En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 01.02.2015 20:09
2014 Emlak Vergisi Nezaman ödenir

2014 Emlak Vergisi Nezaman ödenir

2014 Emlak Vergisi Nezaman ödenir , Bolu Belediyesi, emlak vergilerinin yüzde 400 oranında artırıldığı haberleri üzerine bir açıklama yaparak emlak vergisi beyan değerlerinin yasal komisyon tarafından belirlendiğini belirtti.

2014 Emlak Vergisi Nezaman ödenir

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

Basında yer alan 'Bolu Belediyesi'nin emlak vergilerine yüzde 400 oranında zam yaptığı' haberleri üzerine yazılı bri açıklama yapan Bolu Belediyesi, Emlak Vergisi beyan değerlerinin yasal komisyon tarafından belirlendiğini belirtti.
 
Bolu Belediyesi'nden yapılan açıklama şu şekilde:
“Belediyemizin yasal düzenlemelerde yer almayan kurum ve kuruluşlardan görüş alması daha önceki yıllarda da olduğu gibi söz konusu değildir. Bilindiği üzere, emlak vergilerine esas emlak beyan değerleri, 1319 Sayılı Emlak Vergisi Kanunu’na göre, 4 yılda bir Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın genelgesi çerçevesinde kurulan arazi ve arsa fiyatları takdir komisyonları tarafından, genelgede belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde belirlenmektedir.
 
Belediyemizce, Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 5 Mart 2013 tarihli Emlak Vergisi Kanunu İç Genelgesi uyarınca bina, arsa ve araziler için 2014 yılına ait uygulanacak emlak vergi değerinin tespitiyle ilgili asgari ölçüde arsa ve arazi metrekare birim değer takdiri yapılmıştır.
 
Söz konusu genelge uyarınca oluşturulan Takdir Komisyonu’nda, Belediye’den iki memur, Defterdarlık’tan iki memur, Tapu Sicil Müdürü veya Yardımcısı, Ticaret ve Sanayi Odası’ndan seçilmiş bir üye, Organize Sanayi Bölgesinden bir üye, Mahalle Muhtarı Derneği’nden bir üye yer almaktadır.
 
İlimizle ilgili emlak beyan değerleri her zaman olduğu gibi 2014 yılı için de yasal olarak kurulan bu komisyon tarafından belirlenmiştir. Belirlenen değerler yasa süreç içerisinde muhtarlıklara da asılarak, yapılan haklı itirazlar çerçevesinde düzeltilmiştir. Belediyemizin yasal düzenlemelerde yer almayan kurum ve kuruluşlardan görüş alması söz konusu değildir. "
 
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Emlak Konut GYO'nun Ankara Yenimahalle Arsası İhalesi 12 Mart'ta


Emlak Konut GYO'nun Ankara Yenimahalle İstasyon bölgesinde yer alan arsanın satış karşılığı gelir paylaşım işi ihalesinin 12 mart'ta gerçekleştirileceği açıklandı..

 

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Ankara Yenimahalle İstasyon bölgesinde bulunan 124 bin 475 metrekare, Merkezi İş Alanı (MİA) ve 12 bin 773 metrekare büyüklüğe sahip park alanı imarlı arsasını arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesi ile satışa çıkracak.
 
İnşaat büyüklüğünün 560 bin 141 metrekare olarak açıklandığı arsa üzerinde  ticaret, büro, rezidans, otel, iş merkezi ile kamu kuruluşları, kültür, eğlence, sağlık tesisleri, kongre merkez vb. gibi kentsel sosyal teknik altyapı alanları yapılabiliyor.
 
Emlak Konut GYO'nun Ankara Yenimahalle İstasyon Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin ilk oturumu ise 12 Mart 2015 günü saat 14.30'da Emlak Konut GYO Ataşehir binasında yapılacak.
 
 
İhale ayrıntılarını görüntülemek için TIKLAYINIZ
 
 
 
29-01-2014
Bu haber toplam 4041 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?