En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Emlak 17.03.2018 16:36

" 2 Ayda 53 Bin 2B Başvurusu Yapıldı"

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2 ayda toplam 53 bin vatandaşın 2b arazileri için başvuruda bulunduğunu açıkladı..

 

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2B alanları için bugüne kadar toplam 53 bin vatandaşın başvuruda bulunduğunu bildirdi.
 
Bakan Şimşek, 2B başvurularına ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugüne kadar yapılan başvurular ve bakanlığa gelen bilgilerin, başvuru sayısının beklenilen düzeyde olacağını gösterdiğini söyledi. 
 
"Başvuru yapan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz" diyen Şimşek, "Henüz başvuru yapmayan vatandaşlarımızın son başvuru tarihi olan 30 Ekim 2012 tarihine kadar başvurmaları gerektiğini hatırlatıyoruz" şeklinde konuştu. Bakan Şimşek, "Başvuru bedelleri emaneten tahsil ediliyor. Bu bedeller, satış bedelinden mahsup edilecek ve doğrudan satın alma hakkından vazgeçilmesi durumunda vatandaşlarımıza iade edilecek" dedi.
 
Kaynak: AA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Mehmet Özhaseki'den Kabataş Meydanı Açıklaması


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci'nin Kabataş Meydan Düzenlemesi Projesine ilişkin soru önergesini yanıtladı..

 

CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci'nin Kabataş Meydan Düzenlemesi Projesine ilişkin soru önergesine yanıt veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, projeye ilişkin imar planının  17 Şubat 2011 tarihinde mülga Bayındırlık Bakanlığı tarafından onaylandığını söyledi. 
 
Kabataş Meydan Düzenlemesi Projesi kapsamında svil toplum kuruluşlarından ve deniz bilimcilerden görüş alınıp alınmadığı, İstanbul Boğazı'na yapılacak dolgunun canlı yaşamını tehdit edip etmediğini içeren soru önergesine yanıt veren Bakan Özhaseki, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın 7 Ekim 2016 tarihli yazısında raporun incelendiği ve standartlara uygun olarak hazırlandığının değerlendirildiğini, söz konusu proje tamamlanana kadar, Kabataş'ta aksaklık yaşanabilecek indirme - bindirme hizmetlerinin, İstanbul Boğazı'nda hali hazırda kullanılmakta olan izinli rıhtım ve iskelelerden sağlanması için gerekli planlama ve düzenleme, İstanbul Liman Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirileceğini, belirtti.
 
Bakan Özhaseki, hazırlanan rapora göre, inşaat yapılacak alanda kırmızı listeye tabi olan korunması gereken deniz türlerinin yer almadığını, ek olarak endemik türlerin de bulunmadığını belirtti.
 
23-06-2012
Bu haber toplam 4209 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?