En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 22.04.2018 23:18
Koyunlar.net

Koyunlar.net

Koyunlar.net , Ege ve Akdeniz'deki yatırımcılar koyları tercih ederken kendilerine ıssız bir köşe arayan zenginler de adalara ilgi gösteriyor.

Koyunlar.net

Haberinin Devamı ↓↓↓
Ege ve Akdeniz'de bir çok ada ve koy sahipleri tarafından satışa çıkarıldı. Emlak uzmanları, dünyanın birçok yerinde adaların turizme açıldığını, Türkiye'de ise bunun yeni farkına varıldığını kaydediyor. Fiyatları 8 milyon dolardan başlayan, satılık cennetler ilgi çekerken, yatırımcıların daha çok koyları tercih ettiği, kendileri için ıssız bir köşe arayan zenginlerin ise adalara ilgi gösterdiği öğrenildi. Ege'de satışa çıkarılan adalardan Ayvalık'taki 275 bin metrekarelik Çiçek Adası 8 milyon dolarla en ucuzu olurken, Gökova körfezinde bulunan Karaca Ada ise 25 milyon dolarlık etiketiyle parmak ısırtıyor. Satılığa çıkarılan bazı ada ve koyların satış yetkisini elinde bulunduran emlak şirketinin sahibi Kemal Gönenç, yatırımcıların daha çok koyları tercih ettiğini, zenginlerin ise adalara ilgi gösterdiklerini söyledi. Sahipleri tarafından satışa çıkarılan adalardan bazılarının tapu ve yapı izni olduğunu belirten Gönenç, Bazı adalarda yapı izni yok. Dolayısıyla şimdilik içine herhangi bir şey yapılması mümkün değil. Yine de bazı kişiler, ileriye dönük olarak bu adalarla da ilgileniyor. Adaların çoğu tapulu ve imarlı. Alanlar, verilen izin dahilinde bina yapabilecek. Hatta adalardan birinde 3 ev, bir yüzme havuzu bile var dedi. Ada sahibi olan ünlü sayısı da dikkat çekici. Ünlü işadamı Rahmi Koç Marmara Denizi'nde Tuzla açıklarındaki bir adanın, Belma Simavi Fethiye-Göcek'teki Domuz Adası'nın, Ali Dinçkök ise Kınalıada yakınlarındaki Kaşık Adası'nın sahibi...

Sabah-Adem Ülker
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Manzara Adalar ve Inistanbul'da 240 Ay Vadeli Konut Fırsatı


İş GYO, GYODER tarafından başlatılan 240 ay vadeli konut kampanyasına Inistanbul ve Manzara Adalar projeleri ile katılıyor..

 

İş GYO, GYODER tarafından başlatılan "Gayrimenkulde Güç Birliği Daha Güçlü Türkiye" kampanyasının ikinci etabı olan 240 ay vadeli konut kredisi ile ev sahibi olma kampanyasına Manzara Adalar ve Inistanbul projeleri ile destek veriyor.
  
 
1+0'dan 5+1'e kadar değişen 975 konut ünitesi bulunan Manzara Adalar projesinde yüzde 0,19'dan başlayan kredi faiz oranları ile kampanya kapsamında ev sahibi olunabiliyor. 60 ay için yüzde 0,19, 120 ay için yüzde 0,50, 240 ay için ise yüzde 0,75 faiz oranları ile ödeme yapılabilen Manzara Adalar projesinde teslimlerin ise 2*18 yılının ilk çeyrek döneminde başlaması planlanıyor.
 
 
İş GYO ve Nef tarafından Topkapı'da hayata geçirilmekte olan İnistanbul projesinin hemen önünden metro geçiyor. Konumu itibariyle cazip bir yatırım seçeneği olan Inistanbul projesinde alanları 49 metrekare ile 225 metrekare aralığında değişen daire seçenekleri sıralanıyor. Kampanya kapsamında olan Inistanbul projesinde de  60 ay için yüzde 0, 120 ay için yüzde 0,45, 240 ay için yüzde 0,79 kredi faizi seçenekleri ile ödeme yapılabiliyor.
 
22-02-2010
Bu haber toplam 10878 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?