En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 21.04.2018 06:48
Yabancılar İçin Turkuaz Kart Dönemi Başlıyor

Yabancılar İçin Turkuaz Kart Dönemi Başlıyor

Bakanlık tarafından uygun görülen ve Türkiye'ye katkı sağlayabilecek nitelikte olan yabancılara çalışma ve ikamet hakkı tanıyan Turkuaz Kart verilmesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı..

 

Uluslararası İşgücü Politikası Danışma Kurulu'nun önerisi ile başvurusu Bakanlık tarafından uygun görülen yabancılara "Turkuaz Kart" verilmesine ilişkin yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.  
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan yönetmeliğe göre, Turkuaz Kart başvurusu kabul edilen yabancılar Türkiye'de süresiz çalışma ve ikamet hakkı kazanacak olup Turkuaz Kart sahibi olan yabancının yakınları da Türkiye'de ikamet hakkıkazanacak.
 
Türkiye'nin milli menfaatlerine ilişkin hususlarda uluslararası düzeyde faaliyette bulunan yabancılara verilebilece olan Turkuaz Kart başvuruları ise  yurt içinde doğrudan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın Yabancı Başvuru, Değerlendirme ve İzleme Sistemi ile, yurt dışında ise yabancının vatandaşı olduğu veya yasal olarak bulunduğu ülkedeki Türk dış temsilciliği aracılığı ile yapılabilecek.
 
Turkuaz Kart başvurusunun değerlendirilmesinde ise uluslararası iş gücü politikası çerçevesinde "Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü" tarafından belirlenen esaslar kapsamında oluşturulan puanlama sistemi kullanılacak.
 
Turkuaz Kart sahipleri süresiz çalışma izninin sağladığı hakların yanı sıra askerlikten muaf olacak ancak seçme ve seçilme, kamu görevlerine girme haklarından yararlanamayacak.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Ankara Turkuaz Vadisi'nde 9 Konut Satışa Açıldı


Ankara Turkuaz Vadisi Toplu Konut Uygulaması kapsamında açık satışa sunulan 9 adet konut için başvurular 30 Aralık 2016 tarihine kadar kabul edilecek..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Ankara Turkuaz Vadisi Toplu Konut Uygulaması kapsamındaki 9 adet konut satışa çıktı.
 
Ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile açık satışa sunulacağı açıklanan konutlar için başlayan başvuru süreci 30 Aralık 2016 tarihine kadar devam edecek.
 
TOKİ Ankara Turkuaz Vadisi projesinde yer alan  ve satışa  açılan konutlar 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon planında olup fiyatları 191 bin 156 TL'den, taksitleri ise 716,84 TL'den başlangıç gösteriyor.
14-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?