En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 21.12.2014 22:55
2b Arazilerinde Son Durum Yasa Taslağı Hazır Işte Detaylar

2b Arazilerinde Son Durum Yasa Taslağı Hazır Işte Detaylar

2b Arazilerinde Son Durum Yasa Taslağı Hazır Işte Detaylar , Orman Bakanı Veysel Eroğlu 2-B yasasının Eylül veya Ekim'de meclise sunulacağını söyledi.

2b Arazilerinde Son Durum Yasa Taslağı Hazır Işte Detaylar

Haberinin Devamı ↓↓↓

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, 2B orman arazileri ile ilgili kadastro çalışmasının yüzde 95 oranında bittiğini; eylül veya ekim ayında kanun taslağı ile meclise sunulacağını açıkladı.

AK Parti seçim bürosunun (otağı) açılışına katılmak üzere Muğla'nın Fethiye ilçesine gelen Eroğlu, burada partililere seslendi. Alana girişi sırasında Yörük kıyafetleri giydirilen ve fahri Fethiyeli ilan edilen Eroğlu'na partililerin ilgisi büyük oldu.

Havanın kararmış olmasına rağmen alanı dolduran kalabalığa hitap eden 2B arazileri ile ilgili açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim meydanlarında AB'yi çözeceğine yönelik vaatler vermesini eleştiren Eroğlu, AK Parti tarafından yapılan düzenlemeyi Anayasama Mahkemesi'ne götürerek iptal edilmesini sağlayan CHP'nin şimdi aynı şeyi savunmasının inandırıcı olmadığını söyledi.

"2B SORUNU EN GEÇ EKİM AYINDA BİTECEK"

2B arazisindeki vatandaşların sorunsuz tapularını alabilmeleri için kullanım kadastrosu çalışması yaptıklarını aktaran Eroğlu, bu çalışmaların yüzde 90 oranında bittiğini açıkladı.

Başbakan recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile çalışmalar yüzde 100 tamamlanınca konunun Meclis'e taşınacağını ifade eden Eroğlu, "Kimsenin mağdur edilmemesi ve sorunsuz tapu verilmesi için başlattığımız çalışmalar eylül veya ekim ayında tamamlanacak. Kanun taslağı dahi hazır olan düzenleme sonbaharda kesin çözüme kavuşturulması için meclise gelecek." dedi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Gaziemir'de Sarnıç 2B Arazileri Eylemi


CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin, seçim öncesi söz verildiği halde Sarnıçlılar'ın 2B arazileri ile ilgili sorunun çözülmediğini belirterek, 2 hafta içinde Torba yasa'ya gerekli çözümün dahi edilmesini beklediklerini söyledi..

 

CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin,  Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ile AK Parti milletvekillerinin seçim öncesi söz verdikleri halde Sarnıç'taki 2B sorununun çözülmediğini belirtti. Torba Yasa dahilinde sorunun çözümü için herhangi bir madde yer almadığını belirten Tekin, bana ve milletvekillerinin sözlerini tutmaları gerektiğini belirterek, 2 hafta içinde Sarnıç’ın 2-B arazileri sorununun yasa içine sokulup çözülmesini beklediklerini aksi halde eylemlere devam edecekleirni söyledi.
 
 
 
16-05-2011
Bu haber toplam 11838 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?