En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 20.03.2018 15:54
'Büyükdere Caddesi Fikirtepe'ye Örnek Olmalı'

'Büyükdere Caddesi Fikirtepe'ye Örnek Olmalı'

Arkiparc 2012’de, Büyükdere oturumunda konuşan Servotel Corporation Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayla Heyfegil, Büyükdere Caddesi'nin Fikirtepe gibi yeniden yapılandırılacak semtlere örnek olması gerektiğini belirtti..

 

Servotel Corporation Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayla Heyfegil, 2000’li yılların başından bu yana büyük değişim yaşanan Büyükdere Caddesi’nin önümüzdeki beş yılda Fikirtepe gibi yeniden yapılandırılacak semtlere örnek olması gerektiğini söyledi. Arkitera tarafından düzenlenen Arkiparc 2012’de Büyükdere Caddesi’ndeki sorunlara çözüm bulmak amacıyla düzenlenen Büyükdere oturumunda konuşan Heyfegil, Büyükdere Caddesi’nde yer alan projelerin Londra, Paris, New York gibi dünya kentlerindeki projelerle yarışır nitelikte olduğunu ifade etti.
 
Ayla Heyfegil, “Büyükdere Caddesi İstanbul'da yaşam, çalışma ve eğlencenin en önemli akslarından biri haline geldi. İstanbul’daki gayrimenkul fiyat anlayışını son 10 yıl içerisinde bambaşka bir boyuta çekerek Boğaz Hattı’nın rakibi olmaya başladı. 2000'li yılların başında bu aksta metrekare fiyatları 2 bin 500 dolar seviyesindeyken, 2011 yılının sonunda metrekare fiyatları 15 bin doları buldu” diye konuştu.
 
 
Kaynak: Milliyet

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İBB: Vatan Caddesi'ndeki Arsayı Satın Almadık


İstanbul Büyükşehir Belediyesinden (İBB) yapılan açıklamada, Vatan Caddesi'nde bulunan bir arsanın İBB tarafından satın alındığına dair haberlerin asılsız olduğu bildirildi..

 

Bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerde Vatan caddesi'nde bulunan bir arsanın İBB tarafından satın alındığı iddia edilmişti. Bunun üzerien İBB'nin resmi twitter hesabından yayınlanan açıklamada, söz konusu haberlerin asılsız olduğu ve konuya ilişkin yasal sürecin başlatıldığı duyuruldu.
 
Açıklamada, İstanbul Fatih İlçesi Vatan Caddesi üzerindeki arsa konu edilerek sosyal medyada İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) hakkında ortaya atılan iddiaların tamamının asılsız olduğu, akıl ve izandan yoksun hezeyanlardan oluşan iftiralara ilişkin gerekli hukuki sürecin başlatıldığı ifade edildi.
31-03-2012
Bu haber toplam 4440 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?