En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 29.03.2015 19:19
Beykoz 2b Imar

Beykoz 2b Imar

Beykoz 2b Imar , 2B arazilerinin yoğun olduğu Göktürk'te yabancı yatırımcı hareketliliği yaşanırken, Beykoz'da imar planları belli olmadığı için satış yapılamıyor..

Beykoz 2b Imar

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

2B arazilerinin yoğun olduğu Göktürk’te Araplar,  Ruslar ve Azeriler tapusu alınmış 2B arazilerini satın almaya başladı.
 
Milliyet'ten Hülya Çaylak'ın haberine göre, Orman vasfını yitirmiş 2B alanlarındaki taşınmazların satış sürecinin başlamasıyla birlikte, özellikle 2B arazilerinin yoğun olduğu bölgelerde hareketlilik yaşanmaya başladı. Ancak fiyatların yüksek olması ve emsal oranların düşürülmesi sebebiyle Göktürk, Beykoz gibi 2B’lerin yoğun olduğu bölgelerde, tapusunu alamayan hak sahipleri haklarını yatırım amaçlı gelen kişilere devretmeye başladı.
 
Suudi ve Lübnanlı yatırımcıların arsa arayışında olduğu Göktürk’te, Ruslar ve Azeriler de yatırım amaçlı arsa satın alıyor. Arsaların tapulu ve tapusuz olarak ayrıldığı bölgede yabancı yatırımcının özellikle tapusu alınmış araziye ilgi duyduğunu belirten emlak danışmanı Yetiş Kanal, yabancıların herhangi bir sorunla karşılaşmak istemediğini ifade etti. Kanal, “Yabancılar tapusu olmayan 2B’leri almaya korkuyor. Sorun yaşamaktan çekiniyor” dedi.
 
Kanal, “Geçtiğimiz günlerde Azerbaycanlı bir yatırımcıya 4.500 metrekarelik bir arsayı 15 milyon liraya sattık. Burada konut projesi yapmayı planlıyor “dedi. 
 
Yine 2B arazilerinin yoğun olduğu Beykoz’da ise imar planları belli olmadığı için satış yapılamıyor. Rayiç bedellerinin de farklılık gösterdiği bölgede, metrekare fiyatları 200 lira ile 500 lira arasında değişiyor.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Konut Sektörüne Yabancı İlgisi Artıyor


Mütekabiliyet yasasının ardından yabancıların Türkiye'ye olan ilgisinin arttığını belirten EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, dünyanın hemen her noktasından talepler geldiğini söyledi..

 

 
Pega Kartal projesini yabancı ortakla geliştiren EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, mütekabiliyet yasasının yürlüğe grmesinin ardından 2,5 yıllık süreçte çok ciddi aşama kaydedildiğini, yabancı yatırımcı ilgisinin her geçen gün arttığını söyledi.
 
Konut sektörünün fırsatlar barındırdığını belirten Kabadayı, 10 yıl öncesine kadar yurtdışı gezilerinde binalara hayranlıkla baktıklarını, bugün ise Avrupa ülkelerindeki binaları aynı cazibe ile inşa edebildiklerini söyledi. Körfez Ülkeleri, Ortasya Cumhuriyetleri ve Kuzey Afrika'dan ciddi talep aldıklarını açıklayan Kabadayı, son dönemde  Uzakdoğu, Avrupa ve Amerika'dan da talep geldiğini belirtti.
 
2014 yılında yapılan 2 seçime rağmen konut sektörünün büyümeye devam ettiğini vurgulayan Kabadayı, bu yıl da talepte azalma olmadığını, yabancı yatırımcı ilgisinin ise her geçen gün arttığını, gelişmiş ülkelerin yatırımcılarının İstanbul'a  yöneldiğini söyledi.
 
Fransa Cannes'te düzenlenen MIPIM Gayrimenkul Fuarı'nda görüştüğü yabancılardan oldukça olumlu izlenimler edindiğini belirten Kabadayı, Türkiye fuarda başarılı bir organizasyona imza attığını, yabancılarla yapılan görüşmelerde ciddi ilgiye şahit olduklarını, yabancıların da Türkiye'deki inşaat sektörü gelişimini yakından takip ettiklerini söyledi.
 
 
08-02-2014
Bu haber toplam 4353 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?