En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 27.01.2015 18:54
Emlak Müşavirleri

Emlak Müşavirleri

Emlak Müşavirleri , Emlak müşavirleri ile ilgili meslek yasası taslağını başbakan Erdoğan'a sunduklarını açıklayan Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan mesleğin bu yasaya ihtiyacı olduğunu belirtti.

Emlak Müşavirleri

Haberinin Devamı ↓↓↓
 
 
Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan, "emlak müşavirlerinin meslek yasasına ihtiyacı olduğunu ifade ederek yasa taslağının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulduğunu belirtti.
 
Taylan, yaptığı yazılı açıklamada, emlak müşavirlerinin alım, satım, kiralama ve danışmanlık işlemlerinin en önemli ayağını oluşturan meslek mensupları olduğunu belirtti. Türkiye genelindeki oda ve derneklerin mutabakatı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün de görüşüyle hazırlanan 'meslek yasası"na ilişkin taslak metnini, Başbakan Erdoğan'a sunduklarını ifade eden Taylan, gayrimenkul sektöründeki olası ekonomik kayıp ve kaçakların önlenmesi, emlak müşavirlerinin hak ettiği kariyer ve unvanı kazanması, hizmet kalitesinin yükseltilmesi, vatandaşların ve meslek mensupların dünyadaki örneklerine bakıldığında benzer hizmetleri en üst noktada alması açısından yasal düzenleme yapılmasına ihtiyaç bulunduğunu bildirdi. Taslakta yer alan düzenlemeler hakkında bilgi veren Taylan, şunları kaydetti: "Emlak müşaviri yeminli ve üniversiteli olacak, sektöre yeni girecek olanlara 1 yıllık eğitim ve staj zorunluluğu getirilecek, emlak müşaviri olmak isteyenlerin emlak müşavirliği lisans sınavını kazanmış olması gerekecek ve her ofiste lisanslı bir emlak müşaviri bulunacak. Emlak müşaviri mesleki sorumluluk sigortası yaptıracak ve teminat verecek. Emlak Müşavirleri Birliği kurulacak, birliğin internet sayfasında tüm emlak müşavirlerinin kayıt ve sicili bulunacak ve vatandaşa açık olacak, hizmet ücretleri Türkiye'nin her yerinde aynı olacak."
 
Kaynak: AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Körfezkent Emlak Konutları 4. Etap İhalesine 13 Firma Katıldı


Emlak Konut GYO tarafından yapılan açıklamaya göre, Körfezkent Emlak Konutları 4. Etap ihalesinde en yüksek teklifi 258 milyon 663 bin lira ile Ilgız İnşaat ve Gürbağ İnşaat İş Ortaklığı verdi..

 

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), 3.000 konutluk Körfezkent Emlak Konutları 4. Etap'ın Konut ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatları İşi ihalesinin sonucunu Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) açıkladı.
 
Toplam inşaat alanı 200 bin 113 metrekare olarak açıklanan 1925 ada 2 parsel ve 1930 ada 1 parselde inşa edilecek Körfezkent 4. Etap proje ihalesine toplamda 13 firma katılım gösterirken ihalede en yüksek teklifi 258 milyon 663 bin lira ile Ilgız İnşaat ve Gürbağ İnşaat İş Ortaklığı verdi.
 
 
İhaleye katılan istekliler ve teklifleri ise şu şekilde:
 
 
26-08-2013
Bu haber toplam 3822 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?