En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 23.12.2014 00:04
Koyunlar.net

Koyunlar.net

Koyunlar.net , Ege ve Akdeniz'deki yatırımcılar koyları tercih ederken kendilerine ıssız bir köşe arayan zenginler de adalara ilgi gösteriyor.

Koyunlar.net

Haberinin Devamı ↓↓↓
Ege ve Akdeniz'de bir çok ada ve koy sahipleri tarafından satışa çıkarıldı. Emlak uzmanları, dünyanın birçok yerinde adaların turizme açıldığını, Türkiye'de ise bunun yeni farkına varıldığını kaydediyor. Fiyatları 8 milyon dolardan başlayan, satılık cennetler ilgi çekerken, yatırımcıların daha çok koyları tercih ettiği, kendileri için ıssız bir köşe arayan zenginlerin ise adalara ilgi gösterdiği öğrenildi. Ege'de satışa çıkarılan adalardan Ayvalık'taki 275 bin metrekarelik Çiçek Adası 8 milyon dolarla en ucuzu olurken, Gökova körfezinde bulunan Karaca Ada ise 25 milyon dolarlık etiketiyle parmak ısırtıyor. Satılığa çıkarılan bazı ada ve koyların satış yetkisini elinde bulunduran emlak şirketinin sahibi Kemal Gönenç, yatırımcıların daha çok koyları tercih ettiğini, zenginlerin ise adalara ilgi gösterdiklerini söyledi. Sahipleri tarafından satışa çıkarılan adalardan bazılarının tapu ve yapı izni olduğunu belirten Gönenç, Bazı adalarda yapı izni yok. Dolayısıyla şimdilik içine herhangi bir şey yapılması mümkün değil. Yine de bazı kişiler, ileriye dönük olarak bu adalarla da ilgileniyor. Adaların çoğu tapulu ve imarlı. Alanlar, verilen izin dahilinde bina yapabilecek. Hatta adalardan birinde 3 ev, bir yüzme havuzu bile var dedi. Ada sahibi olan ünlü sayısı da dikkat çekici. Ünlü işadamı Rahmi Koç Marmara Denizi'nde Tuzla açıklarındaki bir adanın, Belma Simavi Fethiye-Göcek'teki Domuz Adası'nın, Ali Dinçkök ise Kınalıada yakınlarındaki Kaşık Adası'nın sahibi...

Sabah-Adem Ülker↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Manzara Adalar 23 Aralık'ta Lanse Edilecek


İş GYO imzasıyla Kartal'da 975 konut olarak hayata geçirilmekte olan Manzara Adalar projesini basın lansmanı 23 Aralık Salı günü gerçekleştirilecek..

 

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın (İş GYO) tarafından İstanbul Kartal’da, 36 bin 724 metrekare alanlı bir arsa üzerinde 975 konut ve 46 bin metrekare kiralanabilir alan olarak hayata geçirilmekte olan Manzara Adalar projesi, 23 Aralık Salı günü saat 10.00'da Feriye Lokantası-Ortaköy'de düzenlenecek lansman toplantısı ile basına tanıtılacak.
 
İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes'in katılımıyla gerçekleştirilecek olan basın toplantısında lanse edilecek Manzara Adalar projesinde konutların yanı sıra mağazadan cefalere, restorandan cadde ağazalarına pek çok birim ile sosyal kullanım alanı da bulunacak.
 
E-5 Karayolu'na ve Kartal metro istasyonuna 4 dakikalık mesafede konumlandırılan Manzara Adalar projesinin teslim tarihi ise Ocak 2018 olarak açıklandı.
 
22-02-2010
Bu haber toplam 9915 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?