En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 04.03.2015 22:19
Beykoz 2b Imar

Beykoz 2b Imar

Beykoz 2b Imar , 2B arazilerinin yoğun olduğu Göktürk'te yabancı yatırımcı hareketliliği yaşanırken, Beykoz'da imar planları belli olmadığı için satış yapılamıyor..

Beykoz 2b Imar

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

2B arazilerinin yoğun olduğu Göktürk’te Araplar,  Ruslar ve Azeriler tapusu alınmış 2B arazilerini satın almaya başladı.
 
Milliyet'ten Hülya Çaylak'ın haberine göre, Orman vasfını yitirmiş 2B alanlarındaki taşınmazların satış sürecinin başlamasıyla birlikte, özellikle 2B arazilerinin yoğun olduğu bölgelerde hareketlilik yaşanmaya başladı. Ancak fiyatların yüksek olması ve emsal oranların düşürülmesi sebebiyle Göktürk, Beykoz gibi 2B’lerin yoğun olduğu bölgelerde, tapusunu alamayan hak sahipleri haklarını yatırım amaçlı gelen kişilere devretmeye başladı.
 
Suudi ve Lübnanlı yatırımcıların arsa arayışında olduğu Göktürk’te, Ruslar ve Azeriler de yatırım amaçlı arsa satın alıyor. Arsaların tapulu ve tapusuz olarak ayrıldığı bölgede yabancı yatırımcının özellikle tapusu alınmış araziye ilgi duyduğunu belirten emlak danışmanı Yetiş Kanal, yabancıların herhangi bir sorunla karşılaşmak istemediğini ifade etti. Kanal, “Yabancılar tapusu olmayan 2B’leri almaya korkuyor. Sorun yaşamaktan çekiniyor” dedi.
 
Kanal, “Geçtiğimiz günlerde Azerbaycanlı bir yatırımcıya 4.500 metrekarelik bir arsayı 15 milyon liraya sattık. Burada konut projesi yapmayı planlıyor “dedi. 
 
Yine 2B arazilerinin yoğun olduğu Beykoz’da ise imar planları belli olmadığı için satış yapılamıyor. Rayiç bedellerinin de farklılık gösterdiği bölgede, metrekare fiyatları 200 lira ile 500 lira arasında değişiyor.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Üsküdar'da Değerli Arazi Satışa Çıktı


Üsküdar Altunizade'de bulunan 17 bin 920 metrekarelik arazi, otel yapımı karşılığında, İstanbul Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarılacak..

 

İstanbul Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü,  Abdullahağa Vakfı'na ait olan Üsküdar Altunizade'deki 17 bin 920 metrekare alana sahip  tarla niteliğindeki taşınmazı, 3 Mart 2015 tarihinde saat 15:00'te ihaleye çıkaracağını duyurdu. Kkapalı teklif usulü ile  gerçekleştirilecek ihalede taşınmazınotel yapılmak üzere inşaat yapım karşılığı kira ve işletmesi satışa çıkacak.
 
İnşaat yapımına ilişkin işin tahmini bedeli 59 milyon 942 bin lira olarak belirlenen taşınmazın geçici teminat bedeli ise tahmini bedelin yüzde 3'ü kadarı olup 1 milyon 798 bin 260 lira olarak açıklandı.
 
Oldukça değerli bir lokasyonda bulunan taşınmaz, E-5 (O-1) karayoluna yakın  olup Altunizade Köprülü Kavşağı'nın yanında Burhaniye Caddesi'ne cepheli bir konumda. Ayrıca çevresinde, İstanbul Şehir Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, öğrenci konuk evi, banka şubeleri ile sigorta acentaları, Vakko, Diyaliz Merkezi gibi yapıların bulunduğu taşınmazın bulunduğu bölge olan Burhaniye Caddesi üzerinde bir otel inşaatı mevcut.
 
 
İhale ayrıntılarına ulaşmak için TIKLAYINIZ
08-02-2014
Bu haber toplam 4353 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?