En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 24.11.2014 08:39
Yıldırım Belediyesi Imar Durumu

Yıldırım Belediyesi Imar Durumu

Yıldırım Belediyesi Imar Durumu , Bursa Yıldırım Belediyesi Başkanlığı, kaçak binaların yıkılması için ihale düzenledi

Yıldırım Belediyesi Imar Durumu

Haberinin Devamı ↓↓↓
İhale 19 Ocak 2010 saat 10.00'da yapılacak.

AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

"Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın Kaçak Olduğuna Dair Yargı Kararı Yok"


Son günlerde kamuoyunda tartışma konusu olan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın kaçak olduğu iddialarını yanıtlayan Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Metin Kıratlı,, söz konusu yapının kaçak olduğuna dair bir yargı kararı olmadığını söyledi..

 

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Metin Kıratlı, Beştepe'de inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın kaçak olduğu iddialarına yanıt verdi. Çeşitli meslek örgütleri tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın bulunduğu alana ilişkin açılan davaların tamamının üst mahkemelerde lehlerine sonuçlandığını belirten Kıratlı, inşaatın hukuka aykırı olduğu yönünde herhangi bir karar olmadığını söyledi.
 
Özellikle son günlerde kamuoyunda Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili tartışmaların arttığını söyleyen Kıratlı, Cumhurbaşkanlıı Sarayı'nın kaçak olduğu yönünde yargı kararı olduğu iddialarının gerçek dışı olduğunu, inşaat izin belgsine sahip olduklarını,  ayrıca  söz konusu yapının 8 Ekim 2014 tarihli yapı kullanma izin belgesine de sahip olduklarını açıkladı.
 
Öte yandan Kültür ve Turizm Bakanlığının 18 Şubat 2014 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan kararı doğrultusunda sit alanlarına kamu hizmet binası yapılmasının önü açılmış, Tarihi Sitler Koruma ve Kullanma Koşulları İlke Kararı ile 1996 tarihli ilke kararı değiştirilerek, tarihi sit alanlarının koruma ve kullanma koşulları yeniden belirlenmişti.
 
 
 
 
 
15-12-2009
Bu haber toplam 10512 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?