En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 27.01.2015 16:24
2012 Tapu Masrafı Hesaplama

2012 Tapu Masrafı Hesaplama

Sitemizdeki linki kullanarak, 2012 tapu masrafınızı kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

 

Aşağıdaki linki kullanarak, Tapuda Gösterilecek Tutarı girip, Tapu Devir Harcı Tutarını saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

 

2012 Tapu Masrafınızı Hesaplamak İçin Tıklayınız

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Maliye'den Vatandaşa Tapu Uyarısı


Maliye Bakanlığı, vatandaşlara uyarıda bulunduran gayrimenkul alım satımında tapu işlemlerinde söz konusu gayrimenkulün gerçek değerini bildirmelerini aksi takdirde ceza uygulanacağını bildirdi..

 

Vatandaşlara tapu işlemlerinde gayrimenkullerin gerçek değerlerini bildirmeleri konusunda uyarıda bulunan Maliye Bakanlığı, müteahhitlerin daha düşük bedel göstermesi durumunda ise bakanlığa ihbar etmelerini isteyerek eksik bildirim tespit edildiği takdirde cezası olduğunu hatırlattı.
 
Bir süredir konutlarının gerçek değerini beyan etmeyen vatandaşlara ceza gönderen Maliye, şimdi de gayrimenkullerin gerçek değerinin bildirilmesi için çalışma başlattı. "Risk almayın gayrimenkulünüze hak ettiği değeri verin” şeklinde uyarı broşürleri hazırlatan maliye, tapu işlemlerinde gayrimenkulün gerçek değerinin beyan edilmesini talep ederek, beyanı gereken bir kazancın doğması halinde ise gelir vergisi beyannamesi verilmesi gerektiğini, doğru ve tam ödenmeyen tapu harçlarının isealıcı ile satıcıdan ayrı ayrı cezalı olarak tahsil edileceğini bildirdi.
 
Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesinde “Tapu İşlemlerinde Gayrimenkullerin Gerçek Alım Satım Bedellerinin Beyanı” başlıklı bir bölüm açıldığını da bildiren Maliye Bakanlığı, hazırladığı broşürde tapu harçlarının emlak vergi değerinden az olmamak üzere gayrimenkullerin gerçek değeri üzerinden ödenmesi gerektiğini, gayrimenkulün gerçek değerinin bildirilmediğinin sağtanması halinde ie aradaki farkın hem alıcıdan hem de satıcıdan tahsil edileceğini, ayrıca devir bedelinin gerçek değeri göstermemesi durumunda devreden ve devralana ayrı ayrı harcın yüzde 25’i oranında vergi ziyaı cezası kesildiğini belirtti.
 
 
 
 
13-03-2012
Bu haber toplam 312402 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?