En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 23.04.2018 04:51
Sancaklar Camii Nerede

Sancaklar Camii Nerede

Sancaklar Camii Nerede , Büyükçekmece'de bulunan ve dünyaca ünlü ödüllü mimar Emre Arolat tarafından tasarlanan Sancaklar Cami, Singapur'da düzenlenen Dünya Mimarlık Festivali'nde dini yapılar kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü..

Sancaklar Camii Nerede

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

Büyükçekmece'deki Sancaklar Camii, dünyaca ünlü Mimar Emre Arolat imzasına sahip  farklı tasarımı ile dikkat çekiyor.

Bu yıl Singapur'da düzenlenen Dünya Mimarlık Festivali'nde, dini yapılar kategorisinde yarışarak birincilik ödülünü alan, Sancaklar Camisi, klasik kubbeli cami mimarisinden farklı görüntüsüyle ilgi uyandırıyor.
 
Sabah'tan Nurdeniz Erken'in haberine göre,  Emre Arolat Architects'in tasarladığı ödüllü cami için mimarı Emre Arolat şu ifadeleri kullandı:
"Ben bu caminin modern olduğunu düşünmüyorum" diyen Arolat "Tam tersine 500 yıl değil çok daha eskilere giderek İslam geleneğindeki ilk ibadet mekanlarını örnek aldık. İnsanların huşu içinde ibadet edebilecekleri, tek süsü gün ışığı olan bir yapı hayal ettik"
 
Sancaklar Camisi'nde kıble duvarı üzerine vuran gün ışığının kendileri için önemli bir unsur olduğunu belirten Arolat, "Tam kıble duvarının üzerindeki yarık vasıtasıyla gün boyunca gün ışığı farklı perspektifler vererek duvar yüzeyinin üzerinde geziniyor. Mekanın yegane süsünün bu ışık olduğunu düşünüyorum. İbadet sırasında insanı meşgul edecek çok fazla tezyinat yok burada" dedi. 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Piyalepaşa İstanbul'a Avrupa'dan 4 Ödül


Piyalepaşa İstanbul projesi International Property Awards'ta 4 kategoride ödüle layık görülürken, Avrupa'nın ‘En İyi Örnek Daire İç Mimari Tasarımı' ödülü için yarışmaya hak kazandı..

 

 
Türkiye'nin özel sektör eliyle gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Piyalepaşa İstanbul, gayrimenkul sektöründe dünyanın en prestijli ödülleri olarak kabul edilen International Property Awards'ta (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) 4 farklı kategoride ödüle layık görüldü.
 
‘En İyi Örnek Daire İç Mimari Tasarımı', ‘ En İyi Karma Kullanımlı Proje İç Mimari Tasarımı' ve ‘En İyi Gayrimenkul Pazarlaması' kategorilerinde aldığı üç ödülün yanı sıra kıtaların yarıştığı “En İyi Örnek Daire İç Mimari Tasarımı” kategorisinde de ödül alan Piyalepaşa İsttanbul projesi Avrupa'nın en iyisi olmak için yarışmaya hak kazandı.
    
27 Ekim Perşembe gecesi Londra'da gerçekleşen ödül töreni öncesinde 70 uzmandan oluşan uluslararası jürinin elemesinden geçen projeler arasında yer alan Piyalepaşa İstanbul, ‘En İyi Örnek Daire İç Mimari Tasarımı', ‘En İyi Karma Kullanımlı Proje İç Mimari Tasarımı' ve ‘En İyi Gayrimenkul Pazarlaması' ödülünü almaya hak kazandı.
 
Ayrıca, dünya çapında tüm kategori liderlerinin katılacağı, Avrupa'nın ‘En İyi Örnek Daire İç Mimari Tasarımı' ödülü için de beş yıldız alarak yarışmaya hak kazandı. 
 
 
20-11-2013
Bu haber toplam 5112 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?