En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 22.12.2014 04:51
Bakyapı Yunuseli

Bakyapı Yunuseli

Bakyapı Yunuseli , Zirve'de konuşan Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör, İstanbul Emlak Fuarı sırasında, 11 yatırımcıya 373 konut sattıklarını açıkladı..

Bakyapı Yunuseli

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

 Bursa İnşaat Zirvesi,Bakyapı’nın ev sahipliğinde gerçekletirildi. Zirve'de Bursa Prestij Modern’den İstanbul Emlak Fuarı sırasında, 11 yatırımcıya 373 konut sattıklarını açıklayan Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör, “Türkiye’nin en önemli sektörlerinden olan inşaat sektöründe, gelecek dönemde sektöre değer katan, inovatif projelerin geliştirilmesi gerekiyor” dedi. 
 
Bakgör, “Şimdiye kadar Bursa’nın dışında İstanbul, İzmir, Adapazarı ve Çanakkale’de projeler geliştirdik. Bursa’da elde ettiğimiz deneyim ve tecrübeleri Bursa’nın dışındaki tüm projelerimize taşıdık. Bunun en güzel örneğini İstanbul'daki projemizde gözlemliyoruz. Dünyanın sayılı kentleri arasında gösterilen İstanbul’da konut yapmanın sıkıntılarını da yaşadık, çok ciddi sorunlara da göğüs gerdik. Ancak bugün geldiğimiz noktada, İstanbul’a, Bakyapı kültürünü İstanbul Prestij Park projemizle taşımız olduk” dedi.
 
İstanbul Prestij Park projesiyle İstanbul’a giriş yaptıklarını kaydeden Veysel Bakgör, “Burada oyunu tamamen kurallarına göre oynamanız gerekiyor. Esenyurt ’ta inşasına devam ettiğimiz İstanbul Prestij Park’ta proje tüm hızıyla devam ediyor. Satışlarda da çok iyi bir noktaya geldik” dedi. 
 
Gayrimenkul sektörünün Türkiye’nin en önemli sektörleri arasında yer aldığını vurgulayan Veysel Bakgör, “Gayrimenkul sektörü en çok talep gören sektörler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Sektöre baktığımızda yüksek iş hacmiyle,  istihdam oranlarında her geçen yıl artış gözlemleniyor. Gayrimenkul sektörünün bu popülaritesinin ben en az 20 yıl daha sürdüreceği kanaatindeyim”  dedi.
 
Veysel Bakgör, “Sektördeki oyuncuların birçoğu babalarından ya da dedelerinden gördükleriyle projeler geliştiriyor. Aslında bu çok yanlış. Artık biz Türkiye’deki inşaat ve proje geliştirici firmalar olarak sadece yap-sat değil, aynı zamanda sektöre değer katan projelere imza atmalıyız. Türkiye’de tasarıma ve inovasyona önem veren inşaat firması sayısı oldukça az” yorumunu yaptı.
 
İstanbul Emlak Fuarı’nı değerlendiren Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör, “ Fuar bizim için oldukça verimli geçti. Hem İstanbul Prestij Park hem de Bursa Prestij Modern projelerimize yabancılar yoğun ilgi gösterdiler. Bursa’daki projemizin fuara özel metrekaresini 1.300 ila 1.500 TL’den satışa sunduk.  Fuarda 11 yatırımcıya 373 tane konutun satışını yaptık” dedi. 
 
Bursa’nın sosyal ve kültürel olarak hızla geliştiğini kaydeden Bakgör konuşmasını şöyle sürdürdü:
 “Biz firma olarak Bursa’yı çok seviyoruz. Bursa'da yaşamaktan ve burada olmaktan inanılmaz keyif alıyoruz. Fuarda satışını yaptığımız 11 yatırımcıya Bursa’da sunum yaptık. Onlara Bursa’yı gezdirdik. Onlar da Bursa’ya hayran kaldılar. Bursa artık kabuk değiştiriyor. Yeşil Bursa, kültürel anlamdaki alt yapısıyla gelen ziyaretçilerden büyük beğeni topluyor.”  
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bursa Mudanya'da Antik Kent Üzerine Yapılacak AVM'ye Mahkeme Engeli


Bursa 1. İdare Mahkemesi, Bursa Mudanya'da bulunan Myrleia antik kentini imara açan ve üzerine AVM yapılmasına izin veren kararı iptal etti..

 

Bursa 1. İdare Mahkemesi, Bursa Mudanya'da 1. derece sit alanı olan bölgenin yakınında bulunan 2700 yıllık Myrleia antik kentini imara açan ve tarihi kent kalıntılarının AVM’nin bodrum katında cam çerçevede sergilenmesine izin veren Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu kararını iptal etti.
 
Hürriyet'ten İdris Emen'in haberine göre, antik kentin  bulunduğu alan daha önce Bursa Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Kurulu tarafından üçüncü derece arkeolojik sit alanı ilan edilmişti. Ancak bölgenin imara açılmaısnın ardından Tesco Kipa Kitle Pazarlama Şirketi 23 Eylül 2010 tarihinde ruhsat alarak AVM için çalışmalara başladı. AVM'nin temel kazıları sırasında antik kentin MÖ 7’nci yüzyıla ait duvarı ile taş heykelleri ortaya çıkınca bölge halkı AVM inşaatının durdurulması için Koruma Kurulu ile Müze Müdürlüğü’ne başvuruda bulundu.
 
Koruma Kurulu bölgede 2 ay süren bir inceleme yaparak, Şubat 2014 tarihinde Myrleia antik kentinin 3’üncü derece sit alanı olarak kalmasını uygun bulup kent üzerine yapılacak alışveriş merkezinin inşaatının devam ettiirlmesi için de izin verdi. Kurul, temel kazıları sırasında bölgede çıkan tarihi eserleri müzeye nakledip, Myrleia kent duvarlarının da cam çerçevelerde korunarak alışveriş merkezi içerisinde sergilenmesi yönünde karar verdi. Sivil toplum kuruluşları ise Koruma kurulu'nun kararına tepki göstererek Bursa 1. İdare Mahkemesi’ne başvurup bölgeyi imara açan kararın iptal edilmesini talep etti.
 
 
 
19-12-2013
Bu haber toplam 6129 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?