En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ekonomi 18.03.2018 15:53
SPK Asya Menkul Değerler'i Kabul Etti

SPK Asya Menkul Değerler'i Kabul Etti

Bank Asya'nın Asya Menkul Değerler A.Ş'nin kurulması amacıyla SPK'ya yaptığı başvuru kabul edildi.

 

 Haziran'da GFC Menkul Değerler’in yetki belgelerini satın alan Bank Asya tarafından SPK'ya yapılan  “Asya Menkul Değerler A.Ş”nin kurulmasına ilişkin başvuru kabul edildi.
 
Gayrimenkul, sigortacılık, bireysel emeklilik gibi alanlarda yatırımları bulunan Bank Asya; sermaye piyasalarında aracılık hizmetlerinin sunulması, halka arza aracılık ve diğer sermaye piyasası işlemlerini gerçekleştirmek üzere yeni bir şirket kuruyor.
 
GFC General Finans Menkul Değerler A.Ş.’nin sahip olduğu yetki belgelerini devralan Bank Asya’nın, “Asya Menkul Değerler A.Ş.” ünvanlı yeni şirketin kurulmasına ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) yaptığı müracaat, 15 Ekim 2012 tarihi itibarıyla olumlu sonuçlandı.
 
Bank Asya’dan yapılan yazılı açıklamada “Bank Asya olarak finans sektörünün her alanında faaliyet göstermek istiyoruz. Bu doğrultuda yüzde 100 Bank Asya sermayeli olarak kurulacak aracı kurumumuz Asya Menkul Değerler'i, yılsonuna kadar faaliyete geçirmeyi hedefliyoruz” denildi. Ayrıca, Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a Asya Menkul Değerler A.Ş.'nin SPK’dan aldığı onaya ilişkin bilgilendirme yapıldı.
 
Kaynak: Hürriyet

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Asya'da Kadın Pilotlara İhtiyaç Olacak


Asya'da faaliyet gösteren bazı havayolları, her yıl 100 milyon civarında artan yolcu sayısı sebebiyle doğacak pilot ihtiyacını karşılamak için kadınları pilotluk mesleğine yöneltmeye çalışıyor..

 

Bloomberg'de yer alan habere göre, önüzmüdeki yıllarda pilot açığı oluşmasını önlemek isteyen havayolu firmaları, kadınları pilotluk mesleğine yönlendirmeye çalışırken çalışma şartlarının ağırlığı sebebiyle kadınların pilot olma ilgisinin az olduğu belirtiliyor. Dünyadaki pilotların sadece yüzde 5'inin kadın olduğu belirtilen haberde,  sadece Asya'daki havayolu şirketlerinin 2 yıl içinde 226 bin yeni  pilota ihtiyaç duyacağı tahmin ediliyor.
 
Konuya ilişkin açıklamada bulunan Vietnam Havayolları Kadın Kaptan'ı Huynh Ly Dong Phuong, Asya  kültüründe kadınların pilot olmasına iyi gözle bakılmadığını, pilot olmak istediğinde annesinin  olumsuz yanıt verdiğini ayrıca erkek meslektaşlarının da kendisine farklı davrandığını söyledi ve "Benim için en zor olan, meslektaşlarımın beni  bir kadın pilot olarak kabullenememesi" açıklamasında bulundu.
 
Kadınların pilot olmasının oldukça zor olduğunu vurgulayan Air France-KLM Group Kaptanı Clarke, plotluk mesleğinin gerçekleşebilmesi için 3 bin saatlik uçak  tecrübesi gerektiğini bunun da bir kadın için 12-15 yıllık süre anlamına geldiğini yani tüm vaktin bu işe ayrılması gerektiğni söyledi.
 
 
17-10-2012
Bu haber toplam 3030 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?