En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 27.04.2018 00:24
Yunan Adaları Haritası

Yunan Adaları Haritası

Yunan Adaları Haritası , Fiyapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan'dan adaları satarak ekonomik krizden kurtulmaya çalışan Yunanlılara "Boşuna heveslenmeyin"

Yunan Adaları Haritası

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

Fiyapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, Yunan adalarının satışıyla ilgili, “Yunanlılar hiç boşuna 'Adaları Satarız' diye heveslenmesin. Bu adalara yatırım yapılabilmesi mümkün değil. Ayrıca bürokrasi açısından Yunanistan Türkiye'ye göre çok daha hantal ve prosedürü aşabilmek çok daha zor” dedi.
 
Satışa çıkan Yunan adalarına talip olduğunun hatırlatan İnan, Yunan adalarıyla ilgili teklif geldiğinde adaların fiyatlarının kendilerine kışkırtıcı geldiğini, ancak gezdiğinde satılık olan tüm Yunan adalarının tamamının denizin ortasında adeta taş yığını olduğunu gördüğünü kaydetti.
 
“Orayı bana bedava verseler üzerine imalat yapılabilecek durumda değil. Yunanlıların adalardan herhangi bir beklenti içine girmesi bana göre imkansız. Yunanlılar hiç boşuna umutlanıp da 'biz adaları satarız, buradan para gelir' diye heveslenmesin. Bu adalara yatırım yapılabilmesi mümkün değil. İşin detaylarına girdikçe problemleri gördük. Türkiye'deki bürokrasid en şikayet ediyoruz ya Türkiye bürokraside Yunanistan'a göre 10 kat önde. Yunanistan Türkiye'ye göre çok daha hantal ve prosedürleri aşabilmek çok daha zor” dedi.
 
"GARİP ADA İLE BİR DEVLET BAŞKANI İLGİLENİYOR"  
 
Garip Ada ile ilgili gelişmelerden de bahseden İnan, imar işleriyle ilgili Turizm Bakanlığı'ndan yetki aldıklarını, prosedürlerin tamamlanmasından sonra Haziran 2012'de inşaata başlayabilecek duruma geleceklerini kaydetti.
 
Fikret İnan, “Temmuz ayında hem Türkiye sahillerini dolaştım hem de Yunan adalarını gezdim. Böyle bir ada (Garip Ada) Maldivler'de yok. Adadan denize girdiğinizde onlarca metre yürüyebiliyorsunuz. Adada 50 villa otel mantığı ile çalışacak, 101 tane de süit odalı otel olacak. Bu mantık çerçevesinde denizin üzerinde ay yıldız ve AB'yi simgeleyen logoyu yapacağız. Bu şekilde proje devam ediyor. Önümüzdeki sene haziranda inşaatına başlayabileceğimiz noktaya geleceğiz” dedi.
 
Fikret İnan, şunları kaydetti:
 
Garip Ada ile ilgili şu anda Türk menşeli ABD'de yaşayan bir kişi, İki Avrupa firması ve Türk Cumhuriyetleri'nden bir devlet başkanı ilgileniyor. Bunların haricinde biri dünyaca ünlü inşaat firması olan 3 de Arap inşaat firması var. 200 milyon dolara burayı bu kişilere verebileceğimizi söyledik. Bazı teklifler aldık ama biz 200 milyon doların altında burayı satmak istemiyoruz. Adayı satarsak bu parayı Türkiye'de inşaat yatırımlarında kullanacağız. Adayı 400 bin metrekare olarak düşünürsek, metrekaresini 500 dolara satmış oluyoruz. 140 milyon dolar teklif eden oldu, bu teklifi kabul etmedik. Beklemedeler. Ancak illa satacağız diye bir şey yok, Fiyapı burayı satmazsa buraya 100 milyon dolar yatırım yapma planım var. Adayı bitmiş haliyle minimum 500 milyon dolara çok rahat satabilirim. Her iki alternatif de bizi mutlu edecek alternatifler.”

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Yunan Adalarına Kapıda Vize Uygulaması Kaldırıldı


Ege'de bulunan Yunan adalarına seyahatte kolaylık sağlayan ve kapıda vize olarak da bilinen geçici vize uygulamasının kaldırıldığı açıklandı..

 

Yunan basınında yer alan haberlerde, AB Komisyonu'nun "kapıda vize" olarak bilinen geçici vize uygulamasına yeni turizm sezonu için onay vermediği belirtildi.
 
Yunanistan'ın Avrupa İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Vekili Yorgos Katrougalos'un ise bakanlığın tüm ısrarlarına rağmen kararı engelleyemediklerini açıkladı. Katrougalos, Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans ile yaptığı görüşmede Türk turistlere özel vize uygulaması konusunu da gündem egetirdiğini anımsattı.
 
Ayrıca, vize işlemlerinin kolaylaştırılması ve oluşacak yoğunluğun giderilmesi için Türkiye'deki konsolosluklara personel takviyesi yapılacağı ve vize başvurularında elektronik sistem kullanılacağı belirtildi.
 
Avrupa Birliği'nin (AB) kapıda vize uygulamasına sona erdirme kararı Yunan adalarında tepki ile karşılanırken Midilli Belediye Başkanı Spiros Galinos, söz konusu kararın Midilli başta olmak üzere tüm  adalarda turizme büyük bir darbe indireceğini söyledi.
 
27-09-2011
Bu haber toplam 7116 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?