'meslek yasası"na ilişkin taslak metnini, Başbakan Erdoğan'a sunduklarını ifade eden Taylan, gayrimenkul sektöründeki olası ekonomik kayıp ve kaçakların önlenmesi, emlak müşavirlerinin hak ettiği kariyer ve unvanı kazanması, hizmet kalitesinin yükseltilmesi, vatandaşların ve meslek mensupların dünyadaki örneklerine bakıldığında benzer hizmetleri en üst noktada alması açısından yasal düzenleme yapılmasına ihtiyaç bulunduğunu bildirdi. Taslakta yer alan düzenlemeler hakkında bilgi veren Taylan, şunları kaydetti: "Emlak müşaviri yeminli ve üniversiteli olacak, sektöre yeni girecek olanlara 1 yıllık eğitim ve staj zorunluluğu getirilecek, emlak müşaviri olmak isteyenlerin emlak müşavirliği lisans sınavını kazanmış olması gerekecek ve her ofiste lisanslı bir emlak müşaviri bulunacak. Emlak müşaviri mesleki sorumluluk sigortası yaptıracak ve teminat verecek. Emlak Müşavirleri Birliği kurulacak, birliğin internet sayfasında tüm emlak müşavirlerinin kayıt ve sicili bulunacak ve vatandaşa açık olacak, hizmet ücretleri Türkiye'nin her yerinde aynı olacak."
 
Kaynak: AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Emlak Konut GYO 2015 Yılı Hedeflerini Açıkladı


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), KAP'a yaptığı açıklamada 2015 yılında 12 bin bağımsız birim satarak 6,5 milyat liralık ciro elde etmeyi hedeflediklerini açıkladı..

 

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), 2015 yılına ilişkin satış hedefini Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) açıkladı. 
 
Buna göre, 2015 yılında toplam 6,76 milyar lira değerinde 12 bin 16 adet bağımsız bölüm satacağını belirten Emlak Konut GYO'nun halen yürütmekte olduğu ve geliştirmeyi hedeflediği projelerde ön görülen satış tahminlerinin gerçekleşmesi halinde 2015 yıl sonu itibarı ile yaklaşık 6,76 milyar TL değerinde, 12.016 adet bağımsız bölümün satış gerçekleşecek.
 
Halen yaklaşık 100 bin adet olan projelendirilmiş ve ihalesi yapılmış bağımsız bölüm sayısının, 2023 yılı sonu itibarı ile 250 bin adete ulaşmasını hedeflediğini açıllayan Emlak Konut GYO, beklenmedik şartların oluşması halinde ise hedefler,in yeniden değerlendirlebileceğini belirtti.
 
2015 yılı satış hedefleri ve 2014 yılı satış durumu hakkında değerlendirmede bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 2014 yılında 10 bin bağımsız bölüm satış hedefine ulaşacaklarını, 2015 yılında ise 12 bin bağımsız bölüm satılından 6,5 milyar liralık ciro elde etmeyi hedeflediklerini söyledi.
 
26-08-2013
Bu haber toplam 2922 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?