En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 17.03.2018 14:23
Türk Şirketleri De Nükleer Santral Projesinde Yer Alabilir

Türk Şirketleri De Nükleer Santral Projesinde Yer Alabilir

Kanadalı Candu şirketinin Başkan Yardımcısı Ala Alizadeh, Sinop'ta inşa edilecek 2. nükleer santral projesinde Türk şirketlerine de kapılarının açık olduğunu açıkladı..

 

Türkiye ile Sinop’a yapılacak ikinci nükleer santral için nisanda mutabakat zaptı imzalayan Kanadalı Candu şirketinin Başkan Yardımcısı Ala Alizadeh, Türk şirketlerin projede yer alabileceğini belirterek, ”Fizibilite çalışmalarının tamamlanmasının takiben nihai imzaları attığımız tarihten sonraki altı yıl içinde santrali operasyona geçiririz” dedi.
 
Alizadeh, hali hazırda birçok uluslararası ve Kanadalı enerji şirketi ile ortaklık için görüştüklerini, Türk şirketlerin de projenin çeşitli aşamalarında görev alabilmesi için kapılarının açık olduğunu ifade etti. 
 
Kaynak: AA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Akkuyu Nükleer Santrali'nde Elektrik Üretimi 2023 Yılında Başlayacak


TEİAŞ tarafından yapılan açıklamada, Akkuyu Nükleer Santrali kapsamında yapılmakta olan iletim hatlarının 2021'de tamamlanacağını ve santralde elektrik üretimine 2023'te başlanacağını belirtti..

 

Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) ,Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde (NGS) üretilecek elektriğin iletimi için yapılmakta olan Akkuyu NGS iletim hatlarının  olan Akkuyu NGS-Seydişehir Elektrik İletim Hattı, Akkuyu NGS-Konya 4 Elektrik İletim Hattı ve Akkuyu NGS- Mersin Elektrik İletim Hattı'nın 2021 yılında tamamlanacağını açıkladı.
 
Akkuyu NGS- Seydişehir Elektrik İletim Hattı'nın toplam yatırım miktarının 107 milyon TL olarak öngörüldüğünü ve söz konusu hatta 2017 yılında 12 milyon TL yatırım yapılacağını da açıklayan TEİAŞ, 2017 yılının toplam yatırım bedeli 190 milyon TL olan Akkuyu NGS-Konya 4 Elektrik İletim Hattı'na 20 milyon TL ve toplam yatırım bedeli 60 milyon TL olan Akkuyu NGS- Mersin Elektrik İletim Hattı'na da 7 milyon TL tutarında yatırım yapılacağını bildirdi.
 
03-08-2012
Bu haber toplam 3663 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?