En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 25.02.2018 17:14
Esenyurt Seçim Anketi

Esenyurt Seçim Anketi

Esenyurt Seçim Anketi , İstanbul'un yeni ilçelerinden Esenyurt, gayrimenkul yatırımlarında Çekmeköy, Kurtköy ile yarışıyor

Esenyurt Seçim Anketi

Haberinin Devamı ↓↓↓
Bundan yaklaşık 10-15 yıl önce kaçak yapılaşmanın en yoğun olduğu bölgelerden biri olan ve mega bir köyü andıran Esenyurt, birbiri ardına yükselen yeni projelerle modern bir yüze kavuşuyor. E5 ve E6 yollarının kesişme noktasındaki Esenyurt ulaşım imkanları, havaalanı ve Ambarlı Limanı'na yakınlığıyla, konut projelerinin yeni adresi olmakla kalmayıp, alışveriş merkezi ve otel yatırımcılarının da ilgisini çekiyor. Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu da bölgedeki gelişimi doğrulayarak, ellerinde geldikçe yatırımcılara yardımcı olmaya çalıştıklarını vurguluyor. Kadıoğlu, Akkoza, Astrum Towers, İnnovia, Solarkent gibi konut projelerinin yükseldiği bölgede, İbis Otel&Novotel'in yeni bir proje hazırlığı içinde olduğunu belirterek, projenin ruhsatının hazır olduğunu anlatıyor. Kadıoğlu ayrıca, Sarar Grubu, Horoz Lojistik, Rodi Giyim Sanayi'nin otel ve rezidans projeleri bulunduğunu, bu projelerinde orta vadede hayata geçebileceğini anlatıyor.

AKKOZA 5 BİN 500 KONUTLUK YENİ BİR ŞEHİR
Garanti Koza, Akiş ve Corio ortaklığı, Esenyurt'un Bahçeşehir sınırında Türkiye'nin en büyük konut projelerinden biri olan Akkoza Evleri'ni hayata geçiriyor. 5 Etapta toplam 5 bin 500 konutun bulunacağı projede bir alışveriş merkezi, okul, hastane ve festival park da yer alacak. Projenin mimari konsepti, dünyanın önde gelen mimari gruplarından Development Design Group ve Sehilart yaptı.

ALTI ALIŞVERİŞ, ÜSTÜ İŞ MERKEZİ
Cumhuriyet Meydanı'nda 35 bin metrekarelik Eskule projesi 6 kat alışveriş merkezi 10 kat iş merkezi olmak üzere toplam 16 kattan oluşuyor. İş kulesinde her katta 4 ofis bulunuyor. Alışveriş merkezinde ise toplam 76 mağaza yer alıyor. Yirik inşaat tarafından inşa edilen proje Şubat 2010'da tamamlanacak.

TORUNLAR'DAN 167 MAĞAZALIK AVM
Torunlar Grubu, E-5 üzerine 130 milyon dolar yatırımla 87 bin metrekare kiralanabilir alana sahip Deepo Outlet Center projesine devam ediyor. Konsepti Avrupa'nın önemli mimarlık ofislerinden BRT tarafından hazırlanan AVM'de 167 mağaza yer alacak.

İNNOVİA' DA SON DAİRELER SATIŞTA
Yeşil Kundura Sanayi A.Ş'nin grup şirketlerinden Yeşil İnşaat, ocak ayında satışa sunduğu Innovia Projesi'nin 2. fazındaki, 14 blokta 2 bin 664 dairenin satışı tamamlandı. İlk fazdaki bin 74 dairenin temmuz ayında teslim edileceği Innovia'nın 2. fazının son 3 bloğundaki 650 daire ise Mayıs ayında satışa sunuldu. Innovia 2'deki daireler Aralık 2010'da sahiplerine teslim edilecek.

SOLARKENT ENERJİSİNİ GÜNEŞTEN ALACAK
Esenyurt'ta 31 katlı 4 blokta 886 daireden oluşacak Solar Kent, güneş enerjisiyle kendi enerjisini üretecek. Elde edilen enerji Solarkent'in ısınma ve aydınlanma ihtiyacını karşılayacak. Aydınlı Grup tarafından hayata geçirilen projede fiyatlar 124 bin TL'den başlıyor, 293 bin TL'ye kadar çıkıyor.

ASTRUM TOWER'DAN UZAYI İZLEYİN
Regnum'un 34 bin metrekare üzerine inşa ettiği, 5 blok ve bin 285 daireden oluşan Regnum Astrum Towers'da 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler bulunuyor. Açık ve kapalı havuz, fitness center, sauna, spor alanları bulunan projenin önemli özelliklerinden birisi Türkiye'nin ilk uzay gözlem evine sahip olması.
Sabah Emlak
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
11-06-2009
Bu haber toplam 43044 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?