En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 01.04.2015 20:49
2014 Emlak Vergisi Nezaman ödenir

2014 Emlak Vergisi Nezaman ödenir

2014 Emlak Vergisi Nezaman ödenir , Bolu Belediyesi, emlak vergilerinin yüzde 400 oranında artırıldığı haberleri üzerine bir açıklama yaparak emlak vergisi beyan değerlerinin yasal komisyon tarafından belirlendiğini belirtti.

2014 Emlak Vergisi Nezaman ödenir

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

Basında yer alan 'Bolu Belediyesi'nin emlak vergilerine yüzde 400 oranında zam yaptığı' haberleri üzerine yazılı bri açıklama yapan Bolu Belediyesi, Emlak Vergisi beyan değerlerinin yasal komisyon tarafından belirlendiğini belirtti.
 
Bolu Belediyesi'nden yapılan açıklama şu şekilde:
“Belediyemizin yasal düzenlemelerde yer almayan kurum ve kuruluşlardan görüş alması daha önceki yıllarda da olduğu gibi söz konusu değildir. Bilindiği üzere, emlak vergilerine esas emlak beyan değerleri, 1319 Sayılı Emlak Vergisi Kanunu’na göre, 4 yılda bir Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın genelgesi çerçevesinde kurulan arazi ve arsa fiyatları takdir komisyonları tarafından, genelgede belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde belirlenmektedir.
 
Belediyemizce, Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 5 Mart 2013 tarihli Emlak Vergisi Kanunu İç Genelgesi uyarınca bina, arsa ve araziler için 2014 yılına ait uygulanacak emlak vergi değerinin tespitiyle ilgili asgari ölçüde arsa ve arazi metrekare birim değer takdiri yapılmıştır.
 
Söz konusu genelge uyarınca oluşturulan Takdir Komisyonu’nda, Belediye’den iki memur, Defterdarlık’tan iki memur, Tapu Sicil Müdürü veya Yardımcısı, Ticaret ve Sanayi Odası’ndan seçilmiş bir üye, Organize Sanayi Bölgesinden bir üye, Mahalle Muhtarı Derneği’nden bir üye yer almaktadır.
 
İlimizle ilgili emlak beyan değerleri her zaman olduğu gibi 2014 yılı için de yasal olarak kurulan bu komisyon tarafından belirlenmiştir. Belirlenen değerler yasa süreç içerisinde muhtarlıklara da asılarak, yapılan haklı itirazlar çerçevesinde düzeltilmiştir. Belediyemizin yasal düzenlemelerde yer almayan kurum ve kuruluşlardan görüş alması söz konusu değildir. "
 
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Emlak Konut Kayabaşı 6. Etap İhalesinin İkinci Oturumu Gerçekleştirildi


Emlak Konut GYO, Başakşehir Kayabaşı 6. Etap arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı ihalesinin 2. oturumunda 7 firmadan teklif geldi..

 

 
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın (GYO) Başakşehir Kayabaşı 6. Etap'ta satışa çıkardığı arsanın ihalesinin ilk oturumunda 12 firmadan teklif gelmişti. İkinci oturumu 31 Mart Salı günü gerçekleştirlen ihalede bu kez de 7 firma teklif sundu. İhalenin ilk oturumunda en yüksek teklifi vren Artaş İnşaat, ikinci oturumda da en yüksek teklifi vererek ihalede kazanan taraf oldu.
 
İhalenin ikinci oturumunda gelen teklifler şu şekilde:
 
1- Artaş İnşaat: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 876 milyon lira teklif eden firma, Emlak Konut GYO'ya bu rakamın yüzde 40'ını yani 350 milyon 400 bin TL teklif etti.  
 
2- Makro İnşaat- Akyapı: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 751 milyon lirateklif eden ortaklık Emlak Konut GYO'ya bu rakamın yüzde 40'ını yani 300 milyon 400 bin TL teklif etti.
 
3- İhlas Yapı: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 758 milyon lira teklif eden firma Emlak Konut GYO'ya bu rakamın yüzde 40'ını yani 303 milyon 200 bin TL teklif etti.
 
4- Zek-San İnş.- Mayra İnş.- Arkon İnş: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 760 milyon lira teklif eden ortaklık, Emlak Konut GYO'ya bu rakamın yüzde 40'ı olan 304 milyon TL teklif etti. 
 
5- Özülke İnşaat: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 835 milyon lira teklif eden firma, Emlak Konut GYO'ya bu rakamın yüzde 40'ı olan 334 milyon TL teklif etti.
 
6- Başyapı İnş.- Akkom Mühendislik: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 860 milyon lira teklif eden ortaklık, Emlak Konut GYO'ya bu rakamın yüzde 40 yani 344 milyon TL teklif etti. 
 
7- Seha İnş.- Fuzul Yapı- Necat İnş.- Vefa Prefabrike Yapılar: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 803 milyon lira teklif eden ortaklık, Emlak Konut GYO'ya bu rakamın yüzde 41,1'i olan 330 milyon 33 bin TL teklif etti.
 
29-01-2014
Bu haber toplam 4041 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?