En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 21.04.2018 18:21
Beykoz 2b Imar

Beykoz 2b Imar

Beykoz 2b Imar , 2B arazilerinin yoğun olduğu Göktürk'te yabancı yatırımcı hareketliliği yaşanırken, Beykoz'da imar planları belli olmadığı için satış yapılamıyor..

Beykoz 2b Imar

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

2B arazilerinin yoğun olduğu Göktürk’te Araplar,  Ruslar ve Azeriler tapusu alınmış 2B arazilerini satın almaya başladı.
 
Milliyet'ten Hülya Çaylak'ın haberine göre, Orman vasfını yitirmiş 2B alanlarındaki taşınmazların satış sürecinin başlamasıyla birlikte, özellikle 2B arazilerinin yoğun olduğu bölgelerde hareketlilik yaşanmaya başladı. Ancak fiyatların yüksek olması ve emsal oranların düşürülmesi sebebiyle Göktürk, Beykoz gibi 2B’lerin yoğun olduğu bölgelerde, tapusunu alamayan hak sahipleri haklarını yatırım amaçlı gelen kişilere devretmeye başladı.
 
Suudi ve Lübnanlı yatırımcıların arsa arayışında olduğu Göktürk’te, Ruslar ve Azeriler de yatırım amaçlı arsa satın alıyor. Arsaların tapulu ve tapusuz olarak ayrıldığı bölgede yabancı yatırımcının özellikle tapusu alınmış araziye ilgi duyduğunu belirten emlak danışmanı Yetiş Kanal, yabancıların herhangi bir sorunla karşılaşmak istemediğini ifade etti. Kanal, “Yabancılar tapusu olmayan 2B’leri almaya korkuyor. Sorun yaşamaktan çekiniyor” dedi.
 
Kanal, “Geçtiğimiz günlerde Azerbaycanlı bir yatırımcıya 4.500 metrekarelik bir arsayı 15 milyon liraya sattık. Burada konut projesi yapmayı planlıyor “dedi. 
 
Yine 2B arazilerinin yoğun olduğu Beykoz’da ise imar planları belli olmadığı için satış yapılamıyor. Rayiç bedellerinin de farklılık gösterdiği bölgede, metrekare fiyatları 200 lira ile 500 lira arasında değişiyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

1915 Çanakkale Köprüsü Arazi Fiyatlarını Artırdı


İhale sonuçları da belli olan 1915 Çanakkale Köprüsü projesi nedeniyle Lapseki'de arazi fiyatları yüzde 100 artarken Gelibolu Sütlüce'de ise yüzde 140 oranında artış kaydedildi..

 

İhalesi sonuçlandırılan ve 18 Mart 2017 tarihinde temeli atılacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü sayesinde bölgede arazi fiyatlarında artış başladı.
 
1915 Çanakkale Köprüsü'nün güzergahı sebebiyle Lapseki'nin güneyinde yer alan Kocaveli-Suluca köyü bölgelerinde arsa değerleri yüzde 100 artarken yaklaşık olarak 1 yıl önce metrekaresi 25-80 lira arasında farklılık gösteren arazi fiyatları bugünlerde 70-200 lira arasında değişiyor.
 
Gelibolu Sütlüce köyü bölgelerinde  ise  metrekaresi 50-60 lira olan arazilerin bugünkü fiyatları metrekare bazında 130 liraya kadar yükselmiş durumda.
 
Tarihi Milli Parkı kapsamında yapılaşma sınırı olan Gelibolu bölgesinde, ikinci ve üçüncü sit alanı olduğu için bazı yapılara izin verilmiyor. 
 
08-02-2014
Bu haber toplam 4416 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?