En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 25.04.2018 12:00
2b Arazilerinde Son Durum Yasa Taslağı Hazır Işte Detaylar

2b Arazilerinde Son Durum Yasa Taslağı Hazır Işte Detaylar

2b Arazilerinde Son Durum Yasa Taslağı Hazır Işte Detaylar , Orman Bakanı Veysel Eroğlu 2-B yasasının Eylül veya Ekim'de meclise sunulacağını söyledi.

2b Arazilerinde Son Durum Yasa Taslağı Hazır Işte Detaylar

Haberinin Devamı ↓↓↓

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, 2B orman arazileri ile ilgili kadastro çalışmasının yüzde 95 oranında bittiğini; eylül veya ekim ayında kanun taslağı ile meclise sunulacağını açıkladı.

AK Parti seçim bürosunun (otağı) açılışına katılmak üzere Muğla'nın Fethiye ilçesine gelen Eroğlu, burada partililere seslendi. Alana girişi sırasında Yörük kıyafetleri giydirilen ve fahri Fethiyeli ilan edilen Eroğlu'na partililerin ilgisi büyük oldu.

Havanın kararmış olmasına rağmen alanı dolduran kalabalığa hitap eden 2B arazileri ile ilgili açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim meydanlarında AB'yi çözeceğine yönelik vaatler vermesini eleştiren Eroğlu, AK Parti tarafından yapılan düzenlemeyi Anayasama Mahkemesi'ne götürerek iptal edilmesini sağlayan CHP'nin şimdi aynı şeyi savunmasının inandırıcı olmadığını söyledi.

"2B SORUNU EN GEÇ EKİM AYINDA BİTECEK"

2B arazisindeki vatandaşların sorunsuz tapularını alabilmeleri için kullanım kadastrosu çalışması yaptıklarını aktaran Eroğlu, bu çalışmaların yüzde 90 oranında bittiğini açıkladı.

Başbakan recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile çalışmalar yüzde 100 tamamlanınca konunun Meclis'e taşınacağını ifade eden Eroğlu, "Kimsenin mağdur edilmemesi ve sorunsuz tapu verilmesi için başlattığımız çalışmalar eylül veya ekim ayında tamamlanacak. Kanun taslağı dahi hazır olan düzenleme sonbaharda kesin çözüme kavuşturulması için meclise gelecek." dedi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Emlak Konut ve Galatasaray Arasında Riva ve Florya Arazileri İçin Ek Protokol İmzalandı


Emlak Konut GYO, yazılı bir açıklama yaparak, Galatasaray Spor Kulübü ile imzalanan Riva ve Florya arazilerine ilişkin ek protokol imzalandığı bildirildi..

 

Emlak Konut GYO ve Galatasaray Spor Kulübü arasında 29 Haziran 2016 tarihinde Riva ve Florya'daki iki arazi için protokol imzalanan protokole ilişkin sürecin yürütülmesi için ek protokol imzalandı.
 
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yapılan açıklada, Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile 29.06.2016 tarihinde imzalanan protokolle ilgili sürecin yürütülmesine yönelik olarak ek protokol imzalandığı bildirildi.
 
İki şirket arasında imzalanan protokol kapsamında 'İstanbul İli Bakırköy İlçesi Florya Mahallesinde 22 bin 627 metrekare metrekare alana sahip ve İstanbul İli Beykoz İlçesi Riva Mahallesinde 1 milyon 076 bin 22 metrekare alana shaip olan arsalar' üzerinde projeler geliştirilecek ve spor kulübüne ek gelir sağlanacak.
16-05-2011
Bu haber toplam 12801 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?