En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 21.12.2014 01:07
Beykoz 2b Imar

Beykoz 2b Imar

Beykoz 2b Imar , 2B arazilerinin yoğun olduğu Göktürk'te yabancı yatırımcı hareketliliği yaşanırken, Beykoz'da imar planları belli olmadığı için satış yapılamıyor..

Beykoz 2b Imar

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

2B arazilerinin yoğun olduğu Göktürk’te Araplar,  Ruslar ve Azeriler tapusu alınmış 2B arazilerini satın almaya başladı.
 
Milliyet'ten Hülya Çaylak'ın haberine göre, Orman vasfını yitirmiş 2B alanlarındaki taşınmazların satış sürecinin başlamasıyla birlikte, özellikle 2B arazilerinin yoğun olduğu bölgelerde hareketlilik yaşanmaya başladı. Ancak fiyatların yüksek olması ve emsal oranların düşürülmesi sebebiyle Göktürk, Beykoz gibi 2B’lerin yoğun olduğu bölgelerde, tapusunu alamayan hak sahipleri haklarını yatırım amaçlı gelen kişilere devretmeye başladı.
 
Suudi ve Lübnanlı yatırımcıların arsa arayışında olduğu Göktürk’te, Ruslar ve Azeriler de yatırım amaçlı arsa satın alıyor. Arsaların tapulu ve tapusuz olarak ayrıldığı bölgede yabancı yatırımcının özellikle tapusu alınmış araziye ilgi duyduğunu belirten emlak danışmanı Yetiş Kanal, yabancıların herhangi bir sorunla karşılaşmak istemediğini ifade etti. Kanal, “Yabancılar tapusu olmayan 2B’leri almaya korkuyor. Sorun yaşamaktan çekiniyor” dedi.
 
Kanal, “Geçtiğimiz günlerde Azerbaycanlı bir yatırımcıya 4.500 metrekarelik bir arsayı 15 milyon liraya sattık. Burada konut projesi yapmayı planlıyor “dedi. 
 
Yine 2B arazilerinin yoğun olduğu Beykoz’da ise imar planları belli olmadığı için satış yapılamıyor. Rayiç bedellerinin de farklılık gösterdiği bölgede, metrekare fiyatları 200 lira ile 500 lira arasında değişiyor.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Afyonkarahisar Defterdarlığı 79 Arsa ve Arazi Satacak


Afyonkarahisar Defterdarlığı, mülkiyeti Hazine'ye ait olan 79 arsa ve arazi niteliğindeki taşınmazı Aralık ayı bitmeden yapılacak ihaleler ile satışa çıkaracağını duyurdu..

 

Afyonkarahisar Defterdarı Yaşar Kısa, yazılı bir açıklama yaparak, Afyonkarahisar sınırları içinde bulunan ve mülkiyeti Hazine'ye ait olan 79 adet arsa ve arazinin ihale ile satılacağını, söz konusu taşınmazlarla ilgilenenlerin mesai saatleri dahilinde Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü'ne başvuruda bulunarak şartnamelerini inceleyebileceklerini ve bilgi alabileceklerini ifade etti.
 
Açıklamada, satışa konu olan 79 taşınmazın Erenler Mahallesi, Beyyazı, Çayırbağ, Sülün, Çıkrık, Gebeceler, Işıklar ve Salar Beldeleri ile Kızıldağ köyü sınırları içerisinde konumlandığı çoğunun arsa niteliğinde olduğu, arsaların imardaki konumunun ise konut alanı, küçük sanayi alanı, akaryakıt istasyonu, konut dışı kentsel çalışma alanı, hayvan üretim çiftliği olarak ayrıldığı, 8 arsanın ise imarsız olduğu belirtildi.
 
Satışa sunulacak olan taşınmazların ihalelerinin 16, 17 ve 18 Aralık 2014 tarihlerinde gerçekleştirileceği belirtilen açıklamada  arsa ve arazilerin büyüklüğünün 28,78 metrekare ile 139.913 metrekare arasında değiştiği, muhammen bedellerinin ise 800 lira ile 981.855 lira arasında farklılık gösterdiği belirtildi. İhaleye katılmak isteyenlerin yüzde 20 oranında teminat yatırmaları gerektiği de belirtilen açıklamada taşınmazların muhammen bedellerinin de toplam 3 milyon lira civarında olduğu bilgisi yer aldı.
 
 
 
08-02-2014
Bu haber toplam 3453 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?