En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 24.02.2018 10:06
Tapu ve Kadastro Harçları Kredi Kartı ile Ödenebilecek

Tapu ve Kadastro Harçları Kredi Kartı ile Ödenebilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatıyla başlatılan çalışma kapsamında 2015 yılından itibaren elektrik ortamda tapu ve kadastro harcı kredi kartıyla ödenebilecek..

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatıyla, elektronik ortamda tapu ve kadastro harçlarının kredi kartıyla ödenebilmesi için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından çalışma başlatıldı.
 
Bu kapsamda kredi kartıyla, döner sermaye tahsilatı işlemlerinin 1 ay içerisinde, tapu ve kadastro harçlarının ise 2015 yılı başlangıcı itibariyle ödenebilmesi için çalışmalar sürdürülüyor.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İBB, İlk Sürücüsüz Metro Hattı İçin Kredi Talep Etti


Türkiye'nin sürücüsüz ilk metro hattı olarak planlanan ve büyük bir kısmı tamamlanan Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy Metrosu'nun tamamlanması için 112 milyon euroluk kredi talebi tartışmalara neden oldu..

 

Temeli 2012 yılında atılan ve büyük kısmı tamamlanan, Türkiye'nin sürücüsüz ilk metro hattı olarak planlanan ve büyük bir kısmı tamamlanan Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy Metrosu'nun tamamlanması için toplam 112 milyon euro tutarında kredi ile dış borçlanmaya gidilmesi yönündeki talep, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde gerginliğe neden oldu.
 
20 kilometre olarak projelendirilen söz konusu hattın güzergahında değişiklik yapılmadığı halde taahhüt edilen tarihte bitirilememesini eleştiren CHP'li Meclis üyeleri Metronun yanlış ve eksik projelendirildiğini, bu sebeple bir türlü tamamlanamadığını savundu.
 
Plan Bütçe Komisyonu ile Ulaşım ve Trafik Komisyonu işbirliği ile hazırlanan rapora göre, 'Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy Metrosu İnşaat ve Elektromekanik İşleri' projesi kapsamında, işin ilerleyişi sırasında işlevselliği artırmak, mevcut alanların verimli şekilde kullanılabilmesi, hatların entegre edilmesi, otopark ihtiyaçlarının karşılanabilmesi, yapım güvenliğinin sağlanması gibi nedenlerle rojenin kalan işlerinin tamamlanabilmesi için' keşif artışı gerektiği;  564 milyon euro'luk tutara karşılık gelen işin tamamlandığı fakat metronun kalan bölümü için yüzde 19,99 oranında keşif artışı yapılmasının uygun bulunduğu ve keşif artışına karşılık gelen toplam '112 milyon euro tutarında kredi temin edilmesi' gerektiği belirtildi.
 
“Söz konusu metro hattının yaklaşık 18 ay önce tamamlanarak hizmete açılması gerekiyordu. Öte yandan tartışmalara neden olan teklif CHP'li üyelerin 'hayır' oyu vermesine rağmen oy çokluğu ile kabul edildi.
 
23-10-2014
Bu haber toplam 1962 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?