En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 26.01.2015 12:25
Beykoz 2b Imar

Beykoz 2b Imar

Beykoz 2b Imar , 2B arazilerinin yoğun olduğu Göktürk'te yabancı yatırımcı hareketliliği yaşanırken, Beykoz'da imar planları belli olmadığı için satış yapılamıyor..

Beykoz 2b Imar

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

2B arazilerinin yoğun olduğu Göktürk’te Araplar,  Ruslar ve Azeriler tapusu alınmış 2B arazilerini satın almaya başladı.
 
Milliyet'ten Hülya Çaylak'ın haberine göre, Orman vasfını yitirmiş 2B alanlarındaki taşınmazların satış sürecinin başlamasıyla birlikte, özellikle 2B arazilerinin yoğun olduğu bölgelerde hareketlilik yaşanmaya başladı. Ancak fiyatların yüksek olması ve emsal oranların düşürülmesi sebebiyle Göktürk, Beykoz gibi 2B’lerin yoğun olduğu bölgelerde, tapusunu alamayan hak sahipleri haklarını yatırım amaçlı gelen kişilere devretmeye başladı.
 
Suudi ve Lübnanlı yatırımcıların arsa arayışında olduğu Göktürk’te, Ruslar ve Azeriler de yatırım amaçlı arsa satın alıyor. Arsaların tapulu ve tapusuz olarak ayrıldığı bölgede yabancı yatırımcının özellikle tapusu alınmış araziye ilgi duyduğunu belirten emlak danışmanı Yetiş Kanal, yabancıların herhangi bir sorunla karşılaşmak istemediğini ifade etti. Kanal, “Yabancılar tapusu olmayan 2B’leri almaya korkuyor. Sorun yaşamaktan çekiniyor” dedi.
 
Kanal, “Geçtiğimiz günlerde Azerbaycanlı bir yatırımcıya 4.500 metrekarelik bir arsayı 15 milyon liraya sattık. Burada konut projesi yapmayı planlıyor “dedi. 
 
Yine 2B arazilerinin yoğun olduğu Beykoz’da ise imar planları belli olmadığı için satış yapılamıyor. Rayiç bedellerinin de farklılık gösterdiği bölgede, metrekare fiyatları 200 lira ile 500 lira arasında değişiyor.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ankara'da Arazi Fiyatları Yüzde 35 Arttı


hurriyetemlak.com'un emlak endeksi verilerine göre, Ankara'daki araz fiyatları 2014 yılında bir önceki yıla göre yüzde 35 oranında artış gösterdi..

 

hurriyetemlak.com'un emlak endeksi verilerine göre; Ankara'da son bir yılda satılık arazi fiyatları tam yüzde 35 oranında artış göstererek metrekaresi 53 liraya ulaştı.
 
Özellikle Çubuk ilçesinde söz konusu artış oranı yüzde 72'ye ulaşarak ortalama fiyat 51 TL olurken Yen,imahalle'de yüzde 54 artış meydana geldi ve metrekare ortalaması 131 liraya yükseldi. Gölbaşı'nda ise arazi fiyatlarındaki artış yüzde 37 olarak kayıtlara geçerken fiyatlar da ortalama 60 TL oldu.
 
Konut fiyatlarının ortalama yüzde 15 arttığı Ankara'da en çok kazandıran ilçe ise Altındağ oldu. Konutların metrekare bazında ortalama 1.483 TL'ye yükseldiği Başkent'te kiralar ise yüzde 16 artarak metrekare bazında 8 liraya yükseldi. Kette amortisman süresi ise 16 yıl olarak belirlendi.
 
Ticari gayrimenkul fiyatlarındaki artışın ise yüzde 13 olduğu Ankara'da ticari gayrimenkulde satılık metrekare fiyatının 2.269 TL'ye ulaştı. Kiralık ticarigayrimenkulde ise yüzde  8 artış kaydedildi ve metrekare kirası 13 TL'ye ulaştı. 
 
08-02-2014
Bu haber toplam 4353 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?